17.4 C
תל אביב
28 במרץ 2020
ליכודניק
אלי חזן

מתפקדי הליכוד צאו להצביע

לכאורה, הבחירות לראשות תנועת הליכוד, שייערכו במקביל לבחירות לועידת הליכוד – אשר ממנה ייבחר מרכז הליכוד החדש, הן בחירות מיותרות אשר תוצאותיהן צפויות מראש. שהרי, ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לנצח כי אין לו ממש אלטרנטיבה. רק לכאורה. בכלל, יהיו שיאמרו שהבחירות הללו הן למעשה חזרה מיותרת על הבחירות לראשות התנועה שנערכו באוגוסט 2007. גם אז התמודדו על הבכורה נתניהו ומשה פייגלין. גם אז היה ניצחונו של נתניהו צפוי והוא אכן ניצח בפער אדיר. ואולם, מבט בזווית אחרת יכול להוביל בנקל לתובנה כי הבחירות הללו הן מהבחירות המשמעותיות בתולדות התנועה שהובילה את מדינת ישראל להישגים חסרי תקדים בדורות האחרונים. אי אפשר להתעלם מההנחה שהפעם הבחירות הן על הדרך שבה תצעד תנועת הליכוד בשנים הקרובות ותקבע את דמותה : האם תהיה זו תנועת ימין ברוח אמונית המתאימה את עצמה לרוח הזמן על פי דרכו של משה פייגלין שיזכה לחיזוק משמעותי מנבחרים בולטים בסיעה, או שמא תהיה זו תנועת ימין מרכז ליברלית קלאסית כפי שעיצב זה מכבר את דרכה ראש התנועה הנוכחי בנאום בר אילן ביחד עם חלק משותפיו בממשלה ?


הבחירות שייערכו ב – 31 בינואר הן בחירות שבהן יוכלו להצביע 130.000 מתפקדים היוצרים פסיפס ישראלי מגוון. מאז קמה התנועה ב – 1973 בהנהגת מנחם בגין הייתה הליכוד תנועה עממית אלא שהיום ניתן למצוא בה מתפקדים במספרים בולטים מכל העדות, מכל המינים ומכל המעמדות. לצד חברי התנועה הותיקים הרי שעם היחלשות מפלגות הימין המסורתיות התפקדו אליה המוני דתיים וההתפקדויות המסחריות הביאו אליה מתפקדים חרדיים. לאחר הבחירות האחרונות התפקדו אליה אלפי אופנוענים ואילו בעת האחרונה התבשרנו כי גם חברים בקהילה הגאה מצאו את מקומם בתנועה. הפסיפס הזה הוא שיקבע מי יהיה מנהיג התנועה ולפיכך מי יוביל את דרכה ולאן.


עלינו לזכור כי למרות שלגורמים לא מעטים בתקשורת הישראלית והבינלאומית ישנה נטייה מסורתית להדגיש את הקולות היותר ימניים בתנועה, והדבר הזה בלט במיוחד מהרגע שנבחרו נציגיה לכנסת בדצמבר 2008, הרי שמבט על הסיעה עצמה בכנסת מראה כי רבים מחבריה תמכו בתוכנית ההינתקות ב – 2005. זאת ועוד, למרות שקולו של הימין היותר אקטיבי נשמע לו למרחקים עם הצעות החוק הנחרצות של חברי הכנסת אופיר אקוניס, זאב אלקין, יריב לוין ודני דנון, הרי שהמציאות מוכיחה שבסופו של יום השרים דן מרידור, בני בגין, מיקי איתן וגדעון סער יחד עם יו"ר הכנסת רובי ריבלין, השליטו מדיניות ליברלית. יהיו שיגידו ליברלית מדי.


למעשה, ככל שחושבים על כך, הבחירות הללו הן בחירות נדרשות. שכן, המתפקדים המרכיבים את הפסיפס הזה יתבקשו להכריע בין שני הזרמים – הן הלאומי והן הליברלי, ועם זה להתמודד בבחירות הבאות. לפיכך, כל קול של כל צד חשוב. אריאל שרון ביקש ממתפקדי הליכוד בעבר "לכו להצביע" ואילו היום אפשר לומר למתפקדי הליכוד "צאו להצביע" משום שההצבעה שלכם תוציא את הליכוד לדרכו החדשה עם מנהיג שיקבל את הלגיטימציה הנדרשת.

Related posts

הירושלמים מול אולמרט: סגירת מעגל

אלי חזן

מורשת אולמרט והגנרל המהולל – אלי חזן

אריק זיו ויזר

חברתי לכאורה

אלי חזן

אחרי הכל – השמיים הם של כולם

אלי חזן

הדרך של עוזי לירושלים

אלי חזן

מס לא ראוי מאת: אלי חזן

אריק זיו ויזר

3 תגובות

שלי 31 בינואר 2012 at 10:36

אלי חזן תותח !

הגב
אלמ(מיל) מוטי הוד 16 במרץ 2012 at 16:51

אנא הפיצו את עקרונות תנועת הוד לישראל
אני פונה לכל החברים,לכל היהודים הפטריוטים,לכל מי שארץ ישראל יקרה לו-אנא הפיצו לכל מי שאתם מכירים ברחבי ישראל-את עקרונות התנועה הוד לישראל- קבוצה בפייסבוק- אני חש שהכתובת רשומה על הקיר-והמדינה נמצאת במישור חלק כלפי מטה-אנחנו רגע לפני האסון-אני חושש שנמצא עצמינו יושבים בניו יורק ומקטרים איך הלכה לנו המדינה והיכן טעינו,רגע לפני שזה קורה אני מבקש לעשות… פעולה של הרגע האחרון-ולרשום עשרות אלפים של חברים בתנועת הוד לישראל-ואני תקווה שכמות גדולה כזו תעיר את עיני מנהיגנו המובילים אותנו לכזב הזה שנקרא שלום ,וכמה אסון הביאו מהלכי השלום הכוזבים הללו,אני מקווה שעשרות אלפים חברים רשומים בתנועת הוד לישראל,יפעילו את הלחץ הדרוש על מנהיגינו,שלא תהיה לנו טעות חברי כנסת ערביים המעיזים להתבטא נגד המדינה גם הם חכמים מספיק להבין שהמדינה בהידרדרות ולכן מרשים לעצמם לדבר בצור…ה סמרטוטית כזו.חיות אדם שרוצחים נשמות טהורות כמו משפחת פוגל הולכים לעשןת תואר בבתי הכלא שלנו-לאן הגענו?אני דורש עונש מוות למחבלים-עונש מוות הקיים גם במדינות נאורות מאיתנו כמו ארה"ב,אני דורש להפסיק את הפגיעה בכבוד הלאומי שלנו ולהפסיק לרוץ אחרי כל מיני אבו מאזנים שיסכימו לשבת איתנו-לעומת זאת יש ליישב את כל יהודה ושומרון -כי זו ארצינו-והערבים שירצו להישאר ביהודה ושומרון יחיו באוטונומיה "אזרחית" שתהיה כפופה למדינת ישראל הריבון ביהודה ושומרון-וכן יהיו ערבים אלו זכאים להצביע לאוטונומיה שלהם -ומי מהם -שירצה יעבור לירדן שהיא מולדתם האמיתית
עלינו להשקיע בביטחון בהתיישבות ובחברה-ולהתחזק-גם אוייבנו הערבים מבינים כח-כך היה תמיד-וכך צריך להיות-החשש שלי שאם המדינה שלנו תתרסק יקחו עוד 2000 שנה עד לצ'אנס הבא !! ולכן אני פונה לכולם :עלינו להתעורר -נא הפיצו את עקרונות התנועה לרבים וטובים-הסבירו הפצירו-אל תתנו ליהודים הפטריוטים לשקוע בפסימיזם,ביאוש-אנחנו נהיה התקווה של כל היהודים הפטריוטים אוהבי הארץ הזו-אנחנו נוביל את דרך התקווה -צאו לדרך והביאו תקווה לישראל !!
אוהב
אל"מ(מיל) מוטי הוד,See MoreSee More
LikeUnlike

הגב
עמית אור 22 במרץ 2012 at 17:32

מתפקדים יקרים שימו לב! המשמר החברתי בכנסת פירסם את המדד החברתי! כל המידע שאתם צריכים כדי להצביע לחכ"ים החברתיים יותר, אלא שדואגים יותר לציבור, ולנושאים כמו דיור, חינוך, רווחה, זכויות וכד'. בחירתכם קריטית לעתיד כולנו. קראו את הדו"ח בעיון וביחרו בתבונה!
לימדו להבחין בין ח"כ "חברותי" לח"כ חברתי!

http://hamishmar.org.il/wp-content/uploads/2012/03/%D7%97%D7%95%D7%91%D7%A8%D7%AA-%D7%9C%D7%A2%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%A0%D7%90%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%A8%D7%A5-2012.pdf

הגב

השאר תגובה

דילוג לתוכן