27 C
תל אביב
24 ביוני 2024
ליכודניק
יומן פוליטי

ליכוד בהתפרקות

הקוזק הנגזל, הנגבי הסמן היוני בליכוד, הנהגה היא נפולת של נמושות, ברית השרלטנות, חרדים מחכים לביבי,

ניו יורק ניו יורק

גבירותי ורבותי, תם עידן העיתונות מטעם. אנו נמצאים בעיצומה של תקופה שלא נראתה לפני כן בתקשורת הישראלית. הנה כי כן ניתן לומר כי זאת העת החדשה של התקשורת הישראלית בעידן של אינטרנט, פייסבוק וטוויטר. “הניו יורק טיימס” אמנם החזיר בקטנה לנתניהו אך ברור כי מה שנתניהו עשה לעיתון בהקשר הקוריאני שם מראה לעיתון שמנסה להוביל את דעת הקהל בארצות הברית ואולי גם בעולם. קהילת העיתונאים הישראלים שמחאו כפיים לנסיון לתקוף את נתניהו שכחו כי רק לפני שנה הם היו אלה שניגנו על המגינה שמשמעות הצליל שלה אומרת כי נאום נתניהו היה לא טוב אך היום כולם משבחים את אותו נאום. חשוב להבהיר : נתניהו נוקט בנושא האיראני את המדיניות של ז’בוטינסקי. הוא למעשה מניח את קיר הברזל ומבין כי רק עמידה עיקשת יכולה להביא להפחתת הסכנה של פצצה איראנית .

כל אלה שמנסים לחתוך את דרכו בדרך פשוט איבדו את דרכם.

האיום האיראני קיים. אין למדינת ישראל רצון להילחם ולכן נתניהו הגדיר למה צריך העולם החופשי לחתור : להסכם בנוסח שהיה עם לוב ולא להסכם שהיה בנוסח צפון קוריאה. שם נחתם הסכם שאחרי שנה התברר כי הכל היה נוכלות ולצפון קוריאה הייתה פצצה.

מה שנתניהו עשה בשבוע האחרון הוא פשוט בליץ תקשורתי. אמנם זה נראה כפי שאותם פרשנים מסבירים : פוליטיקה ישנה. פתאום מסבירים כי נתניהו לא רואה את השינוי בעולם אך מתברר כי נתניהו מנסה כבר עשור להיות הילד ההולנדי שנועץ את האצבע בחומה.

כמה פעמים אמרו שנתניהו מהלך אימים? כמה פעמיים הופיעו כל מיני צדקנים שהאשימו את נתניהו בהפחדה?


אין תלכיד

 

תנועת הליכוד כפי הנראה נמצאה בסוף דרכה במתכונת הנוכחית. הליכוד שהוקם כאיחוד של תנועות ומפלגות ב1973 ובהן תנועת החרות, המפלגה הליברלית, הרשימה הממלכתית [יוצאי תנועת העבודה] ,המרכז החופשי, והתנועה למען ארץ ישראל השלמה.

כך בעת ההיא בליכוד התקבצו זרמים שונים והליכוד הפך להיות מפלגת העם. עכשין הליכוד הפך להיות מפלגה קטנה אשר מנהיגיה לא רואים את טובת המפלגה והמדינה אלה כל אחד רואה רק את עצמו, וכאשר הנהגת המפלגה מפולגת עד עומק היסודות שלהם מפלגה זאת בדרך לסיום דרכה במדינה.

כעת נשאר רק העיתוי שהליכוד יתפלג ויוקם ליכוד ב’ כאשר הפלג הימני יאלץ לחבור לבנט או ליברמן,  והליכוד בהנהגת נתניהו ילך למרכז המפה כאשר חוברים אליו כוחות מתוך הפוליטיקה החיצונית.

זהו התסריט שצריך להיות רק מה שברור כי נתניהו זה לא שרון.

מה שברור כי הליכוד באם הוא ממשיך להתנהל כך הוא נמצא בהתרסקות כללית.


 

 נפולת של נמושות

מכאן נעבור ליוקר המחייה רק חבל שנתניהו לא מצליח ליצור קיר ברזל מול קרטל המזון במדינת ישראל. מה שברור הוא כי אלה המוגדרים היורדים עוזבים את המדינה רק בגלל יוקר המחייה. מנגד, אנו מדינה שאיבדה את הבושה כאשר עומד אלון חסן ומתריס מול כל המדינה שהוא לא רואה אותה ממטר כאשר לפי תיאורם הם נכנסים לניהול משא ומתן עם מנכ”ל משרד התחבורה ופשוט הם יושבים שם, מנבלים את הפה ומקללים. מה שמראה שהם לא רוצים לתת למדינה לנהל הם מהלכים אימים.

אני זוכר את יהושע פרץ שהיה יו”ר ועד עובדים של הנמל. יהושע פרץ שניהל מאבקים למען עובדי הנמל קשים, כולל השבתות, ראה ביצוג העובדים לא כדרך לגזור קופונים אלא כשליחות ציבורית, כאשר אנחנו רואים את אלון חסן מנהל עסקים בתוך הנמל מעסיק עובדים.

רק במדינה רקובה נותנים לאדם כזה לחזור ולהשתולל.

נפולת של נמושות, כך כינה אותם רבין אך הם לא היו אז ובטח לא היום, כאשר השלטון המרכזי מתעלם מיוקר המחייה ויוקר הדיור בסופו של יום הוא מצביע ברגליים או מצמיח כנפיים.

נתניהו לא יכול לברוח מאחריות על המצב. נתניהו היה זה שהתריע על המצב לפני חמש שנים אך מה הוא עשה? כלום בריבוע. תחת שלטונו מחירי הדיור רק הרקיעו שחקים כך שדירה בירוחם עולה כמו דירה בניו יורק, או ברלין.

כך שליטר חלב עולה 2 שקל לצרכן בברלין ואצלנו למעלה מארבע.

כך שמוצרים של אוסם ועלית נמכרים בחצי מחיר ויותר בברלין ,לונדון וניו יורק ואצלנו המדינה לא נוקפת אצבע. מעבר לגדר אתה קונה קוקה קולה המיוצרת ברשות הפלסטינית בחצי מחיר. הפורמולה להזכירכם לא שונה.

אז בנושאים של יוקר המחייה ויוקר הדיור המנהיגים שלנו הם נפולת נמושות, העם רוצה שינוי , העם רוצה רפורמה.

אולי אתם לא יודעים איך. תקראו לכחלון שיסביר לכם איך מורידים מחירים.


 

בנט ליברמן

מקורב לנתניהו אמר השבוע : “נרקמת ברית השרלטנים”. כאשר מדובר בשניים שאחד מהם איבד את הסיעה שלו והשני איבד את מהלך ההשתלטות על הליכוד.

הם חוברים לשיתוף פעולה לקראת פתיחת מושב הכנסת. מה שברור כי הברית הזאת הולכת להיות יותר קצרה מהברית של האחים לפיד ובנט. עכשיו נפתחת המלחמה הגדולה בין בנט לליברמן מי ינהיג את הימין בישראל. הם כבר טוענים את הנשקים משחררים את הנצרות והם כבר יראו לעם ישראל מי יותר ימני, מי יותר קיצוני, רק מה שכולם שוכחים ליברמן כבר מזמן לא ימין. אם נקרא את מצע ישראל ביתנו מבחירות 2009 נגלה שליברמן מוכן לחלוקת ירושלים.

ובנט היום חובר פוליטית כאשר הוא מאמין שליברמן יסכים להיות מספר 2 שלו ומה שברור ליברמן לא ייתן לאח להיות מספר 1, נראה בעתיד מי יכופף את השני.


 

צחי הנגבי

הנגבי היה בג’יי סטריט השבוע. אין ספק כי הנגבי יצר סיטואציה חדשה כאשר חבר כנסת מהליכוד נואם בועידה שלהם. עד עכשיו הם היו מוקצים ע”י מפלגת הליכוד וצחי הנגבי הגיע להביע את דעתו. לא כל מה שהנגבי אמר שם הם אהבו לשמוע אך היה צליל אחד שהם כן אהבו לשמוע : הם אהבו לשמוע את הצליל בו הנגבי מודיע כי הוא מוכן לוויתורים בירושלים.

הנגבי מוכן לתת להם את השכונות הערביות בהסכם שלום ואין לו בעיה שהם יכנו את אותן שכונות כבירה הפלסטינית.

ללא ספק הנגבי נוקט עמדה יונית בתוך הליכוד. יש לזכור שהנגבי הוא אחד מהמקורבים לנתניהו שאם היה מגיע למקום גבוה בבחירות המקדימות ללא ספק היה יושב על שולחן הממשלה. ראוי לציון שלפחות הנגבי לא משקר לגבי דרכו.

רק לפני מספר שבועות ראינו כי השר גלעד ארדן, אביר הימין ומי שעמד בקצה הימני של הליכוד החל לזמר זמירות חדשות , שתי מדינות , ורוח הפשרה נשפה במפרשי ארדן כל זה בעוד שהוא התמודד על תפקיד השגריר.

עכשיו לאחר שהתפקיד ברח ממנו הוא חותר חזק לחיק הימין החם.


 

בוגי השמאלן

נדהמים לנוכח הקריאה בוגי השמאלן. אל תדאגו, שר הביטחון לא שינה את דרכו, אך יש קבוצה בליכוד ומחוצה לו שדואגת כל הזמן ליצור מאבק ולחץ בלתי נפסק.

כך ראינו את הצמד שבח שטרן ונתן אנגלסמן לאורך הקדנציה הקודמת מפעילים לחצים ואיומים על שרי הליכוד כך חברי הליכוד מקבלים כל הזמן מסרונים כנגד הפעילות שלהם. כך היה השבוע כאשר חברי ליכוד החלו לקבל מסרונים כנגד בוגי כאשר מטרתם היא להפעיל לחץ .

הצמד הזה נוקט בשיטת הקוזק הנגזל.

קודם כל מתברר כי רבים מהפעילים נקעה נפשם מקריאות הזאב זאב של אלה שפקדו לליכוד השפיעו על הרשימה אך הצביעו לבית היהודי.


 

החרדים

משיחות שמתנהלות בשבועות האחרונים מצטייר כי מתחת לפני השטח מתנהלות שיחות על כניסת החרדים לממשלת נתניהו.

גורמים בסביבת נתניהו מכינים את רשת הביטחון לממשלה אחרת אשר תוכל להוביל תהליך שלום.

אריה דרעי נפגש עם נתניהו. יש לציין כי אין אמון בין השניים, ונתניהו רואה בקומבינה בירושלים רעה גדולה. רק משקולים פוליטים נתניהו לא יוצא בצורה גלויה כנגד הקומבינה ובעד ניר ברקת.

ברור לכל כי נתניהו רוצה את ניר ברקת שהוא מאוד מעריך אותו.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

ינווט נתניהו

אריק זיו ויזר

ממשלת השעטנז תתפורר

אריק זיו ויזר

לא לאוסלו כן לבגין – יומן פוליטי- אריק זיו

אריק זיו ויזר

לא מצליחים לתפור חליפות, תופרים תיקים

אריק זיו ויזר

סער תם הפסק זמן

אריק זיו ויזר

חסר ברק-ת

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן