26.9 C
תל אביב
14 באוגוסט 2022
ליכודניק
יומן פוליטי

רכבת ישראל הפכה להיות רכבת המוות

זכות המחאה לכולם,למשפחת שליט,ולשבואל סחיווסחורדר,רכבת ישראל הפכה לרכבת המוות, גדי בשארי חבר שהדליק משואה, נתן אשל “בלי כיפה”, מה הכין לנו ישראל יעקב בפולישוק, מה שכל קדימה לא מצליחה לעשות תעשה מירי רגב.

גלעד שליט
ערב יום שני היה ערב קר. לא רק מבחינת מזג האוויר אלא גם מבחינת המעשים שנעשו עת התקיים שם אירוע הדלקת המשואות. הייתי באירוע. ראיתי את מחאת משפחת שליט. חשתי הזדהות רגשית עם האח וכמובן שאני מבין את הזעם והתסכול של המשפחה. ליבי ליבי איתם. כבר בעבר הבעתי את דעתי לא אחת שמדינת ישראל צריכה לשלם כל מחיר כדי להחזיר את החייל הביתה. ברור לי כי נעשתה טעות אחת גדולה שעה שמבצע “עופרת יצוקה” הופסק לפני שגלעד הוחזר ולכן נדהמתי לראות את תגובתה של שרת החוץ לשעבר ויו”ר האופוזיציה בהווה ציפי ליבני לאקט המחאה של יואל שליט. מוכרחים לומר עם יד על הלב : לבני מנצלת בציניות את הכאב של המשפחה. לבני נדרשת לשאלה היכן היא בדיוק הייתה כאשר כיהנה בתפקיד שרת החוץ במבצע “עופרת יצוקה”? מדוע אז לא עמדה על ההחלטה שממשיכים לקטוש את עזה עד שיחזור החייל השבוי הביתה? נדמה לי כי מה שאותה עניין אז הייתה מערכת הבחירות שעמדה בפתח ולא משפחת שליט. עכשיו היא בציניות המתאימה לה רצה אחרי האח המוחה. מעניין האם אייל ארד שלח לה מסרון הנחייה לעשות זאת או שהיא חשבה על כך בעצמה?
את אורלי וגיא אני מעריך בגלל המאבקים החברתיים שהם מובילים וכמובן שמחתי לראות שהם מגבים את משפחת שליט כל בוקר, ובעיקר לאחר המחאה בהדלקת המשואות. ואולם, ליבי נחמץ כאשר ראיתי שהם עושים איפה ואיפה כלפי המוחים זאת מכיוון כאשר המשפחה השכולה מחתה כנגד המנכ”לית של הביטוח הלאומי, הם שיבחו את המנכ”לית. האם לאותו אח שכול לא מגיע למחות? מה, הכאב שלו לא דומה לכאב של משפחת שליט? למשפחת שליט יש תקווה לראות את גלעד בבית יום אחד כך אני מאמין ומקווה, לבחור השכול הזה אין שום תקווה לראות את ההורים הקבורים.
לכן אורלי וגיא טוב תעשו אם אתם לוחמים חברתיים, לא תעשו איפה ואיפה.

גדי בשארי
רגע מרגש היה לראות חבר שמדליק משואה. מה גם שאותו חבר הוכיח לנו כבר רצינות יתרה בעשייה החברתית. לפני מספר חודשים סיפרתי לו על פרוייקט של טיפול בחיילים בודדים שאנחנו מלווים בירושלים. בשארי נרתם מייד והבטיח כי הוא ידאג לשייט של החיילים ביאכטה. לא התיחסתי ברצינות להבטחה ולא חזרתי אליו אך גדי לא הירפה ורדף ושאל מתי אני רוצה להביא את החיילים ? כך קבענו תאריך וכן הוא עמד על המילה שלו. אז נחשפתי לעוד פעיליות שגדי עושה ולכן לבי היה מלא גאווה לראות את החבר גדי בשארי מדליק משואה ביום העצמאות.

בלי כיפה
בסיום טקס הדלקת המשואות ירד איתי במדרגות ראש הלשכה של נתניהו נתן אשל ופניתי אליו ואמרתי כי המינוי של גבי קדוש הוא מינוי טוב ואני מאמין שגבי יצליח בתפקיד. נתן השיב לי : “הוא בלי כיפה”. זה מוכיח כי הביקורת שלנו של מינויים של רק חובשי כיפות ולא ליכודניקים בלשכת ראש הממשלה נותנת את הפירות שלה ויש אוזן קשבת בלשכה.
כולנו תקווה שהמינוי הזה יהווה פתח של תקווה לשינוי המצב בתנועה וגבי יידע להיות החוט המקשר בין ראש הממשלה לתומכיו בליכוד.

ישראל יעקב
כפי שדיווח אלי חזן בשבוע שעבר כי ישראל יעקב הוא אחד מספקי התוכן של הסדרה פולישוק, ישראל כבר רמז כי מספר פוליטקאים הולכים לעלות על המוקד בקרוב בתוכניות של פולישוק. אומנם הוא לא נקב לא בשמם אך יהיה ברור למי הכוונה. ישראל הוסיף כי יש מספר שרים לשעבר מחבורת העריקים שהלכו לקדימה שייחשפו כבר בתוכניות הקרובות.
גם לליכודניקים לא יהיה חסר. מעניין מה בישל לנו אלוף פיקוד צפון של נתניהו.

אופוזיציה עלובה
השבוע ישבתי בשוק מחנה יהודה וירקן שהוא מכר ותיק תפס אותי ומירר על על הסבל שהעירייה גורמת להם בשוק בעיקר בעקבות השינויים בוצעו בעקבות הרכבת הקלה. אז הוא בא ואמר שיש היום מצב לא נורמלי. במדינה יש אופוזיציה עלובה שאינה מצליחה לעשות שום דבר. “למה אתה מתכוון” שאלתי אותו? ואז הוא, בחוכמת החיים שלו ענה לי : “תראה, האופוזיציה הזאת של קדימה אינה מצליחה לעשות שום דבר וכך מתברר כי חברי הקואליציה הם אלה שמצליחים מצד אחד לבצע את מדיניות הממשלה ומהצד האחר יש גורמים בקואליציה שכאשר רואים מצב שהוא לא תקין הם לא הולכים בתלם של הממשלה ונאבקים לתיקון המצב. חברת הכנסת מירי רגב נאבקה על נושא מסוים והצליחה למנוע זאת. כך היה כאשר האוצר רצה להשית מע”מ על הירקות והפירות. כך היה גם בתמלוגי הגז. הרי כל אחד היה ברור לו שהמאבק היה צריך להיות של האופוזיציה, אך גם אותו ניהלו חברי הקואליציה כרמל שאמה ושלי יחימוביץ’ (עד ליציאת העבודה מהממשלה) ועכשיו אנו רואים כי את מאבק הדלק ניסו מקדימה לעשות, אך שוב ללא הצלחה וכנראה שעכשיו שוב מירי רגב מובילה את המאבק וכנראה ששוב ההצלחה תעבור לחברת קואליציה”.
לאחר ההסבר שלו עניתי לו הם שם בקדימה לא אשמים הם נועדו רק להיות שרים הרי רק למען זה הוקמה קדימה.
ואני שמח שגם הוא רואה זאת.

רכבת אל החופש
איני חסיד של אלה הרוצים לשבור את העובדים. אינני אוהב את הנסיונות לפעמים של מנהיגים המנסים למנוע את זכות השביתה,אך לפעמים יש כאלה המנסים ע”י הכוח שיש להם לנצל את האפשרות לכופף מדינה שלמה. כך הוא הכח של עובדי הרכבת, הם רוצים להגיע למצב שהם העובדים ינהלו את הרכבות ולא המנהלים.
אין לי בעיה שהם היו מנהלים אם הם היו מסוגלים אך בפועל אנו עדים כי הם האחראים לזה שהרכבת מקרטעת וכל יום יש לנו סיפור של תאונות ולפעמים גם יש מחיר דמים. מתברר כי נהג קטר שיעבור על החוק ויגרום לתאונה לא יהיה ככל אזרח שכן הוא ישפט בתוך הרכבת ולא יחקר ויובא למשפט ע”י משטרת ישראל ומערכת הצדק הישראלית.
במאה העשרים ואחת יש כאלה שנמצאים עוד בתקופה של מהפכת אוקטובר שבסופה הוקמה ברית המועצות שאיננה היום, אך היא קיימת ברכבת ישראל, שם נהג שהוא עבריין מועד ימשיך לנהוג ולסכן אחרים, שם ברכבת ישראל עובדים מתקבלים לפי קשרי משפחה לעובדים, שם ברכבת מי שלא הולך בתלם של ועד העובדים מוצא את עצמו מחוץ לעבודה, אז אולי הגיע הזמן לעצור את האנרכיה שקיימת גם במחיר השבתת מגן.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

להפריט את הליכוד – יומן פוליטי -אריק זיו

אריק זיו ויזר

אתיופי לאתיופי סיכינאי – יומן פוליטי – אריק זיו

אריק זיו ויזר

היהפוך נשיא שחור עורו

אריק זיו ויזר

לפיד הלגיטימציה הלא מוכוונת לשחיתות”

אריק זיו ויזר

הישנה נתניהו עורו

אריק זיו ויזר

למה כן מדינת יהודית

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן