23.1 C
תל אביב
30 במאי 2024
ליכודניק
ממשלה

גמליאל בשירות הסטודנטים

בשורה לחיילים המשוחררים: ועדת העבודה והרווחה צפויה לאשר מחר את תקנות “שנת לימודים אקדמית חינם” של סגנית השר גילה גמליאל

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת צפויה לאשר מחר (יום ב’) את תקנות חוק “שנה אקדמית חינם”, אותו יזמה סגנית השר במשרד ראש הממשלה גילה גמליאל, ולפיו תעניק המדינה מלגת שכר לימוד מלאה לשנת הלימודים הראשונה לחיילות וחיילים משוחררים ולבוגרי שירות לאומי-אזרחי מכל הארץ, אשר השתחררו החל מינואר 2010 ויבחרו ללמוד במוסדות שאושרו על ידי המועצה להשכלה גבוהה באזורי העדיפות הלאומית בנגב, בגליל, ביהודה ושומרון ובאשקלון.

 

במקביל, חיילים משוחררים ובוגרי שירות לאומי ואזרחי מהנגב והגליל הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה בכל רחבי הארץ יהיו זכאים למגוון הטבות כגון: שנת לימודים במכינה חינם, הכוונה מקצועית ותעסוקתית והנחה של 50 אחוז בשכר הלימוד.

 

חשוב לציין כי ההטבה תינתן בנוסף למענק חיילים משוחררים ולפיקדון, באמצעות קרן ייעודית שתוקם ביחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון. לטובת יישום החוק הוקצו 80 מיליון ₪ בכל שנה.

חיילים משוחררים יזכו ליהנות מההטבה החל משנת הלימודים שנפתחה באוקטובר 2010.

 

סגנית השר גמליאל הודיעה כי היא רואה בהשכלה האקדמית כלי חשוב ובסיסי בהתקדמות ובהצלחה בעולם כיום. על כן מבחינתה מהווה חוק “שנה אקדמית חינם” צעד ראשון ובסיס תקציבי למהלך נרחב יותר של הקלה ומתן פטור משכר לימוד בכל המוסדות להשכלה גבוהה במדינת ישראל.

סגנית השר גילה גמליאל הממונה על קידום צעירים, סטודנטים ונשים במשרד ראש הממשלה, שוקדת על אישור חוק “שנה אקדמית חינם” מאז תחילת הקדנציה הנוכחית שלה ואישורו מהווה צעד נוסף בקידום האסטרטגיה אותה הציגה סגנית השר בפני ראש הממשלה, שמטרתה קידום צעירים ומציאת מענה לבעיות המטרידות אותם, מטרה עליה עמלה סגנית השר מיום כינון הממשלה.

 

סגנית השר גמליאל: “החוק יוביל למהפכה חיובית בהשכלה הגבוהה בישראל. הוא יצמצם באופן משמעותי את הפערים בחברה הישראלית, ויאפשר להפוך את ההשכלה הגבוהה לנגישה יותר לכל צעיר וצעירה.

החוק מוקיר ומעריך בפועל, במעשים ובנתינה, את אלה התורמים למדינה מזמנם, מכוחם ובשנותיהם הטובות ביותר, ומעודדת השירות הצבאי, הלאומי והאזרחי. אני צופה שאלפים יזכו למענק, השלב הבא מבחינתי הוא לדאוג לתעסוקה ודיור לצעירים באותם אזורים.”

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו: “זהו המעט שאנחנו יכולים להעניק לאלו השומרים על ביטחוננו יומם ולילה. הצורך לסייע לחיילים משוחררים ולקדם את הפריפריה הוא קונצנזוס לאומי. הממשלה תעמוד בהבטחותיה לבוחר ותיתן העדפה לאלו הנושאים בנטל העיקרי של שירות הצבאי למען ביטחון כולנו. ברצוני לברך את סגנית השר גילה גמליאל על קידום והעברת תקנות החוק ולחזק את ידיה על פעילותה החשובה.”

 

(בדף הבא רשימת המוסדות שיכללו)

רשימת המוסדות שיכללו :

יהודה ושומרון

המכללה האקדמית יהודה ושומרון

מכללת “הרצוג” באלון שבות

נגב

המכללה האקדמית ספיר

שלוחת בן גוריון באילת

מכללת קיי באר שבע (עו”ה)

מכללת חמדת הדרום בנתיבות (עו”ה)

מכללת סמי שמעון – באר שבע

אילת

כלל המוסדות המוכרים והמתוקצבים בעיר, כולל האוניברסיטה הפתוחה ושלוחת אוניברסיטת בן-גוריון בעיר.

גליל

המכללה האקדמית כנרת עמק הירדן

המכללה האקדמית להנדסה ע”ש אורט בראודה

מכללת עמק יזרעאל

המכללה האקדמית תל חי

המכללה האקדמית צפת

המכללה האקדמית גליל מערבי

מכללת אוהלו רמת הגולן (עו”ה)

אשקלון

מכללת אשקלון

 אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

ריבלין: “ישראל לא תוותר על השליטה ב-E1”

אלי חזן

דיק דיקדק את יולי

אריק זיו ויזר

בוגי : “האחריות של סוריה”

אלי חזן

השר יוסי פלד אורח הכבוד בכנס אגודת חסידי חב”ד

אריק זיו ויזר

“יש חוט מקשר בין אושוויץ למינכן, ובין מינכן לבורגס. זהו רצח של יהודים רק בשל היותם יהודים”.

אלי חזן

אדלשטיין: “יש להפסיק את כהונת אבו-מאזן בכל דרך אפשרית”

אלי חזן
דילוג לתוכן