26.8 C
תל אביב
9 ביולי 2020
ליכודניק
רשויות מקומיות

שלמה קטן מתמודד לראשות מועצת אלפי מנשה

הכירו את שלמה קטן – המתמודד לראשות מועצת אלמי מנשה 

 

שלמה, בשנים 1985-1998 כיהנת כראש המועצה הראשון באלפי מנשה, לזכותך הישגים רבים ומרשימים. מה הניע אותך לשוב להתמודד על הנהגת אלפי מנשה?

ראשית, מעולם לא התנתקתי מחיי הציבור ביישוב, פעלתי בחלק מהשנים במועצה כחבר או בהתנדבות, אבל אני מסכים שצעד זה פירושו חזרה ללב העשיה. הסיבה לכך היא הטלטלה שחשנו אני ובני ביתי יחד עם כל תושבי היישוב עם מותו של ראש המועצה חסדאי אליעזר ז"ל. כל עוד חסדאי כיהן, ידעתי כי היישוב בידי אדם המכיר את התפקיד ויודע לפעול למענו. אני בטוח כי הוא היה ממשיך בפועלו המבורך, עד לחילוץ היישוב מהקשיים בו הוא נתון עתה. אך כרגע, היישוב זקוק למנהיג שיוכל מיד עם תום הבחירות להתחיל לעבוד.

לתחושתי ולתחושת תושבים רבים שפנו אלי ואל רעייתי סמדר ובקשו שאגיש מועמדות, כי אני האיש בעל הניסיון שצריך לשוב ולאחוז בהגה ההנהגה. רבים ביקשו שארתום את הקשרים הפוליטיים והניסיון הרב שלי כדי להמשיך פרויקטים שחסדאי ז"ל התחיל. היישוב הוא כמו ילד שלי, אני הייתי ממקימיו, כיהנתי בראשו בצעירותו, ואיני יכול לשבת מהצד בשעה קשה שכזו. כל תושב שאוהב את ביתו היה נוהג כמוני, לו היה בעל  יכולת לתרום להצלחת היישוב.

מה השוני בינך לבין מועמדים אחרים?

כל המועמדים הם אנשים טובים וראויים ואני מברך את הישוב שהתברך במועמדים כאלה. אולם, מרביתם חסרי נסיון ציבורי ולכן חשתי כבעל היכולת והניסיון לחזור לפעול לפחות לשש וחצי השנים הקרובות ולהכשיר בצורה מסודרת את הדור הבא של המנהיגות מבין אותם מועמדים ופעילים. הניסיון והקשרים הפוליטיים שיש לי, יוצרים הבדל עצום בין הרצון ליצור ליכולת ליצור.

הראשונים שהתייצבו לצידך היו תושבים ותיקים, למה?

הם מכירים ומוקירים את הדרך בה פעלתי ואת תרומתי האדירה ליישוב. 80% ממבני הציבור ושטחי הציבור הוקמו בתקופתי. הם זוכרים לי את העמידה האיתנה כמנהיג בשנות הפיגועים, שמנעתי את התרופפות האחיזה בישוב וליכדתי את  תושבי היישוב סביב הקהילתיות והמשך הבניה. צמחנו וזכינו בפרסי חינוך באותם שנים. בפרס הראשון בארץ לניקיון ואיכות סביבה. אנשים נפלאים אלו זוכרים, מוקירים ומאמינים כי אני האדם הנכון, גם היום. אולם, לא רק הותיקים תומכים בי, אלא צעירים רבים ובני דור ההמשך מתייצבים ומציעים עזרה ואומרים כי "שמענו עליך רק טובות!"

איך היו יחסיך עם חסדאי ז"ל?

חסדאי ואני עברנו לפי 14 שנים מערכת בחירות סוערת ולא קלה מילולית, אולם לאחריה ידענו לרקום יחסים קורקטיים והוגנים עם הערכה הדדית. חסדאי הוקיר את הדרך האופוזיציונית האחראית ללא השמצות שנהגתי אחרי שנבחר. בחלוף השנים הוכיח חסדאי גדלות נפש והודיע למועצה לפני שנתיים שהחליט להעניק לי את תואר יקיר הזהב הראשון ובו הכיר בתרומתי האדירה לישוב, לחינוך, לתרבות ולפיתוח.

כיצד תנווט את המועצה הקיימת?

במועצה מכהנים אנשים ישרים ואוהבי הישוב, שלא יעמדו בדרכי, אלא להיפך, יסייעו לי לקדם את הישוב.

מה החזון?

אלפי מנשה – ישוב קהילתי ערכי, בו שוררת תחושה של 'יחד', איכפתיות הדדית ועשיה למען הישוב והתושבים. במערכת החינוך החשובה לכולנו מכל אבנה בית ספר יסודי נוסף להקטנת הצפיפות, אקים גני ילדים בגבעת טל וארחיב את חטיבת הביניים. ארחיב את התמיכה הכספית הממשלתית ביישוב, אשדרג את מתקני הרחוב, המשחקים וגינות הנוי.

אולם יותר מכל אשאף להעצים את אווירת ה'ביחד' היישובית, תוך הקמת פרויקטים חברתיים לכל שכבות הגיל. גולת הכותרת תהיה הקמת אולם לתיאטרון ואירועים, יחד עם פרויקטים גדולים שיעמדו ויפעלו בתפארתם תוך 4-5 שנים מתחילת כהונתי.

במה תרצה לסיים?

הבחירות הן מאבק ציבורי, אני מציע לדבר עניינית, חשוב שנזכור: אנו ישוב קהילתי חם, אוהב ואכפתי, בואו לא נהרוס את הקשרים ותחושת ה'ביחד' בעבור מערכת בחירות שגם כך נכפתה עלינו עקב מותו בטרם עת של מר חסדאי ז"ל. אנו ממשיכים לחיות יחד גם אחרי הבחירות, בואו נכבד את זכרו, את עצמנו ואת חברינו וננהל מערכת בחירות נקיה ומכובדת כיאה לישוב בו אנו כה מתגאים ואוהבים.

 

 

 

אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

Related posts

ב – 22.10 מצביעים ניר ברקת – מצביעים עבור התקווה

אלי חזן

רמת גן מחכה לראש עיר חדש

אריק זיו ויזר

ברעננה יש מי שדואג לחנייה

אלי חזן

רן ויצמן הוא המנצח הגדול של הליכוד בקריית מלאכי

אלי חזן

מאיר תורג'מן – עשייה חברתית נטו

אלי חזן

הליכוד בקריית גת : מיקי זוהר נבחר להוביל את הרשימה

אלי חזן

11 תגובות

דורון 2 במאי 2012 at 14:30

לא היה ולא יהיה כמו חסדאי אליעזר ז"ל.
חסדאי דיבר בחודשיו האחרונים רק על טפרמן גדי,ולכן ליכודניק אמיתי מצביע גדי טפרמן.
הולכים עם הפנים להתחדשות ולדברים חדשים,לא רוצים לחזור למה שהיה לפני 15 שנה.ליכודניק אמיתי מצביע רק טפרמן גדי.

הגב
מושון 2 במאי 2012 at 22:12

שלמה -הגיע הזמן לפרוש.אחרי 14 שנה נפלאות של חסדאי אליעזר ז"ל,הישוב צריך דם צעיר .אלפי מנשה מצביעה גדי טפרמן ורוב אנשי הליכוד באלפי מנשה תומכים בגדי טפרמן.

הגב
הילה 3 במאי 2012 at 7:18

בושה שהאדם הזה משתמש בחסדאי ז"ל על מנת לקדם את עצמו, כאחת שמקורבת למשפחת אליעזר אני יודעת שהאדם האחרון (אולי חוץ מאמנון כרמי) שחסדאי ז"ל היה רוצה לראות זה את שלמה שחקוק על אחת הטראומות הכי גדולות בחיי חסדאי זכרו לברכה!!

שלמה אתה ניהלת עד לאחרונה מוזיאון וגם משם פרשת, דיי, תן לדור הצעיר גם צ'אנס, היית ראש מועצה בשנת 86!! זה נגמר שלמה.

אני לא רוצה להכנס במי אני בוחרת אבל לא אבחר בך

הגב
רחלי 4 במאי 2012 at 13:29

בחרתי את קטן בתקופה שלפני חסדאיז"ל.עם הבחרו של חסדאי כל הישוב תמך בו וכעת צריך לתת הזדמנויות לדור הביניים.ולכן לא אבחר בקטן.(זה לא רציני לחזור לאחר 15 שנה)

הגב
חסדאי היה שמאלן 5 במאי 2012 at 5:34

אם חסדאי ליכודניק אמיתי אני נקניק.. חסדאי היה מריץ ביודעין במקרה הרע, ומתוך טיפשות ועצימת עיניים במקרה הטוב עבריינים ברשימתו.

הגב
איתן זומר 5 במאי 2012 at 13:37

ליכודניק אמיתי מצביע לליכודניק ולא מבזבז קולו על אחד שטוען שהוא אה – פוליטי. הליכודניקים מספיק נבונים להבין מי היה ותומך בקדימה ומי הוא איש ליכוד….אז די לברברת.

הגב
חן אופיר 5 במאי 2012 at 19:38

אני לא ממש מבין מה הקשר לליכודניק אמיתי? אין בישוב שלנו מועמד שמלאני. כרגע אנו בוחרים אדם שיעמוד בראש המערכת שלנו לשיפור חיינו וישובנו. ולא מועמד ללכוד.
לצערי אנחנו יודעים כי היישוב אינו במצב טוב מבחינה כלכלית. וכן. אני בהחלט מעדיף מועמד בעל ניסיון שזמן הלמידה שלו את הנושאים והפרטים הקטנים – קצר יותר.
יש מתמודדים נפלאים. אך לצערי חסרי ניסיון.
בעוד 6 וחצי שנים רובם יהיו כבר עם ניסיון כחברי מועצה. או אז אשמח להצטרף לשורותיהם.
להבדיל מהרבה אנשים אני טורח לפעמים לקרוא קצת פרוטוקולים של ישיבות מועצה.
וחברים. האמינו לי יש מה ללמוד…
אני גם לא ממש יודע איך הגעתם למסקנה ששלמה משתמש בחסדאי? כל שאני שמעתי אותו אומר בנושא הוא – שחסדאי גילה גדלות נפש כשבחר להעניק לו ממש לא מזמן את תואר יקיר הישוב.
לא ממש ברור לי מה הבעיה עם זה.
כשמחפשים רפש וגישה שלילית – זה קל.
אבל אנחנו גרים בישוב קטן שאמור להיות קהילתי. אז בוא נשמור על גישה חיובית למעננו ולמען הדוגמא שאנהו נותנים לילדנו.

הגב
שלומי 6 במאי 2012 at 18:25

קטן נבחר לראש מועצה לפני 26 שנה.מזה 15 שנה הוא כבר לא ראש מועצה ולא נמצא בעשיה הציבורית.הנסיון שיש לו אולי הוא בדברים אחרים (ראו תלונתם של מזכיר וגזבר המועצה מלפני 15 שנה)

הגב
ליאור 8 במאי 2012 at 12:13

הכי טוב לבחור בקדוש ברוך הוא. כל מועמד שיהיה צריך לתמוך ולקדם את מעמד התורה והדת ביישוב. רק ככה יכולים להצליח בחינוך לערכים נכונים, אהבת חינם, אחדות ושמירה על התורה הקדושה בתוך חיינו.

זה הזמן לתמוך במישהו צעיר, רענן וכריזמתי שיכול להביא לשינוי אמיתי בנושאים האלו, משהו שלא קרה ברצינות רבה מאז קום היישוב.

הגב
ג.ג 9 במאי 2012 at 14:29

למטה של טפרמן,
אם אתם אומרים ששלמה עושה שימוש בחסדאי אז מה המטה של טפרמן עושה ?
אתם שקרנים וגנבי דעת,אתם עושים שטיפות מוח לצעירים ומבטיחים הבטחות של הקמות פאבים לצעירים על שטחים שאינם מופשרים לבנייה בכלל!
אתם מצהירים הצהרות שמבזות את חסדאי שהצוואה של חסדאי הוא שגדי טפרמן יהיה ראש המועצה הבא.
קשה לכם, קשה לכם עם עוצמתו של האיש .קשה לכם עם הבעת האמון הסוחפת של היישוב בשלמה קטן,אך במקום לנסות ולהעצים את עצמכם,אתם בוחרים להמשיך באותה הדרך בה חסדאי זכה בהנהגת הישוב,הדרך של לכלוך המועמדים האחרים.
פעם אחת לא תשמעו את שלמה מלכלך על יתר המועמדים,יתרה מכך,הוא מפרגן להם בכך שהם ראויים.
אבל כנראה יש להנהגת הישוב הנוכחית מה להסתיר אם היא מלכלכת כל כך הרבה.
הציבור באלפי מנשה מאס בכם,אתם מועצה כוחנית ורעה שסיעה שפילגה את הישוב הזה לשתיים.
אלפי מנשה עילית ואלפי מנשה תחתית.
הגיע זמן השינוי,הגיע הזמן לחזור ולהיות גאים בישוב בו אנו גרים.
הגיע הזמן להחזיר עטרה לישנה.

הגב
רמי 19 במאי 2012 at 16:13

למה שלמה קטן?
חברי תושבי אלפי מנשה.
אנחנו נמצאים לקראת תום תקופת הבחירות לראשות מועצת הישוב ביום הבחירות נלך לקלפי ונצביע עבור מי שלדעתנו הוא האדם המתאים ביותר לתת לנו את השירות הטוב ביותר כאזרחי הישוב – וזה ממש לא פשוט.
אנחנו צריכים לבחור מי האדם המתאים ביותר שיכול לאפשר לילדים שלנו חינוך הולם, כולנו יודעים על הפער הגדול בין רמת החינוך בישוב לבין בישובים הסמוכים לנו – ובפרט הורים לתלמידים שעוברים ללמוד בתיכונים בכפר סבא ורואים איזה פער קיים ברמת החינוך,
כמובן אין מדובר בפגם ברמה האישית של הילדים שלנו – אלו מצליחים להדביק את הפערים ואפילו להוביל גם בהמשך בתיכונים, אנחנו בהחלט יכולים וצריכים להתגאות בהם.
אבל תארו לכם לאן יכלו להגיע באם לא היו צריכים להוציא אנרגיה מאמצים וכסף רב עבור שיעורים פרטיים על מנת להדביק את הפער.
אנחנו צריכים לבחור מי האדם המתאים ביותר לחלץ את היישוב מהקשיים בהם הוא נמצא הן במישור הכלכלי, הביטחוני ובמישור החברתי.
במישור הכלכלי:
עד לפני כשלוש וחצי שנים ניתנה לכל תושב ביישוב האפשרות לבחור אם ברצונו לשלם עבור השמירה בישוב או להשתלב בשמירה.
מסיבה שאיני יודע (ואיני רוצה להעלות ניחושים) הוחלט במועצה שלא עוד שמירה על ידי תושבים ושכל הנושא נמסר לחברה פרטית ועל התושבים כולם לשלם עבור השמירה.
מאז גדל מעט הישוב ומספר התושבים עלה משמעותית, אולם הפלא ופלא – גובה התשלום לא השתנה. כאשר שאלו התושבים מדוע אין שינוי בגובה התשלום התשובה היתה כי הכסף משמש צרכים אחרים של המועצה. נכון הישוב צריך עוד כסף אבל למה הכל מהכיס שלי? שלנו???
היום יש מועמד אחד בלבד שבא ואומר: "אני יודע איך להביא כסף לישוב עשיתי זאת בעבר ואני אעשה זאת שוב".
במישור הביטחוני כאשר אני רואה איך השומר פותח את המחסום מתוך העמדה מבלי לראות בכלל את הרכב שנכנס, אני קצת מתגעגע לימים שישב שם מישהו שגר כאן ומבין שזה הבית שלו ומעיף מבט בודק לרכב שנכנס.
חברים יקרים, לא אאריך במילים יש עוד הרבה סיבות לכך שעלינו לשקול בכובד ראש מי הוא האדם המתאים ביותר להיות ראש המועצה שלנו, בואו נזכור שביום לאחר הבחירות יגמרו החגיגות, הפסטיבלים, חלוקת החולצות והג'ינגלים ותישאר עבודה רבה וקשה להחזיר לישוב את השמחה והכבוד שהיו נחלתו בעבר.
יש עוד סיבות וטענות של עוד תושבים לגבי המצב הנוכחי ביישוב- אם זוהי דרכו של חיסדאי אליעזר ז"ל אז עם כל אהבתי אליו – אני לא רוצה את הדרך הזאת.
לא איכפת לי היום אדם חתיך ששר יפה ועם חיוך כובש יהיה ראש המועצה, אני רוצה בולדוזר, סוס עבודה, אם אני הולך לשלם את המשכורת שלו – אני רוצה שהוא יעבוד!!!
שלמה קטן הבחירה ההגיונית היחידה
מדוע?
1 – תכנית מעשית: אחר שהקשבתי קשב רב לכל המועמדים נוכחתי כי רק מועמד אחד שמדבר במישור המעשי כאן ועכשיו, לא בלשון של פירוט הבעיות הקיימות ביישוב – את אלו כולנו יודעים אלא עם תכנית עבודה – מה אני עושה מחר בבוקר כדי להביא כסף ומשאבים לישוב. בדלת של מי אני דופק אצל חברי הממשלה והכנסת ואת מי אני מפעיל על מנת להשיג את מטרותיי, אילו קשרים ב"חלונות הגבוהים" כדי להתחיל להזיז את העגלה ולחלץ אותה מהבוץ.
2 – תוצאות מיידיות!!
שלמה קטן יודע שאין לו ימי חסד והוא אינו מבקש אותם הוא בא ואומר מפורשות: אני מתחיל לעבוד מייד הבחירות הבאות קרובות מידי והוא לא יכול להרשות לעצמו לפקשש הוא יודע שיש לו כשנה וחצי בלבד להראות תוצאות והוא עצמו לוקח את האתגר.
3 – נסיון
א – אני רוצה להתייחס בכמה מילים להתנגחויות נגד קטן הן בעניין הגיל והן בעניין "אי סדרים" ו"טוהר המידות".
כתושב אלפי מנשה כמוני כמו אחרון התושבים ביישוב כמובן שלא אעלה על דעתי לתמוך באדם שאינו מתנהג ביושר עם כספי ציבור, ולכן בדקתי בכל דרך אפשרית ולא מצאתי (– מחוץ לרמיזות חסרות שחר, שאולי באות לשמש ככלי בידי חסרי רמה ומצפון,) כל צל של אמת בשמועות אלו.
הובהר לי שאפילו היתה חקירה רשמית בנושא והחקירה העלתה כי לא נעשתה כל עבירה מכל סוג שהוא ולכן מבחינתי כמו שלא הייתי מנסה להוכיח "שאין לי אחות – רק בגלל שמישהו סיפר שהיא עוסקת במקצוע מסויים" מבחינתי אלו הן דברי בלע ותו לא. וטוב ונבון יהיה להתעלם מהם.
ב – גילו של שלמה קטן.
אני רוצה לחלוק עמכם עניין פרטי, השבוע אני עומד להכנס לניתוח בבית חולים – סיפור אמיתי לא תעמולת בחירות:
כאשר הייתי צריך לבחור מי הרופא שצריך לנתח אותי אני נשבע לכם שלא עמדה לנגד עיני שאלת הגיל. אם כבר – הנטייה הייתה לצד המבוגר יותר לא מי יודע לשיר טוב יותר, לא מי חי עם אשתו חיים מאושרים יותר ולא למי יש חיוך רחב יותר.
הדבר היחיד שעניין אותי הוא מיהו המנוסה יותר, מיהו הרופא שביצע את הניתוח הזה מספר רב יותר של פעמים ו…כן אפילו זה שבצעירותו עשה גם טעויות ..ולמד איך להימנע מהן איך לצאת מהן חזק יותר ואיך להבטיח שאני אעבור את הניתוח הזה בצורה הטובה ביותר.
עכשיו תחשבו על מצבו של הישוב:
אחרי החגיגות והקמפיינים, תישאר העבודה השחורה עם היד על הלב, מי אתם באמת מאמינים שיכול???

בואו ונבחר כולנו בתושב היחיד בישוב שלנו שעשה את זה ויודע איך להחזיר אותנו לדרך המלך.
שלכם
אחד שאיכפת לו

הגב

השאר תגובה

דילוג לתוכן