25.9 C
תל אביב
16 ביוני 2024
ליכודניק
יומן פוליטי

ההבדל בין שרה לנילי ונפתלי /יומן פוליטי מאת:אריק זיו

שנה טובה וגמר חתימה טובה לקוראי ליכודניק והיומן הפוליטי.

השנה החדשה החלה בדמותם של נפתלי ונילי, המצולמים בכל כלי תקשורת אפשרי כאשר מנהיגת קדימה אירחה את מנהיג העבודה להקמת ממשלה שרוב העם איננו רוצה בה.
נפתלי לבני ונילי ברק הם הקשר של ברק וציפי שהרי שניהם מהווים בן ובת זוג של שניים ממנהיגי המדינה. עידן חדש נפתח במנהיגות בישראל, עידן של אירוח כפול שבו מארחת מי שמנסה להקים ממשלה אולם יודעת שהלגיטימציה שלה נשענת בעיקר על פורום החווה וצוות האיתרוג אשר בראשם עומדים ברנע את אברמוביץ’ בע”מ. לאור ניסיון העבר ובמקרה הנ”ל מתבקשת השאלה הבאה : אם שרה הייתה מארחת את נפתלי כיצד הייתה התקשורת מגיבה ?
אני מעדיף שלא לנחש משום שצמרמורת עולה לי כאשר אני חושב על האיפה ואיפה שנוקטים כלפי שרה. בעיניי גורמים בתקשורת ברור ששרה מתערבת בניהול המדינה, אך על נפתלי ועל נילי, שאת ניגודי האינטרס שבהם הוא והיא פועלים, הס מלדבר. בכלל, שרה נתניהו מזכירה לי את שרה פיילין, שתיהן מותקפות לריק על ידי גורמים שמאלניים בתקשורת, הן הישראלית והן האמריקאית, אולם הדומיננטיות של שתיהן נדרשת.

אני מתגעגע לימים אחרים בהם אשת ראש הממשלה הייתה אישה פשוטה, כזו שעומדת מנגד לבעלה בטובת המדינה ולא לאישה שעומדת כנגד בעלה בניהול המדינה על ידי מעשיה השטותיים. כך הייתה פולה בן גוריון, כך הייתה עליזה בגין גם סוניה פרס ושולמית שמיר – הן עמדו לצד המנהיג ולא במקומו. ,
היום, נפתלי מנהל מטה, מארח את נילי שמבקשת לקשר בין הון לשלטון על ידי החברה לתיווך
שהקימה. ומי ינהל את המדינה ? נפתלי ופורום החווה. בתור אזרח ישראלי אני רשאי לומר : בחרו לי בציפי ונפלתי.

מוניציפאלי בליכוד
בתנועת הליכוד “הצונאמי המוניציפאלי” בעיצומו. שכן, אתמול, יום חמישי, לפחות חצי חברי תנועה הופיעה בבית הדין של הליכוד. אין ספק כי היה מוזר לשמוע את טיעוני הצדדים המתמודדים במוניציפאלי אולם מה שברור הוא כי טוב כבר לא יהיה.

מקור בלשכת נתניהו אמר ש”מה שנעשה זה טוב לאחד, ולשני זה לא טוב אך החלטות היו חייבות להתקבל. אם הצונאמי היכה אותנו נמתין לאחר שהגל יעבור, נבדוק נזקים ונראה כיצד לשקם ההריסות”.

בכל מקרה, התחושה שלי היא שלנתניהו יש אסטרטגיה שבמרכזה עומדת ההנחה שלא צריך פעילים. כאשר מגיעים לבחירות הם יופיעו, נשקיע בפרסום והכול יהיה בסדר. שיטת הכסת”ח עובדת היטב ויש כנראה מי שמאמין בה.

ביום שני תתקיים ישיבת מרכז. המרכז ידון בתוכנית החינוך. בנוסף תתקיים חלוקת תעודות חדשות לחברי המרכז . נשאלת השאלה : האם המרכז לא צריך לדון בתרגילים של יו”ר המזכירות אשר ביקש להפיל את תקופת ההכשרה של 16 חודש ?
אין ספק שמוסדות הליכוד מסורסים ובכך נשאר לישראל כץ ונתניהו להתנהל ולהמשיך להרוס את הליכוד.

שמורת הטבע בכנסת
יש מוסד אחד בליכוד שהוא שמורת טבע וזוהי הסיעה בכנסת.
גדעון סער מנווט את הפעילות בכנסת בצורה הכי מקצועית ובסיעות האחרות היו רוצים סער משלהם. תשאלו את דליה איציק, יואל חסון ואולי אפילו את לבני.

אין ספק כי ח”כ גדעון סער הוכיח שהוא יודע את העבודה. שכן, הוא הצליח להתנהל עם סיעה של 12 חברים כאלו יש לליכוד 30 חברים. אין ספק שזו הצלחה. שסער אמר בכנס שלו ערב ראש השנה ש”בלי החברים לסיעה לא הינו מצליחים”. הוא הוסיף ואמר ש”סיעת הליכוד מורכבת מהחומרים הכי טובים”.

מקימים ממשלה
פרשני התקשורת השונים הציגו השבוע קו אחד מרכזי : לליבני יש ממשלה. אני עוד לא ראיתי אותה בהתהוותה אבל בהצגת הידיעה כאילו יש ממשלה וו עובדה הרי שכאן התבצע ניסיון נואל לרתום את הליכוד לתוך הממשלה. ברור כי הליכוד אינו הולך להתאבד והבטיח את קיום ממשלת הכישלון שהרי חבריה כבר הוכיחו, והרבה יותר מפעם אחת, שזאת ממשלה הממשיכה את מורשת שרון והעיקרון המנחה את חבריה הוא : “הכיסא הכי חשוב ולעזאזל המדינה”.

שרון שרד ע”י קניית התומכים בתפקידים, ע”ע בר און ובויים לדוגמא. אולמרט שרד כאשר שריו נצמדו לכיסא, וציפי, מי שיודעת ששר אינו עוזב את הכיסא גם כאשר הוא מבין כי הוא נמצא ומגבה כישלונות, גם היא לא עזבה את התפקיד.
היא תמשיך במורשת שרון – תשחד את הפוליטיקאים ותשרוד.

כלכלה
בימים אלה מתנהלת סערה כלכלית. הבועות הכלכליות של המערב מתנפצות, ממשלות הדוגלות באי התערבות ממשלתית הופכות את דרכם ומלאימות בנקים וחברות ביטוח. בקיצור, החגיגה נגמרה.
העולם צועד כלפי מיתון ואי בהירות כלכלית. אצלנו יש שר אוצר מגולמן שאינו עושה מאום. בר און בהלם, הגביה ממיסים ירדה לשליש, אין ספק כי המצב הכלכלי העולמי ישפיע על מדינת ישראל, אך בר און עדין בהלם, ותחת שיתוק.
ככה זה כאשר ממנים את חבר שר אוצר, זאת התוצאה של מורשת שרון.אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה לו איש ליכוד אותנטי היה בתפקיד.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

נתניהו נרדם בשמירה

אריק זיו ויזר

ממשלת נתניהו כישלון או הצלחה – יומן פוליטי- אריק זיו

אריק זיו ויזר

רק לא מחל בקלפי

אריק זיו ויזר

כבל חדש

אריק זיו ויזר

פילבר אינטרסנט קטן

אריק זיו ויזר

בנט חלש מול ביידן

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן