13.2 C
תל אביב
10 באפריל 2020
ליכודניק
הכנסת

יו"ר הכנסת העביר מכתב הח"כים לאובאמה: הגיעה העת לשחרר את פולארד

במלאות 25 שנה לישיבתו של פולארד בכלא האמרקאי ריבלין שיגר את מתב ועליו חתומים יו"ר מרוב סיעות הבית

ריבלין שיגר פניה גם לראשי הקונגרס בארה"ב ולתובע הכללי: "מצבו של פולארד מידרדר, בכירים אמריקניים כבר קראו לשחרורו, בהם סגן שר ההגנה לשעבר שהצהיר כי המידע לגביו היה שגוי; הציבור בישראל חש כי הוא מופלה לרעה. צעד זה יהיה אות כבוד  לחברה האמריקנית"יושב ראש הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, שיגר היום (ד') מכתב לנשיא ברק אובאמה, עליו חתומים יושבי ראש רוב סיעות הבית המייצגים 109 ח"כים, ובו קריאה לשחרר את ג'ונתן פולארד. בפנייתו לנשיא אובאמה, שהועברה גם לראשי שני בתי הקונגרס ולתובע הכללי, מציין ריבלין: "המכתב, החתום ע"י ראשי 9 סיעות ומייצג 109מתוך 120 חברי כנסת, מבטא את עמדת הרוב המכריע של הציבור הישראלי, התומך בשחרורו הדחוף של פולארד. כיו"ר הכנסת, אני רואה זאת כחובתי, כי שעומד בראש נציגי הציבור הנבחרים, להביא מכתב זה לתשומת לבך".
"לפני שבועות אחדים מלאו 25 שנים לישיבתו בכלא של הסוכן הישראלי ג'ונתן פולארד, שהינו אסיר אמריקני", כותבים הח"כים. "מזה זמן רב משמיעים גורמים אמריקניים את קולם בזכות שחרורו, לאור חוסר הפרופורציה שבין מעשהו לבין עונשו, בהשוואה לגזרי דין דומים שניתנו למי שריגלו עבור מדינות ידידותיות. לא מעט חברי קונגרס כבר הצטרפו לקריאה לקצוב את עונשו", כותבים חברי הכנסת לאובאמה.
"כידוע לך, מדינת ישראל קיבלה אחריות מלאה על מעשיו וכבר התנצלה עליהם. אפילו בכירים בממשלך, בהם סגנך, ג'ו ביידן ועוזרך לשעבר, דניס רוס, הביעו בעבר את עמדתם, כי על פולארד להשתחרר. אנו חשים חובה להביא לידיעתך, כי אזרחים בישראל חשים כי הוא סובל מאפליה ביחס למרגלים אחרים שנתפסו בארה"ב. הדבר מעיב על הידידות האמיצה בין המדינות, והציבור הישראלי רוצה בכל מאודו לשנות זאת. בנוסף לכך, מצבו הבריאותי של פולארד מידרדר והוא נמצא בסכנה "אין ספק כי 25 שנים בכלא הם די והותר כדי למיצוי הדין עמו, והגיעה השעה לשחררו מיד" מציינים הח"כים. הם מזכירים גם דברי סגן שר ההגנה האמריקני לשעבר, לורנס קורב, שהצהיר כי העונש שנגזר על פולארד היה מבוסס על מידע מוטעה, וקרא לשחררו מיד."אדוני הנשיא, חילוקי דעות מקובלים בין מדינות, ואין זה סוד שישנם פערים בינינו גם כעת. אבל לעולם כנראה לא תהיה מחלוקת על כך, שאין להחזיק אדם במאסר אפילו שניה מיותרת, בעוון מעשה שלא ביצע. אנחנו כותבים לך בשם הציבור בישראל ובשם כל מי שהצדק והמצפון נר לרגליו. אנא, השב לפנייתנו בחיוב, סיים את עונשו של פולארד והנח לו לשוב ולהתאחד עם רעייתו ובנו, ולהעביר את שארית ימיו כאדם חופשי, אחרי שללא ספק מילא את חובו לחברה האמריקנית. צעד כזה יהיה ללא ספק אות כבוד שיציג את האומה האמריקנית כדמוקרטיה ליברלית, ויוכיח לעולם כי ארה"ב דבקה בערכי הצדק והשוויון".
תשעה יושבי-ראש של רוב סיעות הבית חתמו על המכתב בשם חברי הכנסת: דליה איציק (קדימה), זאב אלקין (ליכוד), רוברט אילטוב (ישראל ביתנו), שלום שמחון (עבודה), אברהם מיכאלי (ש"ס), מנחם מוזס (יהדות התורה), יעקב כץ (האיחוד הלאומי), זבולון אורלב (הבית היהודי) ואילן גילאון (מרצ).

Related posts

דף קשר לנבחר

אריק זיו ויזר

זועבי ממשיכה להסית ולהתסיס!

אריק זיו ויזר

עינת וילף : גלובס החליטו לצאת מולי במסע הפחדה

אריק זיו ויזר

ועדת העבודה אישרה – מעסיק לא יוכל לפטר עובד בתקופת ימי מחלה שלו, של ילדיו ושל בן הזוג

אריק זיו ויזר

"מי שינסה לדרדר את האנושות צאצאיו עוד יחגגו את תבוסתו"

אריק זיו ויזר

בעקבות פניית חוטובלי הכריז נתניהו: לא יהיה שריון לברק

אריק זיו ויזר

השאר תגובה

דילוג לתוכן