25 C
תל אביב
21 ביוני 2024
ליכודניק
יומן פוליטי

גם סילבן

האייפד הביס את לבני, הרומן החדש של ביבי וסילבן, מורשת שרון של נתניהו, מי יחליף את שלום,

הדבשת הבולטת של לבני
במשך השנה האחרונה אנו עדים לתופעה פוליטית מרתקת מאין כמוה. תופעה שבה ראש האופוזיציה הגב’ ציפי לבני, מיסיס קלין על פי תדמית כוזבת אך לא על פי המציאות, מזלזלת, מגדפת ומדברת באופן בוטה כנגד ראש הממשלה. בהשוואה לימי האופוזיציה של נתניהו אנו רואים כי מבין שניהם, לבני ונתניהו, הרי שהאחרון הרבה יותר קרוב למורשת בגין וזאת משום שנתניהו הנהיג אופוזיציה ממלכתית. לבני עוד עלולה לחשוב כי היא ממשיכת ההדר הרוויזיוניסטי אבל במקום זאת לא יהיה מופרך לומר כי היא מקימה מחדש את עקרונות הצ’חצ’חיזם שהנהיג דודו טופז. ושלא תבינו אותי לא נכון. אין משמעות הדבר שלבני תתנהג בצורה וולגרית, היא רק צריכה לעוות את המציאות ולהמציא סיפורים כוזבים. בזה היא טובה. היא כמעט ירדה מהפסים. גם מספר 2 שלה מצוין בזה. שאול מופז, “האיש שלא עוזב אלא עורק” קיבל השבוע שיעור בהתנהלות מנתניהו. אם להשתמש בשפה הצ’ח’צ’חית הרי שנתניהו “קרע” את מופז ואת לבני גם יחדיו.  שהרי, תוך כדי נאומו של מופז שקרא לנתניהו להחזיר את המפתחות פנה השר מרידור לנתניהו עם מכשיר האייפד שלו. מה הם חיפשו במכשיר האייפד ?  את אמרות השפר של מופז על לבני.   
נתניהו ומרידור דלו מתוך האינטרנט את מה שבאמת חושב מופז על לבני ולא היסס לומר. בהקשר זה ראוי לומר שני דברים : ראשית, נפלאים הם פלאי הטכנולוגיה האינטרנטית. פעם בשיל למצוא ציטוטים היו צריכים לשלוח עוזרים לארכיון ואילו היום ? עושים זאת און ליין. שנית, לא פחות מהראשון, ההתבטאויות של מופז הן שיעור לפוליטיקאים בליכוד שאם ימשיכו לגדף האחד את השני עלול הדבר לשמש להם לרועץ שכן עלולים יריבי אופוזיציה לצטט אותם בדיוק כמו שעשה נתניהו למופז.

מכל מקום, לבני עלתה לדוכן הנואמות בכנסת וטענה שנתניהו תוקף כי יש בחירות. מתברר כי ארד ואדלר לא היו בסביבה ולא אמרו לה מה לומר אז היא פלטה שטווית. על פי מתמטיקה פשוטה גם אם העבודה עוזבת יש ממשלה בישראל ונותר ללבני לפחות שנתיים ומחצה לבלות כראש האופוזיציה.

גם סילבן, גם סילבן
תוך כדי הנאום בכנסת יצאה פנינה מפיו של נתניהו על המשנה שלו סילבן שלום. שפשפנו העיניים ולא האמנו. ביבי? סילבן?  הלו? כל הפוליטיקאים הופתעו.
יום לאחר מכן התפרסמה הודעה של נתניהו ועל פיה סילבן ופואד מצטרפים לשביעייה שהפכה לתשיעייה… אך אליה וקוץ בה. מהלך זה נועד להרגיע את הצמד והדליקה את ליברמן.
בכיר בליכוד אמר כי התרופה למהלך היא בניה של מטבחון שבו חברים  ראש הממשלה, שר הבטחון ושר החוץ. הרי גם השביעייה היא גדולה ולא מתאימה לניהול סדר יום מדיני בטחוני.
הבכיר הוסיף כי המהלך של קירוב סילבן הוא נכון ונועד כדי להרגיע את היחסים בהנהגת הליכוד.
מקור בלשכה טוען כי נתניהו טעה במהלך של הוספת סילבן ופואד. פואד ימשיך למשוך את העבודה החוצה מהממשלה וסילבן ימשיך לתדרך נגד נתניהו.

מורשת שרון
לשכת ראש הממשלה ממשיכה להתנהל בבלאגן. עכשיו מתברר כי נתניהו דרש בדיקת פוליגרף על מקורביו.  
לשכת נתניהו עוברת זעזועים לאט ואולי מהר. תלוי מהי נקודת המבט. השינויים שמתרקמים מעמידים  את גיל שפר כאיש המשמעותי במערכת של נתניהו. שפר, שמעולם לא היה ליכודניק, מגיע מכיוון הכיפות הסרוגות. הוא החל את תפקידו כמי שאחראי על הסיורים של נתניהו, בדיוק כמו ארז חלפון שהפך ליועצו של שרון. עכשיו גיל עומד לקחת את מושכות מחנה שרה בלשכה כאשר מנגד עומד נתן אשל שמחזיק במעמד אך הוא כבר עייף ואין לו כוח ולכן נתן מחפש לעצמו ג’וב חדש. עזיבה של נתן תחזק את מעמדו של גיל בלשכה.

עכשיו כולם מצפים לראות מה יקרה עם מנכ״ל המשרד ? אייל גבאי, אשר מעמדו נחלש בתקופה האחרונה כאשר לנתניהו מתברר כי גבאי יוצר פקק ומעקב את עבודת הממשלה. בסביבת נתניהו נזכרים כיצד המנכ״ל של שרון אביגדור יצחקי היה מוביל ופותר את הבעיות וגבאי הופך להיות מי ששם מקלות בתפעול הממשלה.

מחליף לשלום
עכשיו כבר ברור כי שלום הלך ומשרד ראש הממשלה לא התמוטט. מי שנפגעו מהמהלך הם אלו שהלכו בחודשים האחרונים שבי אחריו. נאמני נתניהו בהובלת יואב דבוש. כאשר עלו הטענות נגד שלום הם יצאו להגנתו וטענו כי שלום בסדר וחוזר לטלפונים. כל הטענות נגדו הן שקר. ואולם, מרגע שפרש ועזב הם מבינים כי הוא מכר אותם. הרי יכל לבקש מהם לא לעשות רעש וכך הם יצאו ותמכו בו ועכשיו הם נשארו עם המלחמה ושלום אמר שלום ולא להתראות.

בבורסת המועמדים והמומלצים יש מספר שמות. השם המוביל הוא אלדד אברהם, מי שהלך בנאמנות עם השר לשעבר דני נווה. אלדד הוא בעל ניסיון רב בתחום הפוליטי וגם חובש כיפה – מוצר חשוב בלשכת נתניהו.

איציק אשכנזי, אחד המועמדים שדובר עליהם. אשכנזי, שהיה יד ימינו של שלום במשך כשנתיים מכיר את הלשכה וכן הוכיח את עצמו כאשר הוביל את המערכת הפוליטית בלשכתו של בוגי.

שם נוסף שעלה הוא מיכל שיר. הרקורד שלה כולל פעילות במטה נתניהו ואחר כך הארכיטקטית שהביאה לגדעון סער את הניצחון בפריימריז על מגש של כסף. שיר שימשה כיועצת פוליטית של גדעון סער ואילו היום היא המייסדת והמנכ”לית של המרכז להכשרה פוליטית בישראל.

אופציה נוספת שהועלתה היא גבי קדוש שכבר מכהן בתפקיד של יועץ ראש הממשלה להתיישבות הוזכר כמי שיקבל את האחריות גם כיועץ פוליטי.

בכיר בליכוד הגיב ואמר כי השינויים המתבצעים בלשכה הם נכונים בסרגל הזמן של הקדנציה. כך בכל לשכה ולשכה. זה הזמן לשינויים. ראש הממשלה והשרים צריכים לבצע חשיבה ממוקדת ועכשיו זה הזמן לראות מי מתאים למערכת הלשכה.

וכך כפי הנראה אנו עומדים לראות שינויים לא רק בלשכת נתניהו אלא בעוד לשכות שרים כאשר ראשי מטות ויועצים פוליטיים עומדים להתחלף.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

רמת גן כפני הליכוד

אריק זיו ויזר

סער זאת לא הדרך !

הרויזיוניסט

הוא חוזר

אריק זיו ויזר

הם מפחדים !

אריק זיו ויזר

אמסלם צודק נתניהו לא ! 

אריק זיו ויזר

נתניהו רוצה ליכוד אחר

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן