13.6 C
תל אביב
8 באפריל 2020
ליכודניק
במצודה והמוסדות

מדוע הם מתמודדים

אל דני דנון הצטרפו להתמודדות מיכאל פואה, שמעון סוסן ויוסי שבו. המעניין הוא, שכולם מדברים על כך שהם "נגד נתניהו", אולם השניים היחידים שיש להם קבלות ומעט חוט שידרה, הם דני דנון ומיכאל פואה. 
שמעון סוסן דירבן את משה כחלון להקים מפלגה נגד הליכוד וגרם לו נזק, יוסי שבו מחזיק גיבנת שנקראת צחי ברוומן – אשר מקורב לנתניהו כמו שהוא מקורב ליוסי שבו.


אז מי ערב לנו שהשניים יהיו טובים לליכוד? כפי הנראה, חברי הועידה צריכים לזכור מי היה לצידם לאורך כל הדרך. מי שחושב ששמעון סוסן הוא התקווה, שיבחר בו ומי שחושב שיוסי שבו הוא התקווה, שיצביע לו. רק שצריך לזכור – אחרי שתבחרו, אין דרך חזרה.
זכרון אנשי התנועה שהצביעו ואחר כך בכו שנים, עדיין טרי במוחינו.

Related posts

דני דנון : "נבחרנו על מנת לבנות ולא להרוס"

אריק זיו ויזר

אלעד מרון החל לעבוד : מתמודד למשבצת מחוז הנגב

אריק זיו ויזר

מירי רגב:אני חברת ליכוד

אריק זיו ויזר

ראיון עם איוב קרא לקראת הבחירות

אלי חזן

רשימת המועמדים בסניף שדרות

אריק זיו ויזר

רשימת המועמדים בסניף כפר סבא

אריק זיו ויזר

2 תגובות

משה 20 ביוני 2013 at 11:12

אין על דני דנון!!!!!
איש עשיה!!
לא מפחד מאף אחד!!!
רק דני דנון ליור המרכז!!!!

הגב
אליצור סגל 20 ביוני 2013 at 16:11

לק"י
הערינג, סירת מפרש, וביבי גם
הערינג
כאשר ראיתי את נאומו של פייגלין כאן
https://www.youtube.com/watch?v=-5pR57AMKqk&feature=youtube_gdata_player
שבסיומו אמר לו אורי אריאל שאם הוא יפרוש מהליכוד הם יפרשו בעקבותיו מקואליציה http://www.inn.co.il/News/News.aspx/257819
נזכרתי בסיפורו של חברינו (וחבר מרכז הליכוד) אהרון חלמיש:
לאחר נצחונו בקרב אוסטרליץ חילק נפולאון מדליות לחיילים מצטיינים. לאחר שחילק לכל החיילים הצרפתיים, פנה למתנדבים מעמים אחרים ששרתו בצבאו ושאלם מה הם רוצים. ענה הגרמני – אני מבקש שתאחד את גרמניה! אמר נפולאון לשליש שלו – תרשום: עלינו לאחד את גרמניה. פנה לפולני ושאל: מה אתה רוצה? ענה לו הפולני: אני מבקש שתשחרר את פולין! אמר נפולאון לשלישו : רשום שעלינו לשחרר את פולין. שאל את היהודי: ומה אתה רוצה? אמר לו היהודי הערינג! (סוג של דג מלוח) אמר נפולאון לטבח שלו – תן לו הערינג. שאלו חבריו את היהודי: זה מה שמבקשים מהקיסר? אמר להם היהודי: את גרמניה נפולאון לא יאחד, את פולין הוא לא ישחרר, אבל לי יש הערינג בבטן!
סיפור זה מיצג במדוייק את מצבו של הבית היהודי – רעיונות כגון הר הבית, אחדות ירושלים, או אפילו בניה ביהודה ושומרון, הם פשוט גדולים עליהם – לא בשבילם. הם צריכים את ההערינג שלהם ואפילו אי אפשר לכעוס עליהם. הם פשוט לא מסוגלים לראות מעבר לזה.
סירת מפרש
אז מה עושים?
את הסיפור הבא שמעתי מחברינו (וחבר מרכז הליכוד) ר' יואל אליצור.
מעשה ביהודי אחד שהחליט להגר לאמריקה. כשהגיע לנמל ראה שתי אוניות. אחת אונית קיטור ענקית המשתרעת עד קצה האופק. השניה סירת מפרש קטנה. עלה לו על האוניה הענקית. אמרו לו: אבל האוניה הענקית הזו נוסעת מזרחה לסין, לא מערבה לאמריקה. כדי לנסוע לאמריקה עליך לעלות על סירת המפרש. ענה להם היהודי: לנסוע בסירת המפרש זה מסוכן ולא נוח. הסירה עלולה להתהפך ולטבוע ובכל מקרה כל מי שנוסע בה חולה כל הזמן במחלת ים, המעיים שלו מתהפכים והוא מתלכלך כל הזמן. אבל באוניה הענקית הזו, אומנם היא שטה מזרחה, אבל אני אלך לאורך האוניה הענקית מערבה עד שאגיע לאמריקה.
אורי וחבריו נוסעים באוניה הענקית מזרחה. אלא שהם הולכים לאורך האניה מערבה כשהם מתכבדים לאורך הדרך מכל טוב מסעדות היוקרה המפוזרות לאורך האניה. אבל בסופו של דבר הם יגיעו מזרחה. אנו בליכוד חוצים בסירת המפרש את האוקינוס מערבה. אומנם אנו חולים כל הזמן ובכל רגע הסירה עלולה להתהפך ולטבוע. אבל אנו שטים בכיון הנכון. ואולי יום אחד גם נגיע למקום הנכון.
וביבי גם
"לא האדם שמעביר ביקורת חשוב, ולא מי שמצביע על נפילת האיש החזק ומסביר כיצד אפשר היה לעשות זאת טוב יותר.
התהילה שייכת לאיש המצוי בזירה, אשר פניו נשחרו מאבק, זיעה, ודם. לאיש אשר חותר בתעוזה, ששוגה שוב ושוב, מכיון שאין מאמץ ללא טעות.
לאיש שיודע התלהבות ומסירות גדולה. לאיש שמכלה את עצמו למען מטרה ראויה.
אשר במקרה הטוב רואה לבסוף ניצחון והצלחה גדולה, ובמקרה הרע אם נכשל, לפחות נכשל בעת שהעז.
ומקומו לא יהא עם אותן נשמות קרות והססניות שלא זכו לטעום לא ניצחון ולא הפסד."
ציטטה נפלאה זו מביא נפתלי בנט בראש ספרו "אקזיסט". הוא כותב שם: תודה לראש הממשלה בנימין נתניהו אשר הכיר לי אמרה נפלאה זו.
ומי אמר אותה? הנשיא תאודור רוזוולט. בנקודה זו בדיוק ניתן להבין מדוע גם הוא וגם נתניהו נכשלו . בעיניהם הנשיא סתם בה' הידיעה הוא נשיא ארה"ב. לא צריך אפילו להזכיר הנשיא של איזה מדינה הוא. בתודעתם נשיא סתם הוא הנשיא האמריקאי . לא יכול להיות אחרת. לא קיים נשיא אחר.
בחתימה על הסכמי אוסלו הארורים ברך יצחק רבין ז"ל: ברוך אתה ה' שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. ולא הזכיר בברכתו "א-להינו מלך העולם". ניתן כמובן לצחוק על בורותו שהרי כל ברכה שאין בה מלכות אינה ברכה. אבל הקדוש ר' בנימין כהנא העיר משהו עמוק יותר: בעיני רבין נשיא ארה"ב הוא מלך העולם ולכן אינו יכול להודות שיש מישהו עליון מעל נשיא ארה"ב ולכן לא יכול היה לומר בפני נשיא ארה"ב שא-להינו דוקא הוא מלך העולם.
כמו רבין גם בנימין נתניהו ונפתלי בנט נמצאים באותו כלא תודעתי – בעיניהם נשיא ארה"ב הוא הנשיא ואין בלתו. כלא תודעתי זה חזק פי כמה וכמה מכל כלא גשמי מכל סוג שהוא. וזו הסיבה שהן רבין הן ביבי והן בנט מגיעים בסופו של דבר לאותו המקום – כולם באותו כלא תודעתי.
כדי לפרוץ החוצה מהמלכודת יש צורך לפרוץ קודם כל את הכלא התודעתי – האיש שפרץ את הכלא התודעתי הזה עבור המדינה כולה הוא משה פייגלין.
ופואה לקינוח
גם ברמה הנמוכה יותר ברמת מפלגת הליכוד יש צורך לפרוץ את הכלא התודעתי והאיש היחיד שיכול לפרוץ כלא זה הוא מיכאל פואה. כל האחרים הם באמת אנשים טובים משכמם ומעלה אבל את הכלא התודעתי יכול לפרוץ רק מיכאל פואה.
אליצור סגל
חבר ועידת הליכוד

הגב

השאר תגובה

דילוג לתוכן