25 C
תל אביב
21 ביוני 2024
ליכודניק
יומן פוליטי

המנדט ה 48

תמונה מהפיסבוק,עיצוב ועריכה בן אריה

אמסלם לא קודם ע”י ליברמן,רוצים להחליף את ביבי וזוחלים לממשלתו,השמאל משול לעדה התימנית, תם עידן העסקנות בבית הדין של הליכוד,מטה עם עתיד


כוכב השבוע
המנדט ה 48  הוא הזיכרון הטוב של הליכוד מבחירות 1981 ,כדי להגיע למנדט ה 48 צריך עבודת צוות, וצריך של מי שנמצא ברשימת הליכוד ביתנו ירתם למאמץ, אלכס מילר מישראל ביתנו הוא הדוגמה הטובה שמביאה השותפה של הליכוד – ישראל ביתנו. אלכס, שמוקם בעשירריה הרביעית, לא בכה ולא יילל. אלכס פשוט עובד ללא הפסקה. הוא היה בבית ספר באשקלון, בכפר יונה ובעשרות מקומות אחרים. ללא ספק, אלכס הוא הדוגמה הטובה של האיחוד אלכס הטורבו של השטח. משיחות עם חברי הכנסת של הליכוד נראה כי הם נמצאים במצב של הורדת הילוך. רובם מתרצים כי לא קיבלו תפקיד מוגדר, וכך מתחיל בליכוד מצב של אדישות.
בכל מקרה אני בליכודניק מתכנן להקים מדד פעילות בבחירות של נבחרי הליכוד.


 

הרשימה

נתניהו סיים את מלאכת הרכבת הרשימה כפי שהבטיח לליכודניקים. מה שמעניין הוא שדוקא מועמדים ותיקים בתנועה “הופתעו” מהשיבוצים ברשימה. בכיר בליכוד אמר אתמול : “מעניין מה עוד הוסכם בין נתניהו לליברמן”? הוא הוסיף ןאמר “שלמען הגילוי הנאות – ההסכם שאושר במרכז הליכוד כובד כלשונו. ליברמן הוכיח כי הוא נאמן לאנשיו ולא לחבריו מהליכוד”. לפני הבחירות המקדימות הסתובבה שמועה כי ליברמן הבטיח כי מועמד מחוז ירושלים – דודו אמסלם – יקודם על ידיו למקום מתקדם על חשבון סיעתו. מתברר כי ליברמן לא נתן קדימות לירושלים על חשבון סיעתו ודודו אמסלם יצטרך לעבוד קשה בירושלים כדי להביא תוצאה יפה. נקווה שנראה אותו ואת חבריו מתאבדים על הקלפי כפי שראינו אותם ביום הבחירות המקדימות..
נקווה שלטובת המדינה הליכוד יקבל מספיק מנדטים שגם אותם חברים שנמצאים רחוק ברשימה יכנסו ובא לליכוד גואל.


 

ביבי, ביבי, ביבי
כפי שבכל פעם שמגיע עת רישום המפלגות המתמודדות אנחנו רואים הרשמה של מפלגות הזויות. בעבר : מפלגת הגבר, עכשיו באה מפלגת הפירטים, ויש את שני האחים ממפלגת הכלכלה שבראשה עומדת חברת הכנסת יוליה שמאלוב ברקוביץ.
אלו מפלגות שבדרך כלל לא עוברות את אחוז החסימה. אך ללא ספק מפלגות אלה מציגות את חלק מהבעיה הקיימת בפוליטיקה בישראל. מדינת ישראל בנויה ממשטר פרלמנטרי בעייתי. הבעיה בו היא ריבוי המפלגות. ושלא נשכח שבכל עת יש לנו משיח חדש וברוב המקרים זהו המשיח שהוא התקווה הלבנה להפלת הימין. כך היה ברק, ורבין לפניו ואמנון ליפקין אחריו וכדו’. מכל מקום, אלו התקווה האבודה. כך היה עם לבני בבחירות הקודמות. גם בבחירות אלו אנו מגלים כי יש לנו משיחיים חדשים. מה שברור הכל בלוף כי מתברר כי כולם באים ואומרים כי הם רוצים להחליף את ביבי אך בפועל כולם מדברים על ישיבה עם ביבי. כולם מדברים על שינוי שיטת הבחירות – ממשל, כולם מדברים על גיוס חרדים, אבל ברור כי כולם רוצים ביבי.
מצב המפלגות דמוי לעדה התימנית. ידוע כי התימנים הם העדה שלא מסוגלת לתת לאחר לשלוט. כל תימני הוא המנהיג של עצמו ולכן כל אחד פותח לעצמו בית כנסת. וכך כאמור כל אחד הוא המנהיג של עצמו. שלי היא מנהיגת מפלגת העבודה. האם היא תיתן לציפי או ליאיר להנהיג? וציפי “אני הייתי ראש של מפלגה הכי גדול ויש לי יותר נסיון משלי” אני אתן לשלי להיות בראש? ויאיר “אני הלפיד” יתן ללבני או לשלי להוביל?

כל אחד מהם מסביר למה לו יש יתרון רק שגוש השמאל ילך מפולג. אין ספק שזה טוב לנתניהו. נקודה.
ולכן המהלך של נתניהו וליברמן הוא מהלך נכון. ובזמן מהלך זה הוכח כי השניים הבינו כי המלחמה ביניהם רק תזיק למחנה הלאומי ולכן יזמו הליכה משותפת בבחירות.
ולכן כבר היום כולם מסכימים שראש הממשלה הבא יהיה נתניהו.
אך דבר אחד ברור : נתניהו יהייה חייב להקים ממשלה שתלך לשנות את שיטת הממשל ולקיים חוקה למדינה על מנת שתתקיים משילות.
לא הזכרנו את קדימה כי היא כבר לא קיימת. פשוט. מפלגה זאת התאיידה ואנו חוזים בתהליך ההיעלמות שלה לספרי ההסטוריה.

לצורך העניין : השבוע התקיימו בחירות בבית הספר בליך ברמת גן. אחד הליכודניקים שנכח במקום סיפר שקדימה השקיעה הון תועפות בקמפיין בבית הספר. אפילו מופז הגיע לשם. כמה אחוזים מהקולות היא קיבלה ? ניחשתם נכון : אפס.
כאשר הוקמה קדימה היא קמה כהבטחה הכי טובה למדינת ישראל. אדלר וארד יצרו מצגת שווא של התקווה הגדולה למדינת ישראל. אך קדימה היא מפלגה שקמה ללא שורשים, היא קמה על האג’נדה של שררה ושלטון. וראו מה קרה למפלגת השלטון כאשר היא ללא שורשים וללא שלטון ? הגלים פשוט נשאו אותה לעבר האופק הנעלם. כך קרה למפלגת העצמאות, כך קרה למפלגת שינוי שהגיעה על מחאה ושינאת חרדים, וכאשר מפלגה זאת הגיעה לקואליציה והייתה שותפה לשלטון היא נעלמה כי הבלוף שלה היה ברור היא לא גייסה את החרדים. וכך הבוחרים שלה נטשו אותה, עכשיו יש להם תקווה לבנה חדשה יאיר לפיד הוא יביא את השינוי ….. איזה שינוי? שינוי אחד : שבכנסת הבאה החברים שלו יהיו שם.


 

בית הדין של הליכוד
השבוע נפל דבר בליכוד: היועץ המשפטי של הליכוד נמצא במצב לא נעים מבחינתו. אבי הלוי, היועץ המשפטי עמד בדיון בבית משפט המחוזי ונאלץ להגן על הליכוד מול החלטה הזוייה של בית הדין העליון של הליכוד. בית הדין של הליכוד לקח את ההחלטה של ועדת הבחירות שקבעה כי מיקום המחוזות יהיה לפי בעלי זכות הבחירה, כלומר כמות המתפקדים ששילמו 16 חודש ובעלי זכות בחירה בכל אזור, והיא תקבע את מיקומו.
בא בית הדין של הליכוד ואמר כי מיקום האזור יקבע לפי כמות המתפקדים ללא קשר לזכות הבחירה. התוצאה הייתה אמורה להיות שכל המתפקדים לדורות הליכוד יקבעו את מיקום המחוזות. ההחלטה הייתה הזוייה משום שהם הוסיפו כי השינוי יחול רק על מחוזות דן וגליל ועמקים. היה ברור לכל מי ששמע על החלטה כי היא תיפול בכל בית משפט. וכך הדיון הגיע אל השופט ורדי. עם תחילת הדיון השופט היה בעמדה : בעד בית הדין. רק כאשר הסביר היועץ המשפטי אבי הלוי את טיעוניו חל שינוי. לאט לאט התברר לשופט כי למרות שבדרך כלל בבית המשפט המחוזי לא נוהגים להפוך החלטה של טריבונל משפטי במפלגה הרי שיש צורך בכך. ואילו השופט, לאחר ששמע את ההבהרה של חבר כנסת כרמל שאמה שהסביר על משמעות המצב, וכן כאשר דיבר מועמד מחוז השפלה שהיה ברור כי לא יפגע מקומו, הבין השופט כי ההחלטה שנתן בית הדין היא החלטה לא נכונה.
לאחר שקראו חברי בית הדין את פסק הדין של השופט נשאר להם רק לעשות דבר אחד : להגיש את התפטרותם. וכך היה למחרת בבוקר. כל חברי בית הדין הגישו את התפטרותם, וכך הגיע סאגה לסיומה, סאגה שבה בית הדין הפך להיות לעומתי לליכוד ולעומד בראשה. מאז שהשופט בדימוס אביגדור משעלי שעמד בראש בית הדין של הליכוד נפטר, לא מונה לו מחליף. כך הפך להיות בית הדין בשליטה של עסקנים קטנים. כך בית הדין בשילוב של מנכ”ל חלש כל הליכוד הפך להיות כמו ברווז צולע. לאורך כל השנה האחרונה בית הדין קיבל החלטות משונות עד כדי כך שהפעם בית משפט המחוזי פסק נגדם בצורה ברורה ונוקבת.
חבל רק שמנכ”ל הליכוד לא למד מחבריו בבית הדין שאחרי שהפיל את הליכוד בפריימריז היה צריך להתפטר. נקווה שראש הממשלה יראה כי איכפת לו מהליכוד ויחליף את גדי עכשיו.


מטה בחירות
ללא ספק מטה הבחירות הפעם שונה מהפעמים הקודמות. אז היה מטה חיצוני מקצועי. בסופו של יום המטה המקצועי לא הביא תוצאות. עכשיו יש מטה פוליטי ברור : השר גדעון סער עומד בראש המטה , השר גלעד ארדן עומד בראש מטה ההסברה ללא ספק : השניים שידועים כמי שלא אוהבים להפסיד. התוצאה הולכת להיות טובה לליכוד, נקווה שהפעם לא רק יתמקדו בפרסום גם ישקיעו בהבאת בוחרים לקלפי.

 אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

ברק- קח אותי ביבי

אריק זיו ויזר

עסקנותם אומנותם

אריק זיו ויזר

חיבוק הדוב של אובמה

אריק זיו ויזר

איש השנה של ליכודניק : אורן הלמן

אלי חזן

הבלוף הברקתי

אריק זיו - יומן פוליטי

מרכז הליכוד התפורר לפרורים.

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן