25.9 C
תל אביב
16 ביוני 2024
ליכודניק
דעות

מצור מדיני

על הבדלי הגישות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו”ר האופוזיציה ציפי לבני במטרת המצור על עזה

מתנועת “גוש שלום” נותר בס”ה מודעה קבועה בעמודו השני  בעיתון סוף השבוע של “הארץ”. במודעה האחרונה שהתפרסמה נכתב “המצור על עזה אינו מבודד את החמאס, הוא מבודד את ישראל”. ואכן זה המצב לצערנו, המצור שהוטל על עזה גורם לנו נזק מדיני בל יתואר, העולם הצבוע שכח לפתע מיהם הנצורים ומה תפקידם בערעור היציבות העולמית. אמת, אם באהבת העולם חשקה נפשנו, עלינו להסיר את המצור מעל הרצועה ולזכות ב15 דקות של תהילה שיצטרפו יחד עם 15 הדקות שזכינו להם עם ביצוע תכנית ההתנתקות.

יו”ר האופוזיציה הגב’ ציפי לבני צוטטה בשבוע שעבר כאומרת שראש הממשלה בנימין נתניהו אינו מבין את מהות המצור שהטילה ממשלת קדימה על עזה, לדבריה המצור נועד לכפות על חמאס לקבל על עצמו את תנאי הקהיליה הבינלאומית ובהם הכרה במדינת ישראל והפסקת הטרור. לבני מתרעמת על דברי ראש הממשלה לפיהן המצור קיים כדי למנוע התחמשות חמאס והתבססות אירן ברצועה.

אלא שאם כדברי לבני ולמצור מטרה מדינית, הרי שעתה בחלוף הימים והשתנות המציאות הסגר שהוטל על עזה רק מסב נזק מדיני לישראל ומן הראוי לתהות על קיומו. התמימות מביאה אנשים אינטליגנטים לחשוב שהכל קם ונופל על מעמדנו המדיני ואף שאין להקל ראש בחשיבות מעמדה המדיני של ישראל וכן בצורך הדחוף לערוך חשיבה מחודשת סביב האסטרטגיה המדינית ודרכי תפעולה, יש לזכור שטרם זכינו לכך שמעמד ומאמץ מדיני סיכלו סכנות האורבות לישראל.

הנה תזכורות מעטות:

הגרעין האירני– מאמץ מדיני ישראלי לקידום הסנקציות שכלל לא ברור כיצד ישפיעו לצד פעילות הנשיא אובמה המאמין נלהבות במישור המדיני, לא נשאו פרי ולו בוסר.

החלטה 1701– אחת מגאוותיה של גב’ לבני לא מנעה משאית אחת מלחצות את הגבול שבין סוריה ללבנון.

ההתנתקות– שדרוג מדיני מאין כמוהו, כניעה לטרנד העולמי, אך דו”ח גולדסטון שבא בעקבותיו הוכיח כי העולם עדיין אינו מכיר בזכות להגנה עצמית.

על פי השקפת ראש הממשלה נתניהו, למצור על עזה ישנו מטרה עליונה והיא למנוע התעצמות הטרור מעזה. אסור לאפשר לחמאס לבנות מערך צבאי כדוגמת חיזבאללה ובכח המצור להשיג מטרה זו. חמאס לעולם לא יכיר בישראל ולא יחדל משלוח ידו אל הטרור, גם תחת לחץ ומצוק לא ישנה דרכו כי זו אמונתו. לקוות שישנה דרכיו מותר, לבנות על כך אסור, ודאי שאין לשלם מחיר מדיני כבד כל כך משום תקווה זו.

לאור חשיבה זו של ראש הממשלה, אין מניעה לאפשר העברת מוצרים וסחורות שאינם משמשים את חמאס לפעילות טרור. וכפי שהכריז ראש הממשלה מדינת ישראל לא תתנגד להעברת הציוד שאינו מסכן את בטחונה.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

ברוך וינר (קונוס) – גיבור המחתרת האלמוני שהלך לעולמו

אלי חזן

פרשת חוקת

אריק זיו ויזר

יקיצה מאשליות

אביגדור הדר

חזן מול כותבי עיתון הארץ בנושא ראש הממשלה : טייק 2

אריק זיו

לא ממשלה חזקה – מפלגה חזקה

אלי חזן

די למסע ההפחדה!

אלי חזן
דילוג לתוכן