23 ביוני 2024
ליכודניק
פלאש 90
יומן פוליטי

המפץ שביל הזהב של נתן אשל

פלאש 90

נבות תל צור האיש מאחורי הזיכוי של אולמרט, מי מינה את ארז אשל,מיקי איתן הסוס הטרויאני בליכוד

 

נתן אשל

דומה כי ככל שהמחשבה על כך יותר ריאלית הרי שישנם מספר גורמים שרוצים מפץ בליכוד. בין היתר ניתן להצביע על חלק מאנשי קדימה שרוצים בכך,חלק מסיעת העצמאות שרוצים בכך ונתן אשל. למעשה, אלו הגורמים שדוחפים את המערכת הפוליטית למפץ.

בעת האחרונה נוצר ציר אינטרסנטי אד הוק של ליאור חורב מטעם מופז, אהוד ברק ונתן אשל שהוא הלוחש לאוזנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

מדוע חפצים אנשי קדימה במפץ ? כולנו מבינים. אך מדוע נתן אשל לוחץ את המערכת הפוליטית למפץ? זאת השאלה המרכזית בפרשה המסוימת הזאת. מתברר כי גם לנתן אשל יש אינטרס אישי. אשל רוצה להיות בכנסת הבאה. אשל, שלא יכול לעבור פריימריז, מנסה לאנוס את המערכת הפוליטית כדי לפרוץ לו נתיב זהב לכנסת. השבוע התבטא אחד מבכירי הליכוד ואמר כי “כפי הנראה הליכוד משלם את מחיר דחיית הבחירות”. הבכיר התבטא בישיבת הסיעה. הוא הוסיף כי “לליכוד המהלך היה גרוע אך למדינה טוב. אין ספק כי הייתה פה עקיצה מכובדת אך בחדרי החדרים אין ספק כי הם מתבטאים בצורה ברורה על הטעות של הכנסת קדימה”.
בין היתר אמרו בכירים אחרים דברים ברוח הבאה : נתן הוא האסטרטג של התהליכים אך כפי הנראה הוא מטביע את נתניהו בדבש זול, בסוף יתברר כי זה לא דבש מתוק אלא דבש טובעני..

בסופו של תהליך יצא שכרנו בהפסדנו בגלל אשל.

אולמרט
השבוע הזה היה השבוע של אולמרט. אין ספק כי סוללת עורכי הדין של אולמרט זכתה להישג מדהים. הם הצליחו להכניע את לדור. שוב הוכח כי במבחן בוזגלו הכל תלוי במי העורך דין שלך וכמה כסף אתה יכול להשקיע. יש לכך משמעות רבה. הרי אין אמת באמירה שיש צדק במערכת המשפט. אני חוזר לסיפור של ההצבעות הכפולות ב -2003 שם הפרקליטות התנפלה על חברי כנסת זוטרים שעשו מעשה שלא יעשה, אך באותו ליל הצבעות היו כאלה שלא הגן עליהם נבות תל צור ולא אלי זוהר. שם היו מיכאל גורולובסקי ויחיאל חזן טרף לידי הפרקליטות, אך הפרקליטות לא נהגה בצורה שווה עם כל המעורבים באותו לילה. היו עוד כאלה שהצביעו כפול, אך הפרקליטות לא נהגה בהם בחומרה. האחד אברהם פורז אשר הצביע כפול אך לא נגזר עליו עונש חמור כפי שנגזר על גורולבסקי, והשני היה רוני בר און שנראה בוידיאו כי הצביע במקום גבריאלי. גם יחיאל חזן הצביע כפול אך בר און לא נענש כמו שחזן נענש.
צריך לזכור כי גורולבסקי עוד באותו הלילה אמר שטעה וביקש סליחה ,אך מלתעות הפרקליטות ישבו על צווארו, ורוני שטען כי הצביע במקום גבריאלי בהסכמה שלה, לא מיצו איתן את הדין.
לכן שאפו לפרקליטי אולמרט. לי נראה שמשהו רקוב במערכת ואיך יכולים אבירי הצדק לישון שבמערכת במבחן בוזגלו – גורולובסקי היא נכשלת כל פעם מחדש.

בבועה הפוליטית רץ ספין כאילו נתניהו מפחד מהתוצאה של חזרת אולמרט, אך דבר אחד ברור. לאולמרט יהיה קשה מאוד לנצח כאשר הוא לא בתפקיד. יתר על כן אולמרט עלול לגלות כי כאשר אין לך פלטפורמה של כיסא ראש הממשלה לא יהיה פשוט לכבוש את היעד. אומנם אולמרט ידוע כי הוא רץ למרחקים גדולים אך גם הרץ מרתון עלול לגלות כי היעד מתרחק ממנו כאשר נקודת הזינוק לא באה מקפלן 1.
בשעות הראשונות שלאחר הזיכוי של אולמרט חזר הדם לפניהם של חברי קדימה. הנה באה הישועה וכאשר היה מי שהזכיר להם כי אולמרט אם ירוץ לא ירוץ בקדימה אלא במפלגת “יש עתיד” של יאיר לפיד הם ביטלו בנאיביות הזויה אך יום לאחר הזיכוי הגיעה הידיעה כי אם אולמרט יוצא זכאי בשאר הפרשיות, הוא חוזר לזירה במפלגת הפטרונות שלו יש עתיד, אז גם התקווה של אנשי קדימה היא רחוקה מלהיתקיים.

מיקי איתן רוץ למר”צ
מדהים כיצד מיקי איתן הפך להיות זרוע ארוכה של השמאל האנרכיסטי בישראל. מיקי בצורה הזויה הופך להיות הסוס הטרויאני בליכוד. איני מדבר על התהליכים שעבר כאשר חבר לשמאל כבר לפני שנים בפתרון עם הפלסטינים. ישנם אנשי מחנה לאומי נוספים ששינו את דעותיהם. שינוי הדיעה הוא דבר אחד אך לחבור לגופים הקשורים לקרן החדשה זו כבר חציה של הרובריקון. הקרן החדשה היא הבסיס של חתירה תחת אושיות המדינה, היא הזרוע הפיננסית של הגורמים שכל עולמם הוא הפלת הליכוד ומדינת ישראל. כאשר אתה משתף פעולה עם גוף כזה אתה עוזר לגוף לקבל לגיטימציה. צריך לזכור שהגופים שקשורים לקרן החדשה הם אלה שמגישים תביעות נגד חיילי צהל בחול, הם אלה שעומדים מאחורי המחאה האנרכיסטית כנגד הממשלה.

מיקי, ביחד עם הסדנא לידע ציבורי, השיק  את האתר למעקב אחר דו”ח טרכטנברג, אתר שיושב על דומיין של ממשלת ישראל ומקודם על ידהhttp://watch.gov.il/

מיקי איתן התאהב בחיבוק שנותנת לו ה”סדנא לידע ציבורי”, גוף שמעמיד לרשותו יכולות טכנולוגיות בחינם, בתמורה הם מקדמים שם חזק את הדו”ח של ספיבק\יונה שידועים ככלכלניים סוציאליסטים\מרקסיסטיים קיצוניים

http://www.hasadna.org.il/

“הסדנא” היא עוד זרוע בתמנון, עוד גוף התנדבותי חוץ פרלמנטרי מיסודה של הקרן החדשה לישראל (תסתכל ברשימת התורמים שלהם הקרן הם התורם העיקרי).

http://j14.org.il/spivak/

 

מבט על התרומות ל”סדנא”

28,000$ מהקרן

15,000$ מקרן יד הנדיב

30,000 ש”ח מארגון שתיל

מיקי איתן אתה חייב להחליט אתה בליכוד ושומר על הליכוד או שאתה מנסר את יסודות הבית שלנו? הרי לא יעלה על הדעת שאתה תקדם בצורה סמויה הזיות אנרכיסטיות של אנשים שכל רצונם להחריב את כלכלת המדינה. מיקי האם אתה מתגעגע לימים שלעבודה התקבלת רק עם פנקס אדום? הרי אלה הם חבריך הנתמכים עי הקרן החדשה.

סער רוצה חינוך
גדעון סער הודיע כי הוא רוצה להמשיך להיות שר חינוך עוד קדנציה. הרצון של סער מראה כי קיים רצון לראות בציבור משילות ארוכה. יש בכך הגיון. אחרי שנים רבות בהן שררה מעיין נורמה א נורמלית ולפיה שר נמצא בממוצע שנתיים ומחצה בתפקיד נוצרה ריקנות בביצוע בתוך משרדי הממשלה. זה נקרא שלטון הפקידים. הם קבועים והשרים מתחלפים. כך הם מעכבים יוזמות ורפורמות. היה וסער יגיע שנית ברצף למשרד החינוך יוכל להסתכל אחורה ולראות מי טירפד אותו במשרד וכן יוכל להפיק לקחים לעתיד החינוך. חשובה מאוד ההצהרה של גדעון סער והיא מצטרפת כבר להצהרה שהצהיר שר התחבורה ישראל כץ כבר לפני כ – 6 חודשים כי הוא יעדיף כאשר תקום ממשלה הבאה של נתניהו לכהן עוד קדנציה כשר תחבורה. ההצהרות האלה מראות כי השרים של הליכוד באו לעשות ולא רואים בתפקיד רק מקפצה לתפקיד הבא.

מינוי אשל בחינוך
בחודשיים האחרונים רצה שמועה כי נתן אשל מינה את בנו לתפקיד בכיר במשרד החינוך מנהל מנהל אגף חברה ונוער ארז אשל. מבדיקה של ליכודניק מתברר כי לא כצעקתה. אמנם שם המשפחה הוא דומה אך אין קירבה משפחתית. ארז לא מקורב לנתן אך מקורב לנפתלי בנט ,מי שרץ על הנהגת המפדל הבית היהודי והיה ראש המטה של נתניהו.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

קלון וקאם באק

אריק זיו ויזר

בלי קדימה עד סוף הקדנציה

אריק זיו ויזר

מי שלא רצה אותו מפכ”ל יקבל אותו שר המשטרה

אריק זיו ויזר

הבבונים החדשים של המתנחלים

אריק זיו ויזר

סדר בקואליציה

אריק זיו ויזר

יריב ללא חת

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן