25.8 C
תל אביב
27 ביוני 2022
ליכודניק
אלי חזן

השתמש וזרוק

אלי חזן מנסה להיזכר מתי בפעם האחרונה השתמשו האחים בנט ולפיד במונח “פוליטיקה חדשה” והוא מגלה שהוא מתקשה לזכור

אחד הנאומים שייזכרו לעולם בכנסת הוא נאומו של אחמד טיבי מיום השואה הבינלאומי שצוין ב – 27 בינואר 2010. טיבי הבהיר היטב איך הוא תופס את השואה והצליח למשוך תשומת לב רבה – ולא במובן השלילי כמו שהוא נוהג לעשות. אחד השיאים של הנאום היה כאשר הוא סיפר את סיפורה המצמרר של עליזה צרפתי, תושבת סלוניקי במקור, שנשלחה אל הניסויים של מנגלה. היא הגיעה אל רופא יהודי בשם ד”ר סמואל. “אתה שטן” הטיחה עליזה ברופא היהודי. ד”ר סמואל השיב : “עליזה’לה, תשתדלי להישאר בחיים. יום אחד עוד תביני”. הסתבר בדיעבד כי ד”ר סמואל חיבל בניסוי שהיה אמור לפגוע בגופה. היא לתומה חשבה שלא תוכל עוד ללדת ילדים. ד”ר סמואל נרצח ועליזה למרבה הפתעתה הרתה וילדה. היא הבינה גם שד”ר סמואל לא היה שטן אלא מלאך מה שבא ללמדנו שעלינו להביט יותר עמוק בתופעות ובאנשים וכי האמרה האלמותית “מה שרואים מכאן לא רואים משם” נכונה מאוד בפרספקטיבה מתאימה ולא צינית.

ומדוע אני מציין זאת ? משום שבמהלך הבחירות האחרונות מכרו לנו האחים לפיד את בנט את סיפור הפוליטיקה החדשה. הם מכרו בהצלחה יתרה את הפוליטיקה הכאילו נקייה וזכה. במעגלים סגורים הם תיארו את עסקני הליכוד ועסקני העבודה לא כשליחיו של השטן חלילה אלא כמי שמכרו את תושבי ישראל בשקל ותשעים עבור בעלי ההון. הם תיארו ציניות ואינטרסים, רשעות ושקרים. הם תיארו את הפוליטיקה כמו שהיא בהגזמה פראית. ההכללה שעשו יצרו נזק בל ישוער. אצל לפיד שמו את עופר שלח במרכז הבמה. שלח הסתובב בארץ, בבתי ספר ובאוניברסיטאות ובחוגי בית, ותיאר את שראו עיניו : “בין המדינה לאזרח יש חוזה ואת החוזה הפר הליכוד”. שלח הוא מצפן מוסרי והוא סחף אחריו לא מעט צעירים.

את לפיד ושלח לא עניין חוסר הניסיון שלהם. הם לא הבינו שפוליטיקה היא פוליטיקה היא פוליטיקה לא רק בכנסת ובממשלה אלא גם באוניברסיטה ובמקום העבודה ויחסים אנושיים זה מדע מכוער בפני עצמו. אז הם מגלים זאת עכשיו וכך הבטחות הבחירות נעלמות בתהום הנשייה שכן העם שוב מיואש.

לפיד ובנט היו הצלחת הבחירות עד שהם נדרשים לקחת אחריות. שר האוצר הבין שיש בור בתקציב, הוא לא יצר אותו אבל הוא נדרש לתקן אותו, ואז הפך בן רגע להיות ככל הפוליטיקאים אותם השמיץ. הציבור מגלה שהבית היהודי זה לא רק בנט אלא שהיא מפד”ל הישנה ולא זאת הזכורה לטוב. שלח, שיצא נגד תופעת המינויים הפוליטיים, המליץ על בת זוגו למינוי היועצת של שרת הבריאות יעל גרמן משל היה עסקן העבודה מכפר בדרום.

והנה עכשיו, ברית האחים הולכת ומתפרקת. זאב קם מפרסם היום במעריב שבנט מפרק בפועל את השותפות ומוכן להכניס את החרדים. מה זה מוכן, למעשה מתחנן והוא אף פנה אל ראש הממשלה בנושא. השאלה אם ח”כ ליצמן יזכור כיצד ננטש באכזריות ?

בנט נוהג כאחרון הפוליטיקאים אשר משתמשים וזורקים. אין ספק, זאת תופעה מכוערת אבל קיימת. בנט, שהבטיח פוליטיקה חדשה, מוכיח שהוא מאוד ישן. התנהגותו משדרת התנהגות של פוליטיקאי מהזן הישן והנחות ביותר ברוח “הבטחתי אבל לא הבטחתי לקיים”.

לפיד ובנט לא יכולים להתחמק יותר. הם הבטיחו לשנות את שוק הדיור בישראל (לפיד) ולהוריד את יוקר המחייה (בנט). עד עתה, לא נעשה דבר משמעותי בנושא על אף שעברו חודשים רבים מאז נכנסו לתפקידם. מי שעוסק בפוליטיקה יודע בדיוק כיצד הפקידות ובעלי ההון מגבילים את הפוליטיקאים מלשנות מציאות. ואין כמו השר לשעבר משה כחלון שיעיד על כך. הגיע הזמן שגם השניים הללו יודו בטעותם. ספק גדול אם הם יעשו זאת אך הציבור לא טיפש והסקרים מוכיחים זאת שעה שיש עתיד חוטפת מכל כיוון.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

זועבי: קו אדום גם לחברי כנסת

אלי חזן

ישראל לימינו של נתניהו

אלי חזן

הדרך של עוזי לירושלים

אלי חזן

בוגי יעלון – בחזרה למנהיגות ליכודית ערכית

אלי חזן

אלטלנה: לא למלחמת אחים

אלי חזן

רזי ברקאי : מה בוער?

אלי חזן
דילוג לתוכן