27.1 C
תל אביב
17 בספטמבר 2021
ליכודניק
הכנסת

הקשר האיטלקי

ביקור שישנה את מאזן התמיכה בישראל

השבוע נפל דבר בישראל. ראש הממשלה של אחת המדינות המרכזיות באירופה והמתועשות בעולם הגיע לירושלים וסירטת מבמת הכנסת את קוי היסוד של שותפות אמת עם עם ישראל ומדינתו. אני מדבר כמובן על סילביו ברלוסקוני, ר”מ איטליה. אפשר בהחלת להגיד שמהיום יש לישראל בעלת ברית חדשה. יש שיפקפקו בחשיבות ביקור חצי משרי ממשלת איטליה יחד עם מנהיגם ולהם אני אומר שעד היום מפגן תמיכה שכזה היה לנו רק מימיקרונזיה. כל מי שכמוני זכה לקחת חלק בפגישות העבודה בין השרים הבין עד כמה הידידות המסורתית מתחזקת לברית של ממש.

הברית הזה הוא לא תוצאה  של אינטרס צר, הוא  קודם כל החלתה מוסרית לעמוד לצד הדמוקרטיה וערכי החיים מול ציר הרשע.

 

ביקורו של ברלוסקוני הוכיח פעם נוספת שקשרים טובים בזירה הבינלאומית הם לא מונופול של השמאל ושאפשר לקדם את דמותה של ישראל גם בלי גישה תבוסתנית. ההפיך הוא הנכון. דווקא ממשלת הליכוד קיבלה את התמיכה הזאות. כי אמת הוא אמת ומי שמוכן לבא ולראות ולשפוט בכנות מבין מי רוצה שלום ומי הסרבן. העיתונות האיטלקית נתמלא השבוע בשבחים על בינימין נתניהו ושרי ממשלתו. פתאום יו”ר הכנסת הוא סמל הדמוקרטיה בעולם כולו,  והמשנה לראש הממשלה השר סילבן שלום הוא אחד המדיניים המנוסים שבאזור. וכל זה באותם עיתונים בהם הליכוד היה מוקצה מחמת מיאוס.
אני חושב שבמיוחד היום אנחנו מחויבים לשאול את עצמינו איך הגענו לזה.
התשובה היא שהקשר האיטלקי הזה לא היה אפשרי בלי התמיכה הבילתי מסויגת של הקהילה היהודית ברומא.
אני לא רוצה להשכיח את העבודה והמסירות של משרד החוץ והשגרירות העושים את מלאכתם נאמנה. אבל תמיכת הקהילה היה הגורם המכריע. אנחנו מדברים על קהילה שהצליחה לשכנע ראש עירית רומא לתת אזרחות כבוד לגלעד שלית ושהיתה גורם מרכזי בכינון היחסים הדיפלומטים בין ישראל לוותיקן. אותה קהילה – 15.000 יהודים – הצליחה במסירות בהתמדה ואהבה אין סופית למדינת ישראל לעשות מהפכה של ממש, ויש לכן סמליות חשובה מאוד בנוכחות של יו”ר התאחדות הקהילות האיטלקיות כחלק מהפמליה הרשמית של ברלוסקוני.
השיעור הגדול של ביקור ברלוסקוני הוא שאפשר אחרת רק אם לא נשלים עם זה שכולם נגדנו. רק אם נעבוד יחד עם תפוצות ישראל, רק אם נהייה מלוכדים ונמשיך להגיד את האמת נוכל לעשות שינוי במאזן התמיכה הבינלאומית.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

לוח אירועים וישיבות ועדות הכנסת ליום שלישי 9.2.2010 – מעודכן!

אריק זיו ויזר

עוצמה נשית: ח”כ שרן השכל מגיבה ליאיר לפיד

Gilad Trugbild

כץ עוקף את לפיד בסיבוב

אלי חזן

אקוניס שם את הצרכן במרכז

אריק זיו ויזר

נתניהו עושה היסטוריה : מינה את ברקו לראשות ועדת משנה חשובה של ועדת חוץ ובטחון

אריק זיו ויזר

בשורה לנכים קשים: ועדת העבודה והרווחה אישרה תוספת של 15 מיליון שקלים בשנה לקצבתם

אלי חזן
דילוג לתוכן