26.4 C
תל אביב
6 ביולי 2020
ליכודניק
דעות

דמוקרטיה ללא מנהיג – הפקרות

מנהיג ללא דמוקרטיה – רודנות

 

חברי מרכז יקרים!
הידעתם? יו"ר תנועתנו הכריז בישיבת הסיעה האחרונה "לא נחזיר את הליכוד אחורה".
שמעתם טוב? יו"ר תנועתנו אינו מעוניין ב-39 מנדטים לתנועת הליכוד, גם לא 38 ובטח שלא 45 מנדטים כבעבר. נוח לו 12 מנדטים ובמקרה הטוב לא יותר מ-27 מנדטים כי אז אהוד ברק יכהן לשמאלו, אלי ישי לימינו ושאר סיעות סקטוראליות יוכלו לזכות בהסכם קואליציוני בנכסי התנועה של כל משרדי הממשלה הכי משפיעים בניהול המדינה והעם.
חברי מרכז יקרים, נחמץ הלב לקרוא בעיתון ישראל היום מישיבת הסיעה מפי יו"ר תנועתנו "מרכז הליכוד לא יחזור לימי דוכני הנקניקיות והמעטפות". לחשוב שכל פועלינו רבת השנים, מרצנו, מאמצינו, זמן שעות משפחה, דלק על חשבוננו, שיחות מהנייד וכל זה שרק על מנת לעוט ולזכות בנקניקיה בזמן שאנו בוחרים את נציגינו לכנסת ישראל. ומפאת כבודו של יו"ר התנועה לא אתייחס לסגנון המעטפות. משפיל ומקומם מעצם ההכרזה מפי ראש תנועתנו וראש ממשלתנו. ומעורר תהיות על מה ולמה לנו, חברי המרכז, הסבל והרפש שמטיחים בנו?!
מכאן נעבור לקוריוז הבא, בעניין ההכרזה של יו"ר התנועה וראש הממשלה להתמודד על תפקיד נשיא ועידת התנועה. תמוה לחשוב שכל הבעיות המדיניות, הכלכליות, הביטחוניות, האיום האיראני, החברתיות ומצוקת העוני כולן כבר נפתרו והם מאחורינו. נותרה הבעיה האמיתית להתמודד לנשיאות הועידה של הליכוד.
אני זוכר בזמנו שראש הממשלה לשעבר, מר יצחק שמיר, תמיד היה אומר: "תנו לי להתעסק עם ענייני המדינה והעם ואתם חברי המרכז ופעילי השטח תתעסקו בענייני התנועה".
מנהיג זה ידע להיות מנהיג גורף נישא מעל ולא עסקן פוליטי.
הרי כולנו יודעים שמגמתו של יו"ר התנועה, מר בנימין נתניהו, ברורה ושקופה שברצונו להתמודד ליו"ר ועדת הנשיאות ע"מ להכתיב את סדר היום בוועידה לכיוונים הרצויים לו. מעצם היותו יו"ר התנועה וראש הממשלה יש לזה השפעה של תכתיב של עריצות שלטונית ועסקנות פוליטית והפרת הכרזתו המשוננת "שאנו תנועה שקופה, פרולריסטית ודמוקרטית". במגמה לא לאפשר לחברי המרכז להעלות הצעות לסדר בוועידה להצבעה שמטרתם לשינוי החוקה באופן דמוקרטי ולגיטימי. דבר שנוגד, מפר ופוגע בערכי יסודות התנועה שעל בירכה הונהגנו וחונכנו.
יש להציע ליו"ר התנועה שיצא מהתבנית הפרטית שלו ויחשוב ברמה של מנהיג ולא כעסקן פוליטי.
אנחנו חברי מרכז לא אורחי רגע. אנחנו מושרשים ושומרי החומה והתנועה חשובה לנו ובנשמתנו. התנועה חזקה יותר ממרכיביה, מנהיגים באים ומנהיגים הולכים, אך התנועה לעולם נשארת והדרך שבה אנו נוהגים מחייבת הערכה, כבוד והדדיות בין קודקוד הפירמידה של ההנהגה לבין בסיסה של חברי המרכז. שיתוף פעולה פורה זה מוביל להישגים חיוביים להאדרת התנועה ולמינופה למנדטים רבים ככל האפשר ליישום שלטון יציב ופורה למדינת ישראל.
חברי מרכז יקרים, אל לנו לחשוש, יש בידינו הכוח והיכולת. אנחנו מצוידים בחוכמה ובתבונה שצברנו במשך חברותינו בתנועה שנים רבות. יש לנו מיומנויות, תובנות, זיכרונות וגם כישלונות שמקנים לנו ערך רב המעשיר את מחשבותינו ומה עלינו לעשות לטובת התנועה והעם.
מחובתנו להתמקד בבחירת יו"ר הנשיאות לוועידה מתוך ראייה עניינית, שהנבחר יהיה אובייקטיבי, בלתי תלוי וחלילה לא סדר יום אינטרסנטי לשרת את דעתו ומחשבותיו וינהג בנאמנות ובהתמסרות מלאה לתנועה. להוביל להצגת הצעות להצבעה בוועידה שמגישים חברי המרכז גם אם זה לא לרוחם של מאן-דהו בהנהגה.
יש לזכור שאנו תנועה שחרוט על דגלה שקיפות, דמוקרטיה ופרולריזם והרוב יכריע ומי שחושש מערכים נעלים אלה וחושב לכפות את דעתו ההפוכה מכוח עריצות שלטונית, מרות ושררה מקומו אינו עימנו.
בדאגה לעתיד התנועה
שלמה מדמון
חבר מרכז ומזכירות התנועה

אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

Related posts

בנייה ב-E1, על מה הבלאגן?

אלי חזן

השתלמות לקוסם

אלי חזן

ז'בוטינסקי מתווה את תפיסת הביטחון בשביל בן גוריון

עינר אביב

טרור ודרכים להיאבק בו

בני, תישאר!

אלי חזן

ההתנחלויות ביו"ש – מבט מעבר לקונבנציונאלי

עינר אביב

7 תגובות

גדעון 17 בפברואר 2012 at 18:41

עוד מושחת רוצה כח

הגב
גאולה וקנין 17 בפברואר 2012 at 18:43

מדמונים נמאסתם, הרי אתה לא הצלחת לפקוד לליכוד מתפקדים, הסניף נפל לידיו של אורן כהן, ואתה נכנסת לועידה רק מתוקף כהונה.
אז שב בשקט ליצן

הגב
יוראי 18 בפברואר 2012 at 20:29

מושחת מושחת מושחת.

הגב
קפח יעקב 19 בפברואר 2012 at 6:24

חשובה הדמוקרטיה בתנועה וכל הכבוד למדמון שמביע את דעתו באומץ ולכל המלעיזים מוטב שיביעו את דעתם לגופו של ענין והרוב במרכז יקבע .

הגב
שלמה בן יוסף 19 בפברואר 2012 at 8:06

מאז ועולם מרכז הליכוד החליט והנהגה הנהיגה את המדינה ,מרכז הליכוד יכל להחליט מה שהוא רוצה המדינה חשובה יותר מחבורה של נהנתנים, אנחנו המתפקדים אומרים לכם לא

הגב
טוביה החולב 19 בפברואר 2012 at 8:07

מדמון לראשות ממשלה,

הגב
עודד 19 בפברואר 2012 at 8:09

מדמון סכנה קיומית לליכוד, אנחנו זוכרים אותו בהסכם ג'נבה, מנסה לגנוב נשמות מהליכוד לשמאל

הגב

השאר תגובה

דילוג לתוכן