15.7 C
תל אביב
26 בפברואר 2020
ליכודניק
בארץ

לא לסרבנות, כן לכאב – לזה באמת בנט התכוון

השבוע שעבר נגמר והשבוע הזה נפתח באותו סימן – עליהום ציבורי חוצה גבולות של ימין ושמאל על יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט "הסרבן" –  אריק זיו ביומן פוליטי, פותח את הנושא לדיון וקובע שהמסר של בנט מאוד ברור "לא לסרבנות, כן לכאב"

 

 ביום חמישי שעבר ניתנה האות לעליהום ציבורי על נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי. לבנט, שהתראיין בתכנית משעל חם הייתה פליטת פה אומללה שגררה אחריה שובל תגובות מימין ומשמאל. כאשר המשותף לדוברי הימין והשמאל היה שבנט, לכאורה, קרא לסרבנות.

 

נחזור לדבריו של נפתלי בנט, לוחם וקצין ביחידות העילית של צה"ל, ולבחון האם באמת הטיף לסרבנות כמו שמיהרו כולם להכריע. ובכן, בנט אמר בזו הלשון: "אם אקבל פקודה לפנות יהודי מבית ולגרש אותו, המצפון שלי לא יאפשר לי לעשות זאת. אבקש מהמפקד שיפטור אותי" ובמקביל, ציין בנט "גם לא הייתי רוצה לגרש ערבי מביתו".

 

דברים אלו של בנט פורשו והוצגו כאופן חד משמעי שחצה מחנות – ימין ושמאל – בנט קורא לסרבנות. כאמור, העליהום חוצה המחנות סוקר לכל אורך סוף השבוע כאשר בנט, יהודי שומר מצוות, מנוע מלהגיב לדברים. אט-אט אצו רצו כל שועי הימין והשמאל להכריז קבל עם ועולם על מנהיג הימין הקיצוני אשר מסכן את יסודות החברה הישראלית ואושיות שלטון החוק והדמוקרטיה, נפתלי בנט אויב העם.

 

 אף אחד, מבין כתבי התקשורת לא העז לבחון את השאלה האם באמת בנט הטיף לסרבנות? האם אין דעות אחרות בשיח הפוליטי, כאלו שאולי חלילה וחס חשבו שבנט לא סכנה כזו גדולה לדמוקרטיה הישראלית? – נוכל להניח בוודאות כמעט גמורה שבציבור הישראלי, ויותר מזה אף בקרב ציבור מצביעי ומנהיגי הליכוד, יש לא מעט שחשבו שבנט לא באמת הטיף לסרבנות – אך כולם של כל אלו עומעם, הושתק, נדחק, סולק. כי מי יעז לעמוד כאי בזרם ולצאת חוצץ נגד זרמת העליהום, כי אנחנו בישראל אוהבים רעש וצלצולים, אוהבים רדיפות והקזת דמים.

 

 לא אבוש מלומר שאני חושב שנפתלי בנט לא קרא לסרבנות, לא עכשיו אצל ניסים משעל, לא קודם לכן וגם לא יקרא לכך לעולם. נפתלי בנט הוא יהודי יקר עתיר זכויות שלחם, לוחם וילחם למען ביטחון ישראל, שלמות העם והארץ. הפליטה האומללה שלו אצל ניסים משעל, שועל קרבות ותיק שיצא שמעו כמחרחר מדון וריב וככזה שיודע להפיל גם את טובי הדוברים בלשונם, היא בסך הכל דיבור מתוך דם ליבו.

 

בנט שהופיע אצל ניסים משעל הוא לא נפתלי בנט יושב ראש מפלגת הבית היהודי, אלא נפתלי בנט הלוחם והקצין מסיירת מטכ"ל. אשר אמר את אשר על ליבו, ולדעתי ביטא דעה מאוד רווחת בציבור בישראל בכלל ובמשפחת הליכוד בפרט – תפקידו של צבא הגנה לישראל אינו לגרש יהודים מביתם, תפקידו לשמור על ביתם. אך מה לעשות, ניסיון העבר בגוש קטיף ובעמונה הוכיח שהדרג המדיני הטיל על צה"ל את משימת הפינוי-גירוש, אשר עומדת בניגוד כמעט גמור למטרה שלשמה הוקם הצבא. אז כן, חברים, לגרש יהודי זו משימה כמעט בלתי אפשרית! זו משימה שחייל, לוחם ובטח שקצין שאומן וחונך להגן על בתי ישראל פתאום מצווה לגרש את אותם יהודים מאותם בתים שעליהם הגן עד עכשיו, זה דבר לא אפשרי מבחינה ערכית ורגשית.

 

 נפתלי בנט ביטא את דם ליבם של חיילים, לוחמים וקצינים שנדרשו לפנות יהודים מביתם – והוא כקצין ולוחם 22 שנה ביחידות העילית של צה"ל לא מסוגל לעשות זאת, מצפונית. הוא לא אמר שיסרב פקודה, הוא אמר שיבקש מהמפקד שלו לפטור אותו מביצוע הפקודה. כל בר דעת שבאמת יקשיב לדברים, צריך להסיק שאילו המפקד לא יפטור אותו ממילוי הפקודה הרי שלבטח יבצע אותה, כי הצבא מושתת על מילוי פקודות ואין לו זכות קיום אם נתיר סרבנות מכל סוג שהיא. אולם, בד בבד למצפון יש מקום לפחות בהיבט של לבקש מהמפקד לפטור אותך ממשימה שלא תוכל לבצע על הצד הטוב ביותר.

 

 אני חושב שנפתלי בנט ביטא דעה מאוד רווחת בציבור הכללי בישראל, ובטח ובטח שבקרב המחנה הלאומי. גירוש יהודים מביתם אינו דבר של מה בכך, אין לזה הצדקה מוסרית, ומכאן הקושי הכל כך גדול לעשות זאת. מחורבן גוש קטיף טרם נרפאנו וספק אם אי פעם נוכל להירפא, ואת זה צריך לזכור – שלפני הכל ואחרי הכל מדובר בטרגדיה. וזו טרגדיה שמטילים על גב החיילים, אז ברור בחייל ולוחם שגדלו כחלק אינטגראלי מציבור המתיישבים ביהודה ושומרון יתקשו לפנות יישובים בהם גרים חבריהם, אחיהם והוריהם. אז אך טבעי הוא שיבקשו פטור מהמשימה הטראגית הזו, ואני מדגיש פטור ולא סרבנות.

 

 זה כל מה שבנט ביטא, לזה הוא התכוון – לא לסרבנות, אבל כן לכאב. גירוש יהודים זה כאב טראגי, זה לא עניין של מה בכך. אז במקום להתעסק בשאלת הכאב בחרו לנסות להרוויח הון פוליטי דרך העליהום הנרחב כלפי נפתלי בנט.

 

 רדיפה מיותרת, עליהום אכזרי שמוציא בגסות את הדברים מהקשרם. מיותר, אכזרי ונטול כל קשר למציאות.

Related posts

דיקסי זו לא מסעדת יוקרה בתל אביב

אלי חזן

גלעד מזרחי ומדורת ל"ג בעומר של הליכודניקים

אריק זיו ויזר

תנופה עצורה – סיפורו של מפונה מגוש קטיף

אלי חזן

צוקית אהרון מתמודדת לארגון נכי צה"ל

אלי חזן

אורח מפתיע בשומרון: שר המשפטים לשעבר דניאל פרידמן

אריק זיו ויזר

"עצור הזרמת כספי המכס לרשות הפלסטינית עד לשחרור גלעד שליט"

אריק זיו ויזר

3 תגובות

Kill-him!!! 24 בדצמבר 2012 at 15:03

דייי!!! לא יכול לראות עוד את הבולשיט הזה!!!
הוא התכוון לומר בדיוק שהוא היה מסרב פקודה, הוא אפילו אמר שזה פקודה שמתנוסס מעליה דגל שחור! = פקודה בלתי חוקית בעליל שחובה לסרב אליה! למרות שמשפטנים החליטו שזה לא בלתי חוקי אפילו! אחרי זה אנשים עוד יגידו שהוא לא פוליטיקאי! הוא אמר אותו דבר גם על ערבים כדי שלא יגידו שהוא גזען! אני בטוח שללוחם ממטכ"ל שירה בערבים למוות יהיה קשה לפנות אותם מהבית! נקבות לא מגיעות למטכ"ל!

הגב
שוש הלוי 25 בדצמבר 2012 at 10:52

למגיב המסתתר מתחת לכינוי -"kill him",
זה שתה מוסיף סימני קריאה לכל משפט שאתה כותב -לא עושה אותו נכון.

גם אני שמעתי, במו אוזניי את מה שנפתלי בנט אמר (אין לי שום עניין אישי בנפתלי בנט, ואני אפילו סירבתי להצעתו ולהצעת איילת שקד , בזמנו , להצטרף ל"בית היהודי" ולרשימה שלהם לכנסת. אני מגיבה כאן , בופן ענייני לחלוטין.)

בנט , פלט משפט אומלל ובו האמירה שהיה מנגד למלא פקודה שמהותה -פינוי יהודים מביתם., בנט הינו פוליטיקאי טירון שנאלץ להתמודד מול מראיין אגרסיבי ותוקפני כמו ניסים משעל, שכבר הפיל גדולים ומנוסים מנפתלי בנט.

מיד לאחר המעידה החד פעמית הזו , בנט הוסיף שהוא היה מבקש ממפקדו לפטור אותו ממילוי הפקודה, כפי שאגב, עשו הרבה לוחמים ב"הינתקות" , וכפי שגם אני הייתי עושה.

ועוד הערה – השוביניזם שלך לא יוביל אותך לשום מקום ! הוא כבר פאסה ! מה זאת אומרת -"אין נקבות במטכ"ל "? עד כמה שידיעתי משגת -נשים משמשות היום במגוון תפקידים ביצועיים בצה"ל , כולל -טייסות, נווטות ולוחמות.

מה שאני כן יודעת בוודאות הוא -שאין מטומטמים במטכ"ל ! ודי לחכימה ברמיזה !

שלא כמוך – אני מזדהה בשמי המלא :
שוש הלוי
חברת מרכז
ופריימריסטית בעבר

הגב
שוש הלוי 25 בדצמבר 2012 at 10:59

למגיב המסתתר מתחת לכינוי -"kill him",
זה שאתה מוסיף סימני קריאה לכל משפט שאתה כותב -לא עושה אותם נכונים.

גם אני שמעתי, במו אוזניי את מה שנפתלי בנט אמר (אין לי שום עניין אישי בנפתלי בנט, ואני אפילו סירבתי להצעתו ולהצעת איילת שקד , בזמנו , להצטרף ל"בית היהודי" ולרשימה שלהם לכנסת. אני מגיבה כאן , באופן ענייני לחלוטין.)

בנט , פלט משפט אומלל ובו האמירה שהיה מתנגד למלא פקודה שמהותה -גירוש יהודים מביתם.

בנט הינו פוליטיקאי טירון שנאלץ להתמודד מול מראיין אגרסיבי ותוקפני כמו ניסים משעל, שכבר הפיל גדולים ומנוסים ממנו.

מיד לאחר המעידה החד פעמית הזו בלשונו, בנט הוסיף שהוא היה מבקש ממפקדו לפטור אותו ממילוי הפקודה, כפי שאגב, עשו הרבה לוחמים ב"הינתקות" , וכפי שגם אני הייתי עושה.ההתנפלות של ראשי הקמפיין שלנו על האמירה האומללה ההיא שכבר הוכחשה עשרות פעמים, רק גרמה נזק לליכוד , וההתעסקות בנושא הזה רק מפחית מאיתנו מנדטים ומוסיף אותם לנפתלי בנט. התנהלות לא חכמה.

ועוד הערה – השוביניזם שלך לא יוביל אותך לשום מקום ! הוא כבר פאסה ! מה זאת אומרת -"אין נקבות במטכ"ל "? עד כמה שידיעתי משגת -נשים משמשות היום במגוון תפקידים ביצועיים בצה"ל , כולל -טייסות, נווטות ולוחמות.

מה שאני כן יודעת בוודאות הוא -שאין מטומטמים במטכ"ל ! ודי לחכימה !

שלא כמוך – אני מזדהה בשמי המלא :
שוש הלוי
חברת מרכז
ופריימריסטית בעבר

הגב

השאר תגובה

דילוג לתוכן