23 ביוני 2024
ליכודניק
באנר ראשי דעות

המאותרגים מע”מ

“המאותרגים” אלה קבוצת מיוחסים שמעל החוק ולא משנה אילו עבירות הם יבצעו, הקליקה אליה הם משתייכים תגונן עליהם מפני העמדה לדין, באמצעות ציפוף השורות.

____________________________________________________________________

בתאריך 7.6.17 דחה בג”ץ את עתירת (7014/16) רו”ח יצחק חדד כנגד ח”כ ציפי ליבני ויואל חסון, בשל אי מיצוי הליכים של העותר אך המליץ למשטרת ישראל, ולפרקליטות  לתת ארכה להגשת ערר על סגירת התיק  בגין עבירות שוחד, מרמה, רישום כוזב ועבירות על חוק מימון מפלגות.

אכיפה סלקטיבית

בישראל מאז ומתמיד מתבצעת אכיפה סלקטיבית, ההפגנות  השבועיות מול ביתו של היועמ”ש לממשלה היא דוגמא לסימפטום של מערכת המופעלת באופן  לקוי. המפגינים מאמינים בתוך תוכם כי היועמ”ש  בוחר שלא לנקוט בהליכים נגד רוה”מ בנימין נתניהו ולכן הוא מדדה בניהול החקירה נגדו, השאלה שתישאל כיצד הצליח אגף החקירות במשטרת ישראל להוביל חקירה כאשר מגייס את ארי הרו כעד מדינה בפרשת מוזס-ישראל היום ואת מיקי גנור בפרשת הצוללות.

המערכת מיישמת את החוק באופן סלקטיבי ו/או דרקוני תלוי לאיזה קבוצה אתה משתייך, השכבות המוחלשות יקבלו את החלק הקשה באמצעות העמדה לדין ואילו הקבוצות החזקות יותר יקבלו את החלק הרך דרך, במקרה הטוב , הקלה או הפחתה בעבירות המיוחסות ובמקרה הגרוע המערכת תפטור את החשוד ב”אין עניין לציבור” או במכבסת מילים “תכנון מס” ולא עבירת מס. (עיין ערך הורביץ להבדיל מבוזגלו את אלאור עזריה)

רעה חולה של אכיפה סלקטיבית לא נולדה היום, היא  נמצאת איתנו מאז קום המדינה כשמנהיגי מפאי-מפ”ם  “אותרגו” על מערכת אכיפת החוק ולא הועמדו לדין בגין חטיפות ילדי תימן מזרח ובלקן, למעלה מזה, מערכת אכיפת החוק שיתפה פעולה טייחה והסתירה פשעים חמורים של חטיפות ילדים וניסויים רפואיים המהווים על פי כל קנה מידה “פשעים נגד האנושות” הראייה, אף לא אחד ממאות התלונות של משפחות שנחטפו להם ילדים נחקרו על ידי משטרת ישראל ו/או הועמדו לדין.

במאמר אחר כתבתי כאן, כי לפתע ארכיונים עולים באש והמשרפות עבדו שעות נוספות כדי להעלים ראיות שהיה בהם כדי לשלוח את “המרומים מע”מ” לכלא .

לא הייתי מביא את ההקדמה הנ”ל אלמלא תופעה זו עולה שוב ושוב בכל מיני צורות ודרכים ומגיעה לשיאים חדשים בדמות של חקיקה פרטית בדמות למי “שהמלך חפץ ביקרו” לאחרונה אותרגה ח”כ ציפי ליבני באמצעות תיקון סעיף 4(א) לחוק חסינות חברי כנסת שקבע:

“לא תוגש קובלנה פלילית נגד חברי כנסת בשל עבירה שנעברה בהיותו חבר כנסת או לפני שהיה חבר כנסת”

 

ישאל השואל למה צריך חבר כנסת הגנות על עבירות פליליות שביצע עובר (לפני) היותו חבר כנסת, מה זה רלבנטי לתפקידו כחבר כנסת, חוק חסינות חברי כנסת בא לשמור תפקודו של חבר כנסת , בהיותו ח”כ ואילו כאן, הוא לא היה בכלל חבר כנסת התשובה היא כפי שציינתי תופעת “המורמים מע”מ”.

מרומים מע”מ

תזכורת למי ששכח :

בשנת 2012 הגיש רו”ח יצחק חדד קובלנה פלילית כנגד ציפי לבני יואל חסון ועוד.. לאחר שמשטרת ישראל מסמסה את החקירה, הקובלנה הוגשה בשל העובדה שקדימה, בהנחיית ציפי לבני,  הטילה שלא כדין את האחריות למחדליה על רו”ח יצחק חדד. ציפי לבני באמצעות עורכי דינה בניהם ח”כ לשעבר פורז (מי שגם העביר לידה  מפלגה בשם חץ בעת שפרשה מקדימה בטרם הקימה את מפלגת התנועה)

ח”כ ציפי ליבני טענה בבית המשפט כי יש לה חסינות. בית המשפט  מפי כב’ השופטת מרגולין נקבע כי לח”כ  ציפי ליבני אין חסינות מפני אותם מעשים שביצעה בתפקידה שאינו ח”כ לרבות בתפקיד ראש מפלגה קדימה.

יש לציין, כי בשנת 2014 החליט רו”ח יצחק חדד למשוך את הקובלנה  מסיבותיו כמו גם בשל אילוצי תקציב ותוך ידיעה שניתן להגיש את הקובלנה בשנית ולאחר  שיתבררו הליכים אחרים אותם ניהל  רו”ח חדד כנגד  ח”כ ציפי לבני.

בין לבין ומיד לאחר שרו”ח יצחק חדד משך את הקובלנה, אצה רצה לה ח”כ ציפי ליבני ומי שהייתה שרת משפטים בעבר להעביר  תיקון לחוק חסינות חברי הכנסת ובו לא יתאפשר לרו”ח יצחק חדד להגיש את הקובלנה שנית, מה שקרה בפועל  שינתה  ח”כ ציפי ליבני חוק בכדי להימנע מהתמודדות משפטית עם קובלנה שהוגשה כנגדה על ידי גזבר מפלגת קדימה לשעבר, רו”ח יצחק חדד.

מרמה שוחד, רישום כוזב ועבירות על חוק מימון מפלגות.

מי שהיה גזבר מפלגת קדימה בשנים (2012-2015) וראה כיצד מתבצעות עבירות פליליות והגיש תלונה במשטרת ישראל נגד ח”כ ציפי ליבני שהייתה אז יו”ר מפלגת קדימה וח”כ יואל חסון בגין מרמה שוחד זיוף ורישום כוזב ועבירות על חוק מימון מפלגות, על אף שרו”ח יצחק חדד  צירף אסמכתאות וראיות חזקות לתלונתו, מישהו שם דאג אף לא לזמנם לחקירה.

משטרת ישראל הסבירה את אי חקירתם  בכך, כי החומר שהוגש הועבר במסגרת תיק מפלגת קדימה. מה שמתברר שתשובת יחא”ה היא כסות ומסמוס ואכיפה סלקטיבית, כפי שציינו קודם, תלוי באיזה צד אתה נמצא,קרי:  החזק או החלש.

במסגרת עתירתו של רו”ח יצחק חדד לבג”ץ וכתוצאה מגילוי מסמכים נמצא מאוחר יותר  כי היה עוד מתלונן נוסף, מר נחמן עודד שאף הוא הגיש תלונה למשטרת ישראל נגד יואל חסון וחיים רמון, בגין חשש לשוחד שבוצע במהלך הבחירות המוניציפאליות וטף על פי  שראש אגף החקירות הנחה את הנוגעים בדבר לחקור, לבדוק אם יש תשתית ראייתית בהתאם לנוהל שקיים במשטרת ישראל, נוהל זה לא הופעל משום מה ולכן גם חקירה זו לא הבשילה לכדי חקירה של ממש.

בג”ץ; יש לתת ארכה להגיש ערר

בימים האחרונים המליץ בג”ץ למשטרת ישראל ולפרקליטות ליתן ארכה לרו”ח יצחק חדד להגיש ערר על סגירת התיק נגד ח”כ ציפי ליבני ויואל חסון (מחנ”צ) השאלה היא, כיצד מערכת אכיפת החוק סגרה תיקים כנגד חברי כנסת ולמרות שנמסרו לידה ראיות חזקות לביצוע העברות הפליליות, השאלה היא, האם יש מי שמגונן ומטייח  את תיקי החקירה עבור  מורמים מע”מ? מה שמחזיר אותנו לשאלה מה מבדיל אותנו ממדינות עולם שלישי?

כאמור לעיל, ביום 7.6.17  (בעתירה מספר 7014/16) דחה בג”ץ את עתירתו של רו”ח יצחק חדד בשל אי מיצוי הליכים, אך המליץ למשטרת ישראל, לתת ארכה להגשת ערר על סגירת התיק כנגד ח”כ ציפי ליבני ויואל חסון .משמעותו של  מיצוי הליכים הוא חובתו של עותר למצות כל הליך לפני שהוא פונה לבית המשפט הגובה לצדק, קרי,  להגיש ערר על החלטת משטרת ישראל והפרקליטות לסגור תיק חקירה  כנגד מי שהוגשה נגדו תלונה.

יחד עם זאת עם דחיית העתירה, בג”ץ המליץ למשטרת ישראל ולפרקליטות לתת ארכה להגיש ערר על סגירת התיק, ובמסגרת תיק החקירה לקיים בדיקה נאותה ובמידה וידחה הערר יתאפשר לעותר להגיש שוב את עתירתו לבית המשפט.

לאחר החלטת בג”ץ, מחלקת העררים בפרקליטות המדינה החליטה לתת לרו”ח יצחק חדד ארכה להגיש את הערר. מי שעיניו בראשו רואה ו/או שומע  מבין כי  באופן ברור הייתה יד נעלמה ומכוונת שמונעת את חקירתם של חברי הכנסת ציפי ליבני ויואל חסון בגין אותם תלונות המגובות בראיות חזקות.

לינק  להחלטת בית המשפט http://elyon1.court.gov.il/files/16/140/070/G18/16070140.G18.pdf?utm_source=atzuma.co.il&utm_medium=social&utm_campaign=petition

לינק לעתירת רו”ח יצחק חדד לבג”ץ

https://drive.google.com/drive/folders/0BxZnOVIrEYIxR0FBRmE2Uk9nelU

 

סוף דבר הכול נשמע

יובהר, אני בעד הפגנות מול ביתו של היועמ”ש לממשלה מכוח חופש הביטוי והמחאה כדי למנוע את תופעת המרומים מע”מ והלוואי שהמחאה שם תביא להעמדתם לדין  של מי שנושאים בטיוח והשתקה והסתרה עד היום גם של פרשת ילדי עולי תימן מזרח ובלקן, ואז ניתן לומר ובא לציון גואל.

 

 

 אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

שימו לב לשלומי בוכניק

עינר אביב

מט במהלך מבריק אחד

אלי חזן

לחרות משעבוד ואלילות

אריק זיו ויזר

ליכודניק משתתף בצערו של מתי יצחק בשל מות אביו

עינר אביב

יום כיפור קטן

אריק זיו ויזר

ביבי נתניהו

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן