25.9 C
תל אביב
16 ביוני 2024
ליכודניק
הכנסת

פיצויים עכשיו !

האם זכויות אדם בישראל מגיעות רק לערבים ושמאלנים? אם הייתה זכות שווה לערבי ויהודי – לא הייתי צריך ליזום חוק שיפצה יהודי שנפגע כלכלית ונפשית מהחלטה ממשלתית שרירותית.

היכן הם כל אִרגוני זכויות האדם יפי הנפש המתיימרים בוקר וערב להגן על זכויותיו של כל מי שנברא בצלם, כאשר רבבות בני אדם שהשקיעו סכומי כסף גדולים נפגעים קשות מהחלטה ממשלתית שרירותית, מאבדים את לא רק את כל כספם אלא גם את כל עולמם, תקוותיהם וחלומותיהם, ואינם מקבלים כל פיצוי על כך.
החלטת ההקפאה הגורפת פוגעת באורח חמור באזרחים נאמנים של המדינה שמיטב ומירב כספם הושקע ברכישת קרקע על פי חוק, בתכנון ביתם, בהזמנת עבודות בנייה מקבלנים ובתשלום אגרות למדינה. שלא לדבר על הפגיעה הציבורית ברשויות המקומיות ביו”ש המפסידות הון עתק עקב הפגיעה בתשתיות חיוניות, בתשלומי הארנונה ועוד.
כשערבים נפגעים כלכלית מהחלטה לסלול כביש או להקים גדר כדי להגן על נפשות יהודיות ולהבטיח את שלומן – נזעקים אִרגוני הזכויות “בצלם” יחד עם כל פעילי השמאל ומוחים לעיני העולם כולו (גם בפעולות אלימות נגד חיילי צה”ל המנסים לשמור על הסדר), למרות שאותם ערבים זוכים לפיצוי נדיב ביותר.
אבל כשאותה ממשלה מקבלת החלטה הפוגעת קשות ביהודים שהשקיעו את כל אשר להם כדי לבנות לעצמם בית ביהודה ושומרון – כל האִרגונים החסודים הללו נאלמים דום וסביר שאף מחככים ידיהם בהנאה.
לערבים ולשמאלנים אין כל צורך ביוזמת חקיקה כמו זו שהיה עלי ליזום כדי לסייע כלכלית לפחות ליהודים שנפגעו קשות מהחלטה שרירותית וגורפת של הממשלה, ללא כל התחשבות בנסיבות ובמצוקתן של משפחות רבות.
ואין נפקא מינה אם החלטת הממשלה צודקת היא או מעוותת, אם נולדה בחטא מעיקרה (כפי שאני סבור) או שמכורח עליון באה לעולם. אִרגוני זכויות האדם שאמורים להגן על כל מי שנברא בצלם, הם שהיו צריכים ליזום חקיקה לפיצוי הנפגעים של הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון.
שהרי עד כה מקובל היה במקומותינו שכל מי שנפגע כלכלית ונפשית מהחלטה ממשלתית, כגון הגירוש מגוש קטיף ומפיתחת רפיח, היה מפוצה כהלכה לפחות מההיבט הכלכלי, שכן את הפגיעה הנפשית הרבה יותר קשה לפצות, אם בכלל. החלטת הממשלה בעניין ההקפאה ביו”ש שברה באחת מסורת בסיסית זו.
החוק שיזמתי נועד למנוע מאזרח שנפגע את הטִרחה הרבה ועוגמת הנפש הכרוכים בפתיחת הליך הגשת תובענה למוסדות הממשלתיים. על פי החוק תוקם ועדה שתסייע ותעביר פיצויים לנפגעי ההקפאה לפי מפתח המתייחס לגודל הנכס שתוכנן ולאופיו, ומאפשרת גם תביעה בפני הוועדה במסלול הרגיל של דיני נזיקין. הוועדה גם תוסמך לשלם מקדמות קודם לקביעת סכום סופי.
זוהי חובתנו המינימאלית כשליחי הציבור בבית הנבחרים, להגן על אזרחים נאמנים שנפגעו מהחלטת הממשלה, בהעדרם המהדהד של “אִרגוני זכויות האדם” השוקעים באלם כשמדובר ביהודים ולא בערבים או שמאלנים.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

ועדת שרים אישרה את הצעת החוק של ח”כ ציפי חוטבלי

אריק זיו ויזר

הצטרפו לצבא החסידים של ח”כ חיים אמסלם

אריק זיו ויזר

ריבלין בעקבות פרץ : “יש לקבוע קוד התנהגות חדש”

אלי חזן

לאור פענוח הטבח היום של משפחת אושרנקו ח”כ כרמל שאמה: עונש מוות לרוצחי ילדים עד גיל 13

אריק זיו ויזר

חבר הכנסת ארדן פונה למזוז למנוע יישום החלטת שר הבטחון להכנסת שוטרים פלשתינאים לחברון

אריק זיו ויזר

אלקין בעקבות נתניהו

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן