18.8 C
תל אביב
3 בדצמבר 2021
ליכודניק
באנר ראשי בליכוד

3 המ”מים של נועם

נועם מועלם יוסף, ליכודניק מבטן ומלידה וחבר בתנועה מאז שהיה נער, החליט לרוץ בפריימריז של הליכוד במחוז המועצות האזוריות והמושבים. נועם היה בוועד המנהל של צעירי הליכוד ומזה שנים חבר מרכז וחבר מזכירות הליכוד

במהלך הקמפיין חשף נועם את האני מאמין שלו וגם תכנית מעניינת להעתקת מרכזים כלכליים מהמרכז לפריפריה.

מדוע החלטת לרוץ לכנסת?

בתוך עמי אני חי. הליכוד בשלטון כבר תקופה ארוכה אך יש נושאים שקרובים לליבי שצריך לקדם ולשפר. כמושבניק, ממושב מיטב שביישובי התענך, דור שני לחקלאים, אני קשוב למצוקות החקלאים ולמצב החקלאות בארץ. אלחם בפשיעה החקלאית שכבר מזמן מוגדרת כטרור על רקע לאומני שפוגע פגיעה אנושה בחקלאים בפרט ובאזרחים בכלל. המוטו שלי הוא, שאם לא נעבד את האדמה, נאבד אותה. בנוסף לכך, אפעל למציאת פתרון בנושא פערי המחירים בין החקלאי לצרכן שהולכים למתווכים שלא בצדק. אני חושב שצריך לתת ייצוג הולם בכנסת לחקלאים ולאנשי ההתיישבות. החלטתי לעשות מעשה ולהשפיע מבפנים. אני מתמודד במחוז המועצות האזוריות ואפעל לקדם את הפריפריה – עיירות הפיתוח יחד עם המושבים, הישובים הקהילתיים והקיבוצים.

מה התוכנית שלך לקידום הפריפריה?

יש לי תוכנית סדורה שנקראת “3 המ”מים” – “מחשבים מסלול מחדש”. מדובר בתוכנית המאפשרת הזדמנות שווה לפריפריה. בתוכנית אני מתמקד בצורך בייצור משרות בתחומים נחשקים, עם שכר גבוה ואופק קריירה. ניתן לייצר פריחה עסקית – כלכלית וחברתית תוך שנה אחת, ולהחזיר כסף לאוצר המדינה למטרות חשובות נוספות – ע”י ביזור, וביטול הצורך בנגישות למרכז הארץ.

הגיע הזמן לשנות את הנחות היסוד: אין כל הצדקה שגופים ממשלתיים, ציבוריים או לאומיים לא יהיו פרוסים ברחבי מדינת ישראל. כך אפשר להעביר את הסוכנות היהודית – לקריית ים, את ההסתדרות הכללית – לחצור הגלילית, את קופות החולים לאופקים וכן הלאה.

עלות רכישת והתאמת מבנים או השכרתם בפריפריה – נמוכה מעלויות המבנים במרכז, אותם אפשר למכור כדי לממן את עלות המעבר. כתוצאה ישירה מהמעבר, אלפי מקומות עבודה יתווספו בפריפריה. כאמור, המהלך עצמו יחזיר מאות מיליוני שקלים לתקציב המדינה שאותם ניתן יהיה להפנות למטרות חשובות אחרות, או להקטין מסים ואגרות, ואפשר לבצעו במהירות יחסית.

כיצד תפעל לשפר את הביטחון האישי של התושבים?

אני איש ארץ ישראל השלמה המאמין בהתיישבות בכל חלקיה של ארץ ישראל, בגליל, בגולן, בנגב, בבקעה וביהודה ושומרון. אפעל לעודד את ההתיישבות ולהשקיע בביטחון האישי של המתיישבים. מפעל ההתיישבות ביהודה ושומרון, וגם בגולן, הוא הציונות החדשה ואסור למדינה להפקיר את ביטחונם של אלו הנמצאים בראש המחנה, גואלים את הקרקע ושומרים עליה.

רבים מדברים על הנושא החברתי. האם אתה מרגיש נושא דגל במובן הזה? כנציג הפריפריה?

בהחלט. נוסף לתכנית 3 המ”מים, יש לי תוכניות חברתיות נוספות. אני מאמין שצריך לחלק את השירותים שהמדינה מעניקה ואת התקציב באופן שווה לכל האזרחים ללא אפליה גיאוגרפית. צריך לקדם את העסקים הקטנים ואת החינוך והבריאות בעיקר באזורי הפריפריה המרוחקים מהמרכז. יש לי ניסיון רב בתחום הפנסיוני ואוכל לקדם רפורמות גם בנושא הזה. מצב הגיל השלישי מדאיג מאד ואני מאמין שאפשר לעשות יותר. יש לנו ממשלה טובה – אבל לא כל היוזמות בוצעו – יש עוד הרבה עבודה ואני מרגיש שאני יכול לתרום למדינה, להפוך אותה לטובה יותר.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

ספר חדש: ז’בוטינסקי ובגין – משנתם ומאבקיהם

ליכודניק

הוכרזו זוכי פרס ליכודניק לשנת תש”ע 2010

אריק זיו ויזר

בדרך הגדי לכנסת

אלי חזן

שאלון ז’בוטינסקי של אמיתי שיף

אריק זיו ויזר

הפנים החדשות בליכוד מכוונות גבוה

דניאל נחמיה

שבת בראשית

עינר אביב
דילוג לתוכן