30.8 C
תל אביב
15 באוגוסט 2022
ליכודניק
באנר ראשי יומן פוליטי

הבלוף הברקתי

ישראל הדמוקרטית של נתניהו, הבלוף הברקתי – דיון מעמיק, גמליאל והנגבי – היורשים של מרידור, ליברמן לעומת בוגי


הדמוקרטית ביותר

מדד הדמוקרטיה העולמי מראה שישראל בעלייה. אז למרות כל ההצגה של השמאל והתקשורת מדינת ישראל תחת שלטון ממשלות נתניהו יותר דמוקרטית .
מה שברור הוא כי כל הניסיון של השמאל ליצור מצב שבו הליכוד בשלטון פוגע בדמוקרטיה מתרסק לנוכח התוצאות של מדד הדמוקרטיה.
השבועיים השחורים של ניר ברקת
ניר ברקת חי בסרט. המהלך של השבתת עיריית ירושלים כדי להכניע את שר האוצר שיעביר לו תמיכה שערכה 800 מיליון שקל, היא מופרכת. מה גם שחשוב לזכור שהאוצר תקצב את ירושלים ב – 550 מיליון שקל .
ניר ברקת חושב ששבירת הכלים היא הדרך להבטיח שיעבירו לו תקציב נוסף. ראינו שלא. מה שראינו גם הוא שברקת מתנהג כמו ילד קטן ויותר גרוע – כמו ראש עיר בכיין.
אלא מאי, באוצר ובממשלה כבר מתורגלים בנושא. מה גם שאפילו ראשי ערים חושבים שהוא כושל. ההחלטה של ניר להשבית את ירושלים חשפה את הבלוף שהוא יצר. הוא מנסה בשנתיים האחרונות לשווק תדמית של ראש עיר מצליח – במיוחד הוא מנסה זאת לשווק לליכודניקים. בשנה האחרונה לקח את הליכודניקים מכל הארץ לטייל בירושלים באירוח של מחלקה ראשונה. פתאום כל התדמית נהרסה במהלך מוטעה אחד. כאשר אנחנו טענו שניר לא הצליח – התווכחו אתנו. עכשיו ברור שניר הוא כשלון .
מה שבטוח הוא שניר הוא בעל יכולות שיודע לעבוד עם ספינים ויועצי תדמית אך יכולת הביצוע שואפת לאפס .
חיים_לוינסון, הכתב הפרלמנטרי של עיתון הארץ, צייץ השבוע ציוץ קטן אך מוכח כי ניר ברקת חסר יכולות ביצוע. “‏לפני 14 שנה ישבתי עם ברקת במשרדו. הוא נתן לי נאום איך באמצעות סטודנטים ותזות מהארוורד הוא יהפוך את ירושלים לפנינה. מה שנשאר מאז זה רק מאעכר”.
ואז נזכרתי בהסברים של ניר ברקת. בבחירות האחרונות כאשר הציגו לו תושבים את הכישלונות של הקדנציה הראשונה שלו בתור ראש העיר, הוא הסביר כי בקדנציה הראשונה הוא מיתג את העיר ובקדנציה הזאת הוא יעשה ויבצע. בפועל, מרגע שנבחר לראש העיר בפעם השנייה כל ייעודו היה לעשות נפשות בתוך הליכוד. אפילו בימים של לפני השבתת העיר, במקום לנסות למצוא פתרונות כדי שלא תהיה שביתה, ניר ברקת נסע לאילת לליכודיאדה.
וביום ראשון נפלנו לתוך שביתה פראית כאשר עובדי העירייה, מוסתים על ידי ראש עיר כושל, הלכו ושפכו זבל על מסילת הרכבת כדי להחריף את השביתה. בפועל, כל הפעולות שנעשו הרסו את התדמית של ניר וחיזקו את החלטת האוצר. כבר ביום שני ביקשו מברקת בישיבת הסיעה שיפסיק את השביתה ויותר מאוחר הממשלה תראה מה אפשר לנסות לעזור. ניר סירב. ההיסטוריה של ניר באיומי שביתות ובכוחנות ליצר שביתות מראה שזאת הפעם השלישית. בישיבת הסיעה הוא ניסה לתרץ את המאבק בכך שכחלון מתנקם בו על כך שלא תמך בו בבחירות האחרונות. הטענה הזאת כבר הושמעה והיא חלשה .
לפי השמועה לאחר סקר שנעשה הראה כי הציבור לא רואה שהשביתה מוצדקת , הסכים ניר ברקת להפסיק את השביתה. בדבר אחד עכשיו יותר ויותר אנשים חושבים שניר ברקת נכשל.
בשולים של העימות בין ניר ברקת לשר האוצר משה כחלון יש מאבק של חברים ושותפים לשעבר : אייל ארד היועץ של ניר ברקת וליאור חורב היועץ של משה כחלון. בסיבוב הזה לא היו צריכים לכתוב אחד אפס לאוצר כפי שהיה פוסט לאחר הכניעה של ניר, אלא אחד אפס של ליאור חורב מול אייל ארד.
קטע מתוך המקומון ירושלים ממצא את כל המאבק הזה:  “אחרים שאלו כיצד ייתכן שברקת דורש כסף בזמן שבשנת 2015 הוא כלל לא השתמש במאה מיליון השקלים שהוקצו לו ממשרד האוצר. “גם כספים צבועים שמגיעים על מנת לטפל במזרח ירושלים לא מנוצלים. רק בשנה שעברה הוא ביקש לנייד את התקציב שהוא קיבל לפיתוח מזרח ירושלים כדי לפתח דווקא את מערב העיר”, מסבירים בכירים במועצת העיר.

גם תקציב בסך 13 מיליון שקל שנועד לתשלום משכורות למאבטחי מוסדות חינוך, נשאר שוכב בקופת משרד הפנים, בשל העובדה שבעירייה סירבו להעלות את שכר המאבטחים אל מעל לשכר המינימום. “כשמנסים להבין מדוע יש מחסור במאבטחים בעיר, זו כנראה הסיבה”, מסביר בכיר לשעבר במועצת העיר. “ניר ברקת היה ראש עירייה טוב בקדנציה הקודמת, אבל כעת קשה לברוח מההרגשה כי ירושלים בכלל לא מעניינת אותו, וכל מאבק הוא כלי בדרך להתמודדות בפריימריס”.


דן מרידור יש לך יורשים.
על המשבצת הריקה של דן מרידור מסתערים שני שרים : האחת – השרה גילה גמליאל – שמזמן סימנה את מיקומה כמי שנמצאת בפינה השמאלנית בליכוד ואליה הצטרף בגלוי השר צחי הנגבי השבת. צחי הנגבי תקף בגלוי בשבת תרבות אצל יובל קרני את חוק ההסדרה. הקו הזה מסמל את החלוקה במפלגה. כן, ראוי לציין כי זה אומץ רב והימור על העתיד הפוליטי שלהם. הליכוד בבסיס מפלגה ימנית וכן יש מפקד לא קטן מימין שנראה כי השניים וויתרו על קולות הימין הקיצוני ומהמרים על הקולות החופשיים בתוך הליכוד.


בוגי
ערוץ 10 חשף ביום שישי כי יעלון ולפיד נפגשו לשיתוף פעולה ואיחוד כוחות כאשר יעלון יהפוך להיות מספר 2 ביש עתיד ומועמד לשר ביטחון בממשלת לפיד. מה שהפתיע רבים כי האם בוגי שלא רצה להיות מספר 2 אצל נתניהו הופך להיות מספר 2 אצל כתב המחנה?

יתר על כן, במפלגת הג’ל יש כבר מי שרואה את עצמו כשר הביטחון עופר שלח , לא נראה כי החבר שלח יוותר בקלות .
מנגד בוגי כבר הכחיש כי הוא הולך עם לפיד. אבל איזה אפשרויות יש לו לבוגי ? בינתיים רואים כי הוא נעלם מהזירה והתמיכה בו יורדת בציבור. ליברמן נראה כשר בטחון רציני וגם בציבור אתה רואה הרבה הערכה לליברמן. גורם המסקר את מערכת הביטחון כבר שנים אמר השבוע כי מאז ארנס לא היה שר בטחון טוב כמו ליברמן. היתרון של ליברמן שהוא מתווה מדיניות ולא מנסה להיות רמטכ”ל בתפקיד שר הביטחון.
אותו גורם  הוסיף כי ליברמן לא מורח. הוא פשוט קובע את המדיניות והיעדים וכאשר יגיעו אל הסיבוב הבא יגלו צהל יותר התקפי .

ליברמן מיצב את עצמו כשר ביטחון יותר טוב מהשרים שלפניו. הוא לומד, מקשיב, מגבה את הרמטכ”ל אך הכי חשוב מנוי וגמור אתו כי אם במשמרת שלו תהייה רתיחה באחת הזירות הצבא יידע לתת מענה ברור.

כפי שהסביר השר גלנט השבוע : “תפקיד שר הביטחון בתקופה שלפני צוק איתן היה לבנות תגובה לנושא המנהרות ולא להמתין לעת הקרב כדי לראות מה עושים. גם שר הביטחון בוגי יעלון וגם הרמטכ”ל גנץ ידעו על האיומים אבל לא דאגו להכין את הצבא לעת המבחן”.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

כשקיש חוגג 50

עינר אביב

קורן משפיעה על מינויי השופטים בבית המשפט

עינר אביב

כנגד כל הסיכויים – תערוכת קרן תל-חי 1928-1948

אריק זיו ויזר

להילחם על האמת

איציק דניאלי

נתניהו צודק : מילים כקורך

אייל קורך

ברקו ממשיכה עבור הלוחמים : הקימה שדולה עבור נכי צה”ל

אריק זיו
דילוג לתוכן