30.2 C
תל אביב
22 במאי 2024
ליכודניק
יומן פוליטי

נאמן לטיקונים

כמה שווה כל אחוז בחוק שישינסקי, J STREET – הלובי למען החמאס,עם מי ישב השבוע נתן אשל,משבר הנדל”ן,

חוק שישינסקי.
לעיתים נדמה כי חוק שישינסקי הוא החוק המדובר ביותר של הכנסת ה – 18. צבא של פוליטיקאים, לוביסטים, יחצ”נים, בעלי עניין ומספר קטן של בעלי הון מעסיקים כאן מדינה שלמה דרך עיתונאים מטעם ועיתונאים שמנגד.
ואולם, אין ספק כי חוק שישינסקי הוא גולת כותרת בדיוק בימים האלה כאשר ההכרעות אמורות להתקבל. צריך להגיע לכנסת על מנת לראות ולחוש כיצד לחץ רב מופעל על חברי הכנסת מצד אחד מבעלי העניין שהן חברות הגז ומצד שני על ידי שר האוצר שבחר עמדה מפתיעה לחלוטין. מה שברור הוא כי על כל אחוז שמדובר מהווה באופן בוטה הרבה כסף לכולם. אחוז אחד שווה אובדן הכנסות של עשרה מיליארד שקל, לכן המאבק פה משמעותי. כלומר כל אחוז שווה 10 מיליארד. אז מי כאן צודק?

נאמן לטיקונים
בשקט בשקט, הרחק מעיניי הציבור אך לעיתים בהצצה של התקשורת מתגלה תופעה מרתקת : מתברר כי שר המשפטים נאמן ללקוחותיו הטייקונים. ממש כך.  צריך שלים לה כי נאמן מנע את חקיקת חוק שכר הבכירים שנועד למנוע את הפערים שנוצרו במשק הישראלי. זהו שכר שאפילו הרקיע אינו הגבול שלהם, שכר ללא פרופורציות שרק מקבע את ההבדלים האטומים בין הצווארן הלבן לבין הצווארון הכחול. לא בכדי נועד החוק של ח״כ חיים כץ לעצור את הפערים שנמצאים במשק. הנה כי כן בהתנגדותו להצעת החוק נשאר נאמן נאמן לטייקונים ושומר על השכר שלהם. יתר על כן, ב”ישראל היום” במדורו של מרדכי גילת נמסר כי התנהגותו של נאמן בנושא חוק ביטול קנסות ביטול היציאה מעוררת חשד. דווקא בזמן הדיון בחר נאמן, מי שנוכחותו בישיבות הממשלה ברורות גם מתוקף תפקידו כיו”ר ועדת השרים לחקיקה, להיעדר.
לא בכדי נאמן יצא השר הפחות פופלארי בסקר הליכוד בפייסבוק.

‏J STREET – הלובי למען החמאס
צריך לומר בבירור הארגון הזה הוא ארגון שמאלני שרוצה לראות את ישראל נכחדת. כן, ממש כך, נכחדת. דובריו משבחים את החמאס כארגון חופש מול הכובש הישראלי אז הדבר הזה אומר דרשני. בואו ונבהיר את העובדות שוב : ברוב השטח ביש”ע יש שלטון פלסטיני. אז איפה הכיבוש? הדבר היחידי שהשמאל יכול לבקר זאת הגדר שנועדה למנוע זליגת טרור. הרי אנו זוכרים כיצד החברים של ג’יי סטריט פוצצו אוטבוסים, כיצד טבחו בליל הסדר במלון פארק. ואכן, הגדר נולדה כפתרון של השמאל הישראלי כדרך להלחם בטרור ואחרי שהוקמה השמאל הישראלי הפך את עורו וטען שהגדר היא אפרטהייד. אז קדימה הלכה לבקר חברים בג’יי סטריט.
קצת הסטוריה : מפלגת העבודה כבר הייתה בסיפור הזה בשנות השמונים. כדי לנגח את מפלגת השלטון, הליכוד, חברה מפלגת העבודה לארגונים אנטי ישראלים כאשר “שלום עכשיו”, שמומן ע”י גורמים חיצוניים, הכפיש את ישראל ונתן עזרה בעקיפין לרודפי הציונות. כך בדיוטק קדימה היום חוברת רק כדי להגיע לשלטון לכל מי שנגד מדינת ישראל. סופה של קדימה יהיה כמו היעלמות העבודה.
נראה בעתיד כמה נזק יגרם למדינת ישראל. הרי אותם זה לא מעניין, מי שבקדימה נולד לשררה.

נתן אשל
שוב השבוע נראה נתן אשל מסתובב מדושן עונג במזנון הח”כים. נתן נראה יושב עם בן כספית, אנשי המפד”ל (כרגיל) אבל לא עם אנשי הליכוד. כך ממשיך משרד ראש הממשלה להתנתק מהליכוד.

משבר הנדל”ן
נתניהו יצא השבוע עם תוכנית להורדת מחירי הנדל”ן. נתניהו צריך להבין כי רק תוכנית “מכרז למשתכן” תפתור את הבעיה. כמו כן, דבר נוסף שעשוי לפתרה : לקיחה של קרקעות מקבלנים שזכו במכרזים אבל לא התחילו לבנות. כל התרופות האחרות טובות אבל לא מספיקות.
מחיר המים
אז נזכיר שוב השבוע כי מחיר המים הוא גניבה וחוצפה. לפני מספר שבועות פורסם כי מקורות תשלם על כל קוב מים מותפל שני שקלים ועשר אגורות. לתושבי ישראל לוקחים משמונה שקלים ועד חמש עשרה שקלים לקוב.
פשוט פשע.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

שלי בחסות השטאטל החרדי

אריק זיו ויזר

המילקי גדל על עצי ברלין

אריק זיו ויזר

יהורם גאון קולות רעים באופוזיציה

אריק זיו ויזר

מירי על המפה

הרויזיוניסט

עכשיו המפתח בידו

אלי חזן

לאן נעלם הליכוד/יומן פוליטי מאת :אריק זיו

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן