26.2 C
תל אביב
29 במאי 2024
ליכודניק
יומן פוליטי

מסתמן המחליף של שלום שלמה

הברית בין אקוניס לכרמל, שטייניץ גורם נזק לליכוד, אמריקה כבר לא מציאה,שרי הליכוד מחפשים צעירים?

הליכודניקים שהגיעו השבוע לועדת הכלכלה של הכנסת היו צריכים לשפשף את עיניהם בתדהמה : ח”כ אופיר אקוניס, ח”כ כרמל שאמה. יריבים שהפכו לבני ברית. בכל מקרה לנושא הורדת מחירי הדלק. יש נושא שהרחיק בערגה את זיכרון קרב התרנגולים של שניהם. מחירי הדלק יוצרים קונצנזוס לא רק בין שניהם אלא בין כולם להוציא את פקידי האוצר ואת הגרורה שלהם, שר האוצר יובל שטייניץ.
אםן יש תובנה ברורה אחת העולה מתפקודו של שטייניץ הרי שאלו שטענו בתחילת הקדנציה כי הוא יהיה מריונטה של ראש הממשלה טעו ובגדול. שטייניץ הוא לא “בובה ביבי” (על משקל הבאבא בובה הזכור לטוב מהתוכנית האלמותית “זהו זה”) אלא הוא הפך להיות “בובה פקידי”, הבובה של פקידי האוצר שמזיקה לא רק לליכוד אלא גם לראש הממשלה עצמו. בהתנהגות ראש הממשלה הרי שהוא סולל את הדרך לימי “פוסט נתניהו”, הווה אומר לימים שאחרי כהונתו כראש ממשלה. רק לפני שנתיים הצהיר ראש הממשלה שהוא יוריד את מחירי הדירות. בינתיים, בהבטחה הזאת, לפחות בה, הוא לא עמד. בועת הנדל”ן מתנפחת. הוסיפו לכך את העלייה של מחירי המים, הדלק ומוצרי היסוד וקבלו את המתכון לעליית קדימה. הדבר אגב ייצור פרדוקסליה אירונית. שכן, קדימה הקימה את תאגידי המים האחראים לעליית מחירי המים ומי ישלמו על כך בכסאם ? נתניהו וממשלת הליכוד. תאגידי המים של קדימה הפכו את מחיר המים למחיר יין.
מדוע לעזאזל נתניהו לא עוצר את הטירוף?
וכן, גם נושא הדלק הוא בעייתי. גם כאשר לפני כמה שנים מחיר חבית דלק עמד על 140 דולר לחבית המחירים לא היו יקרים כעכשיו כאשר מחיר חבית נמוך מ – 85 דולר.

הדבר בעייתי משום שלשטייניץ יש בקופה עודף של 13 מיליארד שקל וכך במקום להוריד מיסים ה”בובה פקידי” מעלה מיסים. בעייתי אך ניתן לפתרון.

מחליף לשלום
מתברר כי לאט לאט או אולי מהר, מתפרקת לשכת נתניהו אך לא נבנה שם שום דבר מחדש. ח”כ המקורב לנתניהו אמר לי השבוע : “אני מלווה את נתניהו במשך שנים ומעולם לא הייתה לנתניהו חבורה של חסרי מעש מסביבו כפי שיש היום”. הקשיתי עליו ואמרתי לו : “רק עכשיו היינו עדים למהלך מבריק של חיזוק הקואליציה”.  צחק הח”כ ואמר : “המהלך כולו של שמחון. והפקידים של נתניהו? הם היו רק פיונים”.
הוסיף החבר כנסת ואמר : “תראה, אחרי ארי הרו לא הגיע מחליף שהמקור שלו מהליכוד. לא הגיע מחליף בכלל… עכשיו שלום הלך וגם יש מגמה לא להביא מחליף”. מתברר כי יש רעיון חדש בלשכת ראש הממשלה כי לא צריך יועץ פוליטי לראש הממשלה. יש מנכ”ל הליכוד הוא ייעץ פוליטית לראש הממשלה, ממרומי מצודת זאב.
אז התוצאה היא הרת אסון לליכוד. מסביבו יש רק יוצאי מפד”ל וכנראה נתניהו נשאר הליכודניק האחרון בלשכת ראש הממשלה.
מה שקורה באופן סידרתי בלשכה הוא שכל הפקידים נגועים באטימות והתוצאה היא התנתקות מהשטח בליכוד.
השבוע הזכיר לי בכיר בליכוד ואמר נתניהו חוזר ל – 2003. אז התכוון לדברים טובים אך לא התייחס לרחשי הציבור וכך הליכוד הגיע ל – 12 מנדטים. שוב סביבת נתניהו מנותקת מהעם ושוב מביאה את הליכוד לבור בלי תחתית. כאשר פעילי הליכוד מסתובבים ברחוב הם הופכים להיות מצורעים כמי שהאחריות נופלת לפיתחם. אומנם הזיכרון קצר אבל הותיקים תמיד זוכרים כיצד הליכוד משקם כלכלה ואז הציבור מחליף שלטון.
אז נתניהו בחר לך יועץ רציני קשוב לרחשי העם כי  אתה צריך מקצוען לידך .

הצעירים לתפקידים
בתחילת הקדנציה תקפתי את השרים בליכוד כי הם טועים שלא לוקחים את הסטודנטים ןמכניסים אותם ללשכות שלהם. הזכרנו כי רבים ממנהיגי הליכוד עברו את התהליך הזה אך הם היו בשלהם. חלקם העדיף לקחת יועצים אפילו ממפלגות אחרות. “רק עם ניסיון”, זאת הייתה האימרה. עכשיו כאשר מתברר כי הלשכות מתפרקות לחלקם זאת התוצאה. עכשיו הם פונים ומחפשים את אותם צעירים שיבואו ללשכות שלהם. יש לציין כי מי שהשכילו לקרב את הצעירים אליהם היו השרים כץ ישראל,סילבן שלום ויוסי פלד, אין ספק כי הצעירים נהנים מנסיונו של סילבן במפלגה.

הסכם עם עצמאות
אין ספק כי שולם מחיר גבוה לסיעה עצמאות : ארבעה שרים לחמישה חברי כנסת ועוד מספר מטעמים. ואולם, שיחת השבוע בכנסת נסבה סביב בשמועה כי הובטח להם שריון בכנסת הבאה. בכיר בליכוד אמר : “יש גבול למה שניתן לקבוצה הזאת”.
אמריקה  
פעם כאשר רצו לסמן הצלחה, אמרו “אמריקה”. היום מסתמן שאמריקה הפכה למוטציה של סימון כשלון. המעצמה שהובילה את העולם הופכת לנטל. בדרך כלל כאשר מגיעה מנהיגות של הדמוקרטים בארה”ב קורה אסון בלתי הפיך. כך היה עם הנשיא הכושל קרטר כאשר העלה את חומיני לשלטון באיראן שהייתה ידידותית למערב. כך היה עם קלינטון שבמשמרת שלו הוכנס עראפת לשטחי יהודה ושומרון ונשפך שמן לוהט לאזור. כך קורה עם אובמה. מי זוכר את נאום המתפייס בקהיר? ועכשיו ההנהגה המצרית נמצאת בהתפרקות כללית ומי מגבה את המפגינים? המשטר הדמוקרטי הארה”ב. שוב המנהיגות בבית הלבן מפקירה את התומכים שלה.  עכשיו זה ברור כי אנחנו נמצאים בתהליך ברור של מהפכה איסלאמית בכל העולם הערבי. תם עידן המנהיגות החילונית בעולם הערבי – המוסלמי.  זה התחיל באיראן, עבר לטורקיה, לבנון, תוניסיה. עכשיו ירדן עולה על המפה של הדומינו האיסלאמי. כן גם לסוריה זה יגיע למרות הברית שקיימת לסורים עם האירנים.
אז אנו עדים לממשל מערבי דמוקרטי חלש שנותן לאסלאם הקיצוני להשתלט על העולם  ויום אחד זה כבר יהיה מאוחר לתקן. החולשה של העולם החופשי מהווה את הכוח של התנועות האיסלאמיות בדרך להשמדה כל מי שלא מאמין בדרכם.
אין ספק כי האיסלאם הוא הנאציזים של שנות האלפיים. יש לזכור : גם היטלר עלה לשלטון בצורה דמוקרטית. גם אז מנהיגים עצמו את העיניים, כך גם היום .אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

משיחיים OUT בגין IN

אריק זיו ויזר

למה נכשל סמסונוב

אריק זיו ויזר

ישראל היום המהפך השני

אריק זיו ויזר

בנט מחייה את סִינְדְרוֹם 1992

אריק זיו ויזר

נתניהו רוצה ליכוד אחר

אריק זיו ויזר

ליברמן נשאר עם זחאלקה

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן