11.2 C
תל אביב
3 באפריל 2020
ליכודניק
דעות

נבחרי הליכוד – הותרתם אותנו לבד בקרב על קהילת הלהט”ב

ד"ר אוון כהן חש שנבחרינו נטשו אותו. גם מתיישבינו חשו כך השבוע. 

 

 

ביום שישי הזה התקיים בתל אביב אחד האירועים השנתיים הגדולים ביותר בארץ. לא בקהילה הלהט"בית (לסביות, הומואים, בי, טרנס) אלא בארץ כולה. 100 אלף אנשים צעדו, משפחות שלמות, קבוצות אינטרסים שונות, נציגי מפלגות רבות, השתקפות של כל החברה הישראלית כולה.

אך דבר אחד היה שונה במצעד זה, המתקיים זה שני עשורים. המצעד הנוכחי היה סימן דרך היסטורי בתולדות הקהילה הגאה – לראשונה צעדה קבוצת "גאווה בליכוד" לצד אחינו ואחיותינו לקהילה.

"גאווה בליכוד" הזמינה ארגונים ציוניים רבים, כולל קבוצות אחרות בליכוד, לחזק את המסר הציוני-לאומי במצעד. והם אכן עשו זאת: "אם תירצו" שלחו נציגים והארגון הצהיר על תמיכה בשוויון ללהט”ב, "חירות ישראל" הביעו תמיכה פומבית, התנועה הליברלית החדשה הגיעו מצוידים בשלטים ומוטיבציה, ועשרות חברים ב"גאווה בליכוד" הובילו את המסר הציוני ברחבי תל-אביב.

הקבוצה הקימה דוכן התפקדות בגן מאיר, בהפנינג שקדם למצעד. תוך שלוש שעות, עשרות חולצות של "גאווה בליכוד" חולקו, 500 מדבקות הודבקו גאווה בליכוד הודבקו,5,000 פלאיירים חולקו, מאות אנשים נתנו פרטים כדי לקחת חלק בפעילות – ו-80 אנשים התפקדו לליכוד באמצעות "גאווה בליכוד”.

לא מר"צ, ששנים נהנתה מהגמוניה בקהילה, הייתה הקבוצה הכי גדולה שם, גם לא עבודה – אלא הליכוד.

אך על החגיגה הציונית-לאומית והגאה הזו העיב רק דבר אחד. לא נמצא נציג ליכוד רשמי אחד שהגיע. אך לא אחד.

אחת המטרות המרכזיות ששמנו לנו בגאווה בליכוד היא לקרב את הקהילה לליכוד. שעות על גבי שעות של דיונים בשמש הקופחת אל מול קהילה סקרנית אך הססנית, שכנועים, דיבור אל רגשותיהם הציוניים של להט"בים רבים ותומכיהם, הביאו לליכוד לבבות רבים שאילולא קיומנו לא היו מוצאים לעצמם בית. אבל כל זאת ללא התמיכה הפומבית של נבחריהם בתנועה הלאומית-ליברלית – הליכוד.

ולמי הליכוד חייב את ההצלחה האדירה הזאת? לעשרה אנשים חדורי מוטיבציה, מועצת "גאווה בליכוד", עשרה אנשים שעובדים כולם במשרה מלאה אךהשקיעו מזמנם, ממרצם ומכספם (100 חולצות, 5,000 פלאיירים, שלטים ודגלים – לא ניתנו בחינם) כדי שהאירוע יצליח. והוא אכן הצליח – ב-ע-נ-ק, היום אין עוררים בקהילה על כוחה של "גאווה בליכוד" בתוכה.

ולמי איננו חייבים את ההצלחה הזו?

מאז החלה גאווה בליכוד לפעול לפני כחצי שנה, זכינו ליחס חם ביותר משרים, ח"כים, חברי מרכז, וחברים רבים. הוזמנו לפגישות, קיימנו אירועים, השתתפנו בכנסים, והפכנו לפנים מאוד מוכרות במסדרונות המפלגה. זכינו לחיבוק חם מהמפלגה שלנו, מפלגה שאנחנו בשר מבשרה, חיבוק אמיתי עתיר רוח לאומית-ליברלית. אולם חיבוק זה נעצר בדלתות ביתנו הפוליטי. המפלגה שמחבקת בתוך הליכוד, ממאנת להעניק את החיבוק החם הנחוץ לפעילות שלנו, לחיזוק מעמדנו בתוך הליכוד, ובעיקר, לחיזוק הליכוד בתוך הקהילה – באופן ציבורי.

אז נכון שתקציבים רבים עוברים למוסדות הקהילה, וישנה תמיכה רבה בוועדות ומאחורי הקלעים – אבל החשש של נבחרי המפלגה ממתן תמיכה פומבית הוא תעודת עניות למפלגה ולנבחריה. היום היינו מלאי גאווה, חדורי ציונות ולאומיות, היום תמכו בנו ארגוני ופעילי ימין נוספים, היום היה יום מוצלח מאוד עבורנו. אבל בכם, נבחרינו, נבחרי הליכוד הלאומיים ליברליים, היום – אנו התביישנו בכם.

אל תגרמו לנו להתבייש בכם שוב.

חג גאווה שמח.

הכותב הוא ד"ר אוון כהן, יו"ר "גאווה בליכוד".

Related posts

רק לא קדימה / דודי רכטר

אריק זיו ויזר

הערכה : נתניהו החליט על בחירות

אלי חזן

לידתה של ציונות קולוניאליסטית – ארז תדמור

אריק זיו ויזר

האמנם ההתיישבות ביו"ש אשמה בכל?

אלי חזן

אחמדינג'אד: האורח הנכון בזמן הנכון

אריק זיו ויזר

אין מיסוי ללא ייצוג

אריק זיו ויזר

3 תגובות

אמיר אוחנה 9 ביוני 2012 at 7:48

מצטרף למחאה ולקריאה, אם כי למען ההגינות יש להזכיר שח"כ אופיר אקוניס והשר ח"כ מיכאל איתן התקשרו לברך. זה לא מספיק, ובשנה הבאה יש לקוות ולפעול לכך שיהיה נציג ליכוד על הבמה, ואולי עוד נציגים שיבואו לצעוד עימנו, אבל אני מעריך את אלה שטרחו להתייחס ולברך. זו כבר התקדמות.

הגב
אבי סופר 9 ביוני 2012 at 14:45

אוון. אכן הבאתם רוח מרעננת של שינוי. אל דאגה. הם יבואו. הם יבואו בריצה. בשנתיים האחרונות חל שינוי גדול בהתנהלות הפוליטית של הקהילה.תם עידן השתדלנות.׳ כן, תבואו או לא תבואו. אנו נהיה בכל מקום, בקול גדול ורועם ונעמוד על זכותנו לקחת חלק בכל דיון. בכל החלטה.׳ רק תביאו את מספר המתפקדים/ות המייצר את המסה הקריטית והם כולם יתחרו על הזכות הגדולה להופיע והטלפון שלך לא יפסיק לטרטר חודש לפני הגאווה בנסיון לשריין מקום בין הנואמים. הייתי בסרט הזה. זה יקרה גם אצלכם.
הרבה כבוד ובהצלחה.

הגב
עופר שם טוב 9 ביוני 2012 at 20:28

נו באמת מה ציפיתם שאנחנו כמו מרץ נהלל אותכם

הגב

השאר תגובה

דילוג לתוכן