12.3 C
תל אביב
19 בפברואר 2020
ליכודניק
סניפי הליכוד

למה בוגי!

הפוליטיקה הישראלית הנוכחית נתפסת בעיני הציבור הרחב בכלל ובעיני ציבור המצביעים בפרט, כזירה רווית תככים ומלחמות אגו שיצאו מכלל ומכל פרופורציה.

 

תסמונת ״שופוני יא-נאס״ – כלומר, "הנה תראו אותי״ – הפכה לחזות הכול. יושרה ציבורית הפכה למצרך נדיר. בעידן תקשורתי שבו הכול פתוח, כל מהלך וכל פיפס מתועד, (לטוב ולרע) והפיתוי להגג מול המצלמה חזק מכל(ובינינו לפעמים גם לא כל כך משנה על מה ולמה) עדיין אפשר למצוא אנשי ציבור ופוליטיקאים מזן אחר. כאלה, הרואים עצמם כמי שבאו לשרת את הציבור, לשרת את המדינה ולא ההיפך. כאלה, שפרצופם אינו מרוח סתם על כל צעד ושעל באמצעי התקשורת. כאלה, שהמילה נהנתנות היא מהם והלאה.

כשחושבים על יושרה אישית, על פוליטיקה ציבורית נקייה יותר, על שמורת טבע של ישראליות, חושבים על השר משה (בוגי) יעלון.

 


את תפיסת ״קיר הברזל״ של מורנו, זאב ז׳בוטינסקי, מוצאים בדברי בוגי יעלון על כך ש״שהשלום לא יהיה מתוך ותרנות, נסיגה והתקפלות. להיפך, זה יביא עוד מלחמה. שהרי אין הבדל בין מתיישבי יהודה ושומרון לבין היושבים בלב תל- אביב. כולם מתנחלים לדעת הערבים״. יעלון מאמין, שהעימות במזרח התיכון הוא חלק ממלחמת התרבויות שמנהלת כאן. בין התרבות המערבית לתרבות אסלמית ג'יהדיסטית. העוינות הבסיסית כלפי ישראל מקורה בעובדה שאנו נתפסים כ"עמדה" קדמית של המערב במזה"ת האסלאמי. כך לדעת יעלון צריך לראות את העימות. הנוסחה של "שטחים תמורת שלום" פשוט לא רלוונטית.

רמטכ״ל לשעבר עם חוט שידרה

עוד טרם ההתנתקות, כרמטכ״ל, טען בוגי יעלון שנסיגה חד-צדדית מרצועת עזה תהווה  ״רוח גבית לטרור״. התעקשותו להביע את דעתו על נזקי ההתנתקות בפני הממשלה עלתה לו ביוקר. מיודענו שר הביטחון דאז, ח"כ שאול מופז, החליט שלא להאריך את כהונתו של בוגי בשנה נוספת. לדברי יעלון, ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, יצא למהלך ההתנתקות אשר גרם נזק אסטרטגי לישראל, לא מפני שהאמין במהלך הזה, אלא מפני שבקש להציל עצמו מאימת החקירות הפליליות.

כשר לנושאים אסטרטגיים וכחבר הקבינט המדיני-בטחוני, יעלון סבור שבדרך זו או אחרת פרויקט הגרעין האירני צריך להיעצר. וגם אם מלאכתם של צדיקים עדיף שתעשה בידי אחרים, ברור לו שישראל צריכה להגן על עצמה. בבחינת "אם אין אני לי, מי לי?". ממבטו אל פנים החברה הישראלית מאתר בוגי יעלון את הבעיה המרכזית בשיח הציבורי שלנו, באמונה בצדקת דרכנו.

אצל בוגי נמצא שלצד הצורך בעיסוק ומתן מענה למכלול הבעיות הפנימיות, בין אם זו מחאה חברתית או הדרת נשים, אסור לנו להתכנס אל רפיון הרוח.
את משנתו הסדורה קראתי בספרו ״דרך ארוכה קצרה״. שם מסביר בוגי ש ״הדרך הארוכה, היא הקצרה״. הדרך הארוכה שאין בה נסיגות כלשהן, היא הדרך שתפגין חוסן בעיני הערבים ורק היא שתביא לשלום המיוחל. אם ישנו טוב בביטחון בשלוש השנים וחצי האחרונות , הרי זה בעיקר הודות לאנשים  כמו בוגי יעלון.

כתבה ראשונה בסדרת ״המומלצים של מיכל״

Related posts

10 דברים שנתניהו צריך לעשות ביום שהוא מתמנה לראש ממשלה/מאת אריה יואלי*

אריק זיו ויזר

כשברקו מגיעה ליבנה

עינר אביב

יהדות שפויה וציונית /מאת:חמי דורון

אריק זיו ויזר

חברת ליכוד זוכה באות אומץ לשנת 2012

אריק זיו ויזר

דוד בר לב בפניה על המועמד שלהם בעכו.

אריק זיו ויזר

תוצאות בחירות בסניף הליכוד ביקנעם עילית למועצת העיר בחירות 2018

אריק זיו ויזר

השאר תגובה

דילוג לתוכן