23.1 C
תל אביב
30 במאי 2024
ליכודניק
יומן פוליטי

לפידבנט/ל

רב ומדיח,  כחלון חסר לנתניהו, סוף לאגרה, כץ מול הועדים

השבוע נחתם החותם : הפוליטיקה החדשה של לפידבנט היא למעשה פוליטיקה מיושנת : חוק השוויון בנטל עבר אך מה שברור כי הוא רחוק מלהיות טוב.

בנט הפך את תוצאת חוק השוויון בנטל להצלחה של הבאת הציבור חובשי הכיפות בחזרה לגטו והשארת הציבור הזה מאחורי הגדרות. כך סתמו גולל את כל מהות בעיניו החוק כאשר אורי אריאל הבטיח לחרדים : “שאף חרד – לומד תורה לא יתגייס”. כן, כך מכרו אותנו האחים והחרד”לים לחרדים ולישיבות ההסדר.

אין ספק כי לפיד ושלח היו משתלחים בחוק הזה רק לפני שנה וחצי. בנט הפך להיות אורלב מסוג ב’. לפחות לאורלב היה סטייל בקומבינות.

הציבור הדתי לאומי חי בבועה. הוא מתייחס להסדר כפרה חולבת את קופת המדינה. בשבוע שעבר “בתוכנית המקור” ראינו כיצד בישיבות ההסדר מתנהלת במעיין רמאות שנמצאת מאחורי הכיפה. מה שלא ברור לי הוא : אתם אנשים אמוניים אז מה, מותר לכם לשקר ולגנוב? זה הבסיס של עשרת הדיברות.

הרי, במה אתם שונים מהחרדים שרושמים ומחייבים את תלמידי הישיבה להיות רשומים בישיבה רק כדי לקבל תקציבים?

בנט, אתה אולי עשית אקזיט בהיי טק, אך ההסדר עושים אקזיט על מדינת ישראל.

הכיצד חברי הכנסת החרדים כבר מתגאים בכך שסובבו את המערכת? מבחינתם, התוצאה הזאת טובה מזאת שפלסנר ניסה להביא בקדנציה הקודמת. נכון שלפיד הצליח להגדיר סנקציות פליליות . אך ברור לכל כי הסנקציות הפליליות לא יכולות לעמוד במבחן המציאות ולכן שמחים החרדים לפיד הגדיר כי כל מי שיגיע לגיל 18 יגויס אז זה לא יתקיים.
אין באמת חוק השוויון בנטל
אין גיוס של בני 18 ומעלה.
אין סנקציות כלכליות
מה יש ?
הצעירים החרדים שוחררו מעבדות. הם היו משולים לעבד מצורע מכיוון שהם הוחזקו בישיבות רק מהחשש לגיוס צבא החוטאים הציונים.
עכשיו הם יהיו משוחררים לצאת לעבוד זהו מהלך חשוב מאין כמוהו .
אך אנחנו, שתמכנו בשוויון בנטל, וזהו מהלך של פעם בדור. אי אפשר כל פעם לחזור ולדרוש שוויון בנטל כאשר רק עכשיו מנהיג השבט הלבן יאיר לפיד מודיע כי החוק הוא הצלחה .
בקיצור יאיר ככה לא בונים חומה.

כאשר יש לך מנדט קח אותו למקסימום ואל תיתן לנו תוצאה בינונית.
אפילו נילי רייכמן לא תצליח להכשיר לך את הלבבות כאשר התברר שלא מדובר בשוויון ולא נשיאה בנטל.

כחלון חסר לנתניהו

בקדנציה הקודמת היה מי שהביאו לנתניהו שקט במפלגה : ישראל כץ במזכירות ומשה כחלון במרכז.
עד שנה לפני הבחירות הם הביאו מאה אחוז הצלחה לנתניהו .
בשנה האחרונה, השניים שהובילו את הפוליטיקה ובמיוחד כחלון, הודרו מקבלת ההחלטות בבית נתניהו .
כך כאשר היה מהלך של יצירת בחירות ביום אחד לנשיאות הועידה : יו”ר מרכז ויו”ר מזכירות היו מקדמים מהלך שהיו בו נבחרים נתניהו כנשיא הועידה כחלון יור מרכז וישראל כץ יור מזכירות .
נוצר מצב חדש שבו דנון הפך להיות  האיש שצריך להתחשב בו.
וכך ראש הממשלה נמצא היום בעימות מיותר ולא נכון. למה ?כי היו לו יועצים בגובה הבלטה.
עכשיו אין ספק כי נתניהו מתגעגע ליו”ר המרכז משה כחלון .
גם עכשיו נתניהו נותן לכל מיני גורמים להוביל אותו לעימות לא נכון. ללא ספק את כל הפרסה הזאת היה אפשר למנוע. כאשר אתה רואה את המאבק האישי מול דנון אין ספק כי נתניהו המתמודד מול סגן שר נראה הזויי לחלוטין.
סביבת נתניהו חייבת להבין כי הגיע הזמן להתייחס לתנועה ולא לקום כל פעם ומגלים כי הם מתמודדים מול דוד והם הגוליית.

ארדן

נראה כי השר גלעד ארדן הפנים כי המשרד להגנת העורף הוא נטל ציבורי עליו. אין ספק,  זה שלא נותנים סמכויות למשרד הזה הוא מיותר ולכך הגדיר השבוע השר בכנסת כאשר הצהיר כי הוא הולך להוריד את הגיבנת מעליו. אנו עדים כי בשבעות האחרונים השר ארדן מכין סל הוזלות  בטלביזיה, מנגד מחכים ברשתות הסלולאריות לקבל את אישורים על התדרים של הדור הרביעי, ארדן מכין מהפכה ברשות השידור ובדואר.

לכן טבעי מבחינתו שהוא צריך להשתחרר מהנטל של הגנת העורף.

כץ מול הועדים

אומנם כץ לא התרגש מול האיומים של אלון חסן אך מתברר כי האיומים של אלון חסן הוציאו את הערמונים מהאש. בתוך הליכוד המנומנם שחי בין הויכוחים של נתניהו ודנון אלון חסן העיר את הדוב מרבצו, באירוע שהיה בעיר לוד עם ראש העיר הודיע ראש העיר כי הוא הולך לפקוד. רבים מראשי הסניפים באזור הודיעו כי הם רק יפקדו על מנת להאדיר את כוחו של השר כץ, אחד מראשי הסניף של לוד אמר : כבר הרבה שנים לא הייתה אווירה של התפקדות, אנחנו לא עובדים אצל אלון ולכן אנחנו נפקוד מולו ונוכיח לו שגם עוצם כוחו לא נמצא ללא גבולות.

רב ומדיח

בעת שהרב פינטו ניסה להציל את ראשו , הציגו פרקליטיו עדויות ליועץ המשפטי שהם יכולים להפיל את ניצב מנשה ארביב  , הצפייה שלהם הייתה הראש של ארביב תמורת אי העמדה של הרב פינטו.

ההגדרה של עד מדינה

עד מדינה הוא חשוד, נאשם, או מורשע בפלילים, המעיד מטעם התביעה נגד עמיתיו או שותפיו לעבירה בעקבות הסכם שערך עם הפרקליטות.

החלטת אדם להפוך לעד מדינה עשויה להיות כתוצאה מרגש אשמה או חרטה, אך לעתים קרובות יותר החלטה כזו מתקבלת בתגובה להצעה נדיבה של התביעה, כגון: הגשת כתב אישום רק על עבירה פחותה,הסדר טיעון נדיב, הסכמה על מאסר בתנאים נוחים מהרגיל, וכדומה. בתביעות פליליות שבהן נידונות עבירות קשות, שסכנתן לציבור רבה, ומנגד קיים קושי באיתור עדים, כגון משפטי חשודים בפשע מאורגן, יש וההצעה להפוך לעד מדינה מלווה בהסכם חסינות מפני תביעה והצטרפות לתוכנית להגנת עדים, אף אם עד המדינה מודה בביצוע מעשי עבירה”

הרב פינטו הוא זה שפנה כדי להיות עד מדינה בכל התהליך. חוץ מעורכי דין יוקרתיים היו לרב יחצ”נים מהמעלה הראשונה כך התזמורת הוציאה נגינה רוחבית כנגד ארביב ומשטרת ישראל, הרי אם באמת הרב היה זכאי הוא היה עומד למשפט ומוכיח את חפותו אך ברור היום כי הוא התנהג כמו אחרון העבריינים אשר כדי להציל את עורו ניסה להיות עד מדינה.

כל תופעת הרבנים המתחככים עם שוטרים ומשפחות הפשע יש בה טעם רע מאוד. היעלה על הדעת שרב הופך להיות עד מדינה ? ולטענת מנשה ארביב שהחשבוניות שהוצגו על אירוח בניו יורק אך הוא בפועל היה בוושינגטון. אם זה נכון אז יש לנו לא רק רב שרוצה להיות עד מדינה אלא רב שעומד מאחורי מסכת זיופים והפללות שקריות.

היה וארביב דובר אמת, עוד ארביב יתבע את הרב בתביעת נזיקין , אולי ארביב הולך לבצע אקזיט יפה על פינטו..אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

ג’נבה בלוף

אריק זיו ויזר

הזובור שציפי תעשה לגבאי

אריק זיו ויזר

האם הליכוד מוכן לחזור לשלטון.

הרויזיוניסט

מי שלא רצה את סילבן יקבל את ג’ודי

אריק זיו ויזר

בדש,נתניהו וקרטל המזון

אריק זיו ויזר

טרור בדרום : שוסטר כמשל לראש סיכה

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן