19.4 C
תל אביב
21 באוקטובר 2021
ליכודניק
יומן פוליטי

נתניהו הלולין

*הז’יטון הבא של מרטין שלאף * אלי זוהר ובראון חברון * נפרץ סכר זקן * עושים סיבוב על עגבניה * הליכוד בקטנה * פיצוץ המשא ומתן.

השבוע החל בתרועה גדולה. במסגרת ההסכם הפוטנציאלי היה אמור ג’ונתן פולארד להשתחרר אך עד מהרה נגמר השבוע הזה בחיצרוץ צרוד של סיום המשא ומתן .
שוב התברר כי נתניהו, שהלך כברת דרך למען השגת הסדר סופי עם הפלסטינים, עומד אל מול אין שותף. נתניהו “בעוונותיו הרבים” דרש דבר מרכזי אחד : שהפלסטינים יודיעו כי הם מכירים במדינה יהודית.
מנגד, כל המקטרגים מהצד הישראלי אמרו : מי צריך את ההכרה הפלסטינית ?

דוברים פלסטינים טענו כי כבר הכרנו בכם בהסכם אוסלו. מדוע אותם אנשי שמאל שואלים אותם את השאלה הבאה: “אם הכרתם, למה אתם לא חוזרים על ההכרה”?

חשיבות ההכרה היא בליבה של קיום המדינה. הרי, מיד אחרי הסכם עם הפלסטינים, יתחיל תהליך של הכרה בזכויות הלאומיות של ערביי ישראל ואז יתחיל כרסום בשארית מדינת ישראל. לכן תמוהות הטענות של מתנגדי נתניהו כאשר הם מדברים על נתניהו כמכשול. הרי אין חולק על מחויבות לבני לתהליך השלום וגם היא מבינה כי הפלסטינים מרחו אותה .
נתניהו הולך בשביל צר כאשר מימינו תהום שמורכבת מסגני השרים שלו והבית היהודי ומשמאלו ניצבים בוז’י הרצוג והאופוזיציה. מצד אחד, אומר בוז’י לנתניהו “אנחנו איתך בתהליך השלום” ומצד שני הימין אומר לנתניהו “אנחנו איתך כל עוד אתה רק בתהליך”. מנגד, אין לנתניהו פרטנר לשלום. הרי אבו מאזן אינו רוצה הסדר סופי- הוא רק רוצה להרוויח זמן. כך נתניהו במילכוד ומעניין כיצד הוא ימשיך להיות לולין. 


בתוך הליכוד
השבוע היה כנס מוצלח של סגן השר דני דנון שהביע סיפוק רב מכך. צריך לזכור כי דנון, שבנה על קיום ועידה, ביטל את הכנס שלו לפני כחודש ורק כאשר נדחתה ועידת הליכוד החליט כי הוא אכן עורך הרמת כוסית לחג הקרב. כך הצליח דנון להרים אירוע יפה רק במסרונים וטלפונים.
מנגד נתניהו יערוך שני כנסים השבוע : אחד ייערך בצפון ואילו השני בדרום. זהו שינוי מבורך כאשר הליכוד נוטש את גני התערוכה היקרים ומיותרים ועובר לפריפריה.


עגבניה יקרה

 

במשך השבוע קיבלנו מבול של ידיעות ברוח הדברים הבאה : העגבניה הולכת להיות יקרה בחג הפסח. קיבלנו הסברים לתופעה : תנאי מזג האוויר יצרו בעיה ולכן מחיר העגבניה יהיה יקר.
רק אני נכנסתי בשבוע שעבר לסופר וקניתי עגבניות בשקל לקילו לא 15 ולא 17 שקל לקילו ? השבוע קניתי בשלושה שקלים לקילו. אין ספק כי גורמים אינטרסנטים יצרו מצג שווא.
איני יודע אם אלו החקלאים הרוצים פיצוי או רשתות המזון הגדולות שרוצות אישור יבוא אך בפועל ברור כי עושים סיבוב על העגבניה.


נפרץ סכר זקן

 

השבוע הסתובבו בירושלים אנשי עסקים וקבלנים רבים ותחושה מסקרנת ליוותה אותם : את מי תקשור שולה לחגורה של אהוד? רבים מהם פשוט מבינים שבחג החרות הקרוב הם עלולים לשיר “מה נשתנה הערב הזה?” ולענות את התשובה הבאה : “הערב הזה נשתנה לי כי שולה זימרה עלי”.
אומנם כרגע שולה חיברה רק את אקירוב לשחיתות אולמרט אך שועלי הפרקליטות ינסו למצות את המצב עד חשיפה מקסימלית של רשימת גדולה של משלמי השוחד.
גורם המקורב לחקירה מגבר על פתיחת פרשת העיים היוקרתיים ופרשת ציור עליזה אולמרט כאשר לכאורה נקנו ציורים במחירי פריטי אומנות יוקרתיים .
סיפור הציורים הוא סיפור בתוך עצמו. בעת כהונתו של אולמרט בתפקידים בכירים רבים קנו ציורים של עליזה. כך, כפריט אומנות כל מחיר שנקבע מקובל ואין בעיה של שוחד.
מה שברור הוא כי לציורי עליזה היה תג מחיר : בקניה הראשונה שולם מחיר גבוה ולאחר מכן הם איבדו את המחיר שלהם.
מה שקורה בדיוק הפוך בעולם האומנות : בדרך כלל אתה קונה פריט אומנותי מאומן בתחילת הדרך במחיר נמוך ואם הזמן המחיר עולה. פה נוצר מצב הפוך. במחיר הראשוני אתה משלם יקר ואחר כך המחיר יורד כמו עגבניות משומשות.
בסוגיית העטים השמועות מספרות שאנשי עסקים היו מביאים לאהוד עטים יקרים במתנה .
לכן, אם שולה פותחת את הפה בכל החזיתות, הפרקליטות ממשיכה לבנות פה עוד תיקי אולמרט.
ח”כ לשעבר עקיבא נוף מספר בפוסט בפייסבוק כי אולמרט נלחם שאחיו ימונה לשגריר באו”ם ונתניהו התנגד למינוי.

מה שברור הוא כי משעור הזימרה של שולה זקן יהיו הרבה השלכות.

לפי גידי ויץ מהארץ יש חפרפרת בתוך היחידה שחוקרת את אנשי הצווארון הלבן. כך מתברר כי מידע זלג לנחקרים תוך כדי החקירה. מאיר רבין סיפר לצ’רנוי כי שמואל דכנר התחיל לדבר. מה שמעניין הוא שאף אחד לא נחקר על זה ונשאלת השאלה האם יש עוד חקירות שדולפות החוצה.


אלי זוהר

 

באוגוסט 2003  אלי זוהר היה מועמד לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה. בסביבת שרון ואולמרט חיכו למינוי הזה מאז הפלופ של מינוי בראון תמורת חברון. זה היה סיבוב הביטחון של החבורה ששלטה במדינה אז. היום כבר ברור כי החבר הטוב של אולמרט היה מונע את החקירות והפללה של אהוד.

זוהר הוא עורך דין של אולמרט בהולילנד. ידיד המכיר את זוהר כבר הרבה שנים אמר לי לפני שבועיים שכאשר תתקרב הכרעה תראה שאלי זוהר יפעיל את החברה שלו, השופטת לשעבר אלשיך, על מנת להגן על אהוד. עוד לפני הכרעת הדין השופטת לשעבר הופיע כפרשנית והסבירה כי השופט לא צריך את העדות של שולה זקן. אחר כך היא הצטרפה ללהקת המעודדות שזועקות הוא זכאי. הכוונה היא שהלהקה מנסה להשפיע על העליון כאשר הם מגיעים ומסבירים שיש פה חורים בהחלטה של השופט רוזן.

אותו ידיד אמר לי כי היה ואלי זוהר היה יועץ משפטי לממשלה היית רואה כיצד אי אפשר לגעת באולמרט וכל יריביו היו מואשמים ומורשעים.


הז’יטון הבא של מרטין שלאף

 

לפי אלדד יניב השבוע התכנסה קבוצה מכובדת של בכירי הפוליטיקה הישראלית. הם נחתו אצל מרטין שלאף [מצורפת ההקדמה, “עם השמוק הזה לא יהיה הסדר ולא יהיה הסכם”, צחק מרטין שלאף בקול גדול. הוא עטף ביד אחת את שר החוץ אביגדור ליברמן ובשנייה את יו”ר ש”ס אריה דרעי וניסה לקרב ביניהם. הכתבים הפוליטיים מדווחים על קרע נורא בין השניים, אבל זו העמדת פנים והצגה גדולה. כי עם כל הכבוד ליאיר לפיד ולשוויון בנטל, אצל שלאף בווינה המציאות היא אחרת.

מה שברור הוא כי מרטין שלאף מכין את האלטרנטיבה לז’יטון האבוד אהוד אולמרט. אולמרט שספג נוק אאוט מהשופט רוזן כבר לא במשחק. עכשיו נשארו למרטין שני שחקנים : האחד הוא ליברמן, שכרגע נראה כי הסיכוי שלו לזכות בקופה רחוק מאוד, והשני הוא בוז’י הרצוג. יו”ר העבודה יהיה הימור של מרטין שלאף.  אריה דרעי כבר נמצא שם עכשיו צריך לראות כיצד הופכים את הרצוג לפרס הזוכה.

כאשר קוראים את הטור של אלדד יניב אין ספק כי אנחנו רואים איך כל מיני סוגי אנשים שונים מוצאים את עצמם תחת מטריה אחת.

וצודק אלדד שטוען כי המריבה בין דרעי לליברמן היא רק אחיזת עיניים.


אין מחליף ללוין

 

השבוע התברר כי בינתיים אין מחליף ליו”ר הסיעה הפורש. מי שהיה המועמד המתאים, אקוניס, לא קיבל פניה רשמית, ומי שהיה יכול לבצע את התפקיד, סגן השר אלקין, רוצה שיצמידו את יו”ר ועדת חוץ וביטחון לתפקיד. כך, יש מאבק על תפקיד יו”ר ועדת חוץ וביטחון. כך גם יריב לוין היה רוצה לקבל את ראשות הועדה. נראה שנתניהו היה מוכן כבר לקבל את שלח בחלק הראשון של הרוטציה, זה היה גורם לו פחות כאב ראש.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

האוצר של שלי

אריק זיו ויזר

“בר און חרבון” – יומן פוליטי – אריק זיו

אריק זיו ויזר

השיבה הבייתה

אריק זיו ויזר

החתול השחור של שלום

אריק זיו ויזר

האוזר ממשיך אין מחליף

אריק זיו ויזר

ארדן הקוזאק הנגזל

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן