31.1 C
תל אביב
13 בנובמבר 2019
ליכודניק
בליכוד

לא נקבל עוד כתרמית אוסלו

מנדי ספדי חלוק על נתניהו ועל בנט 

 

 

"נראה כי המהומה סביב הצהרת ראש הממשלה ותגובות השר בנט, על השארת יהודים בשטחי יהודה ושומרון תחת שליטה פלסטינית, במידה ויימסר השטח לידיהם במסגרת הסכם, נראית כהתלהמות שמחטיאה את המטרה, שאם כן עניינו של ראש הממשלה להציג את הפלסטינים כסרבנים, ועניינו של השר בנט להזדעק לעזרת קהל בוחריו, שהרי כאן איבוד העשתונות הוא דו סטרי, וחזקה על אבו מאזן לדעת לנצל את שתי העמדות לטובתו" כך אמר הבוקר מנדי ספדי במפגש עם נוצרים תומכי ישראל מארה"ב .

מנדי ספדי הוסיף: " אם אכן מאמציו של מזכיר המדינה האמריקאי קרי חפצים בתהליך שיסיים את הסכסוך בין ישראל והעולם הערבי, לפני חתימה של ישראל על כל הסכם אפשרי, מחובתו של קרי להביא לאישור ההסכם קודם כל ע"י כל הפלגים הפלסטינים הקיימים ביהודה ושומרון ורצועת עזה, וכן הפלגים הפלסטינים בתוך מדינת ישראל של אחמד טיבי וראאד סלאח, שהרי במצב הקיים היום למחרת ההסכם יקומו הפלגים הנוספים ויכפרו בהסכם, ויכריזו מלחמת שחרור של יפו ועכו וחיפה, ועם ישראל ימשיך לחיות תחת מתקפות טרור, שיוצדקו ע"י גורמי שלום הזויים שיוסיפו וידרשו שחרור האדמות מהכיבוש הציוני " .

מנדי ספדי סיכם: " שיח החרשים שמתנהל מזה שני עשורים חייב להיפסק, ולפני שאנו יושבים על מדוכת המו"מ עלינו ללמוד את התרבות של הצד האחר, ולהבין את השפה של הצד האחר, ולפי זה לפעול ולנהל את המו"מ בשפה שלהם ובכפיפות לתרבות שלהם, עם ישראל אינו מסוגל עוד לעבור את התרמית של אוסלו ושל גירוש גוש קטיף, והשליח האמריקאי חייב ללמוד ערבית לפני שיעלה על המטוס בוושינגטון די סי. , ולדעתי כדובר השפה והתרבות הערבית, לא יקום ולא יהיה הסכם שלום שיסיים את הסכסוך, וזאת לא בגלל שישראל לא חפצה בשלום, אלא כי מנהיגים במדינות ערב וארגונים אסלאמיים לא יאפשרו להסכם כזה להתקיים, ולא יאפשרו שהתהליך יעבור את שלב המו"מ " .

Related posts

יום המינויים בליכוד

אריק זיו ויזר

קהת מותג תל אביבי

אריק זיו ויזר

קונה את הליכודניקים בנזיד עדשים

עינר אביב

יום המינויים בליכוד

אריק זיו ויזר

הודיה לברקו באשדוד

אריק זיו ויזר

הליכוד כסינטבון

אריק זיו ויזר

תגובה 1

יעקב דרורי 31 בינואר 2014 at 9:54

נכון, השטח לא מוכר כשלנו ולכן הוא בגדר שטח מוחזק עד שיכרע גורלו. אבל, דעתי לא בהכרח משנה והגישה של העולם ולצערי גם שלנו, רובנו, כי מדובר בשטח כבוש.
מכאן, חזרה להערתי. אם יחתם הסכם והוא יופר בהמשך על ידי הפלסטינים, הפרה שתחייב חזרה לשטח, "כיבושו" יהיה לזה צידוק במשפט הבינלאומי וחשוב שגישה זו תמצא ביטוי בכל הסכם שייחתם.
לכן, לא צריך לפסול מראש הסכם כי הוא יופר על ידי הפלסטינים בעתיד. יש לשמוק=ר על האופציה לפעול כמתב ו ישובים יהודיים בשטח פלסטין ולא יזכו להגנה הראויה וחייהם יהיהו בסכנה ברורה, נוכל / נצטרך להיכנס, לבסס ריבונות והפעם לשם שינוי זה יהיה מוצדק גם בעיני העולם הצבוע.
לכן, יש לעשות כל הנדרש לקדם הפתרון של שתי מדינות לשני עמים ולהבהיר לפלסטינאים שאם לא יכבדו ההסכם כמצופה ויפעלו לסיכון ארצנות לא תוותר לנו בירה אלא לשחרר יתרת אדמת המולדת ולגרש האויב לגדה האחרת וליצור להם נכבה שניה, מוצדקת לא פחות מהראשונה ושיבכו עוד 60-100 שנה על טפשותם, בפעם השניה.

הגב

השאר תגובה

דילוג לתוכן