25.1 C
תל אביב
13 בנובמבר 2019
ליכודניק
סניפי הליכוד

להחזיר את השפיות לליכוד

דרך ארוכה עברה תנועת הליכוד מימי קום המדינה ואף קודם לכן. תנועת החרות הייתה קטנה, מבודדת, מחוץ לקונצנזוס. אנחנו. שגדלנו בבתים רוויזיוניסטים על ברכי משנתו של ז'בוטינסקי. אנחנו. שגדלנו כילדים ליוצאי האצ"ל והלח"י. אנחנו. מוצאים עצמנו היום כסרח עודף בתנועת הליכוד.

 

כן, הפכנו לסרח עודף בהוויה הליכודית הפנים מפלגתית שמקרינה כמובן החוצה בהיות הליכוד מפלגת השלטון.

עלינו מוטלת האחריות להחזיר את השפיות לליכוד.

אנחנו מפלגת השלטון נתפסים בעייני הציבור הרחב כגרורה של הבית היהודי. אכן, סאגת בתי גבעת האולפנה היא שלומיאליות ישראלית טיפוסית ובמיטבה של תסמונת "יהיה בסדר", לצערי.

שרשרת טעויות מביכה. יד ימין אינה יודעת מה עושה יד שמאל. מחד, אוסרים על בנייה ומאידך, דוחפים קדימה. חופרים תשתיות, מעניקים משכנתאות ובו בזמן מוציאים צווי מניעה. בתווך אנשים טובים שקבעו בה ביתם.

אכן, חלמאות לשמה!

אולם, בל נטעה ונטעה. ההלכה לה מחויב הליכוד, בראשות בנימין נתניהו, מבית מדרשו של מורנו ורבנו מנחם בגין וממשלתו. שם נקבע שההתיישבות(ההתנחלויות) ביהודה ושומרון לא תוקם על קרקע פרטית של פלשתינאים. זו הדרך ואין בילתה.

גם אם היא לצנינים בעייני כצל'ה וחבר מרעיו.

בימים אלה מרבים לדבר על בעיית הפליטים ממדינות אפריקה. חברות וחברים, אין צורך להרחיק לכת עד ליבשת השחורה. אנחנו קלטנו בליכוד חלק ניכר מפליטי המפד"ל המרוסקת. חלקם מצאו אצלנו בית. אך רבים אחרים שאינם כלל מצביעי ליכוד מבקשים להטות הכף לדרכם המשיחית!

לא זאת דרכינו. לא נסכים שפולשים מבחוץ יעשו בנו ובתנועתנו שימוש הנוגד את דרכינו דרך ומורשת רבנו, בדבר עליונות שלטון החוק. אם יש בקרבינו עסקנים שאינם מכירים ומוקירים את מורשתנו נלמדם או נרחיקם.

ההצבעה בכנסת בשבוע שעבר על חוק ההסדרה היוותה פרשת דרכים. לרבים מאתנו נמאס והגיע

זמן לומר לא עוד!

עלינו להחזיר את השפיות לליכוד

הגיע הזמן שגם אנחנו נרכיב רשימת מומלצים משלנו. ברוח דרכינו, דרך מורשת מנחם בגין.

Related posts

תוצאות בחירות בסניף הליכוד רמת גן למועצת העיר בחירות 2018

אריק זיו ויזר

המרדף אחר אחדות /מאת:אריאל מורלי

אריק זיו ויזר

דוח גולדסטון והמלחמה בטרור / אריק גרבר, לונדון

אריק זיו ויזר

סניף רעננה אירח את השר מיקי איתן

אלי חזן

מאיר יאיר את הליכוד

אריק זיו ויזר

משה דולגין וסמואל שמואל יקירי העיר תל אביב

אריק זיו ויזר

11 תגובות

אסתר מישה 15 ביוני 2012 at 5:02

גברתי הנכבדה שלום רב, אנא האירי את עיני, בשם מי את טוענת את טענתך כאשר את כותבת בלשון רבים. הנני חברת ליכוד מאז ומתמיד, ואיני חשה שום הזדהות עם דברייך, ויתכן שעוד רבים מאד מחברי הליכוד שאיתם שוחחתי בתקופה האחרונה, ממש ממש לא חושבים כמוך. כמו כן, מי רשאי לקבוע מהי שפיות ומי מייצג את השפויים, או את דעותיהם ? האם גברתי מוסמכת לכך באיזשהו אופן? ! לוּ היו רוב חברי הליכוד חושבים כמוך, הם היו מזמן נוטשים את הליכוד ומצביעים לאחת ממפלגות הנקראות "מרכז", כלאמר, לא לפה ולא לשם, לפי כיוון השבשבת. בלי עקרונות שורשיים ומוצקים, אלא לפי ה"רייטינג" ! ראי לאן נעלמו כל המפלגות שבחרו להיקרא מרכז, והיכן נמצאים היום מנהיגיהם. למה? כי לא היתה להם דרך, כולן נעלמו. מפלגת הליכוד וראש הממשלה מר נתניהו עדיין בשלטון ובעזה"ש גם הלאה, דווקא כי לא נטשו לחלוטין את מורשת ז'בוטינסקי, ומר נתניהו גם את מורשת אביו ז"ל ואת תפישת עולמו הלאומית והפטריוטית, ובעזה" ש, נקווה שלעולם לא ייטוש את הדרך שעליה הוא כתב והצהיר שוב ושוב, שהוא מאמין בה. מי שנעשו סרח עודף בליכוד, הם דווקא הנסיכים והנסיכות, שאכן גדלו בבתים רוויזיוניסטים, אך למרבה הבושה, נטשו את הדרך שעליה חונכו, לטובת פופולריות זמנית ואפנתית, שתחלוף במהרה עם הרוח ! אמנם נעשו טעויות, אך הפוכות לאלה שאת מכוונת אליהם! מדוע את מקדשת את ה"אדמות הפלסטיניות", כשהבעלות עליהן מעולם לא הוכחה, ולעומת זאת, אינך מקדשת את אדמת המולדת היחידה של העם היהודי, מכוח הזכות שהוקנתה לו , והמעוגנת בספר הספרים, שרוב העולם מחשיבו כספר המקודש ביותר לאנושות! כמובן, גם הדבקות הזאת בתזה של "שלום אך-שווא" באשר ל"אדמות הפלסטיניות הפרטיות", גם זה חלק מהפופוליזם שדברייך שותפים לו ! ומה הזלזול הזה בח"כ כ"ץ וכינוי חבריו כ"חבר מרעיו"?! ספק גדול מאד, אם גברתי וחבריה, תרמו ותורמים למדינה קמצוץ ממה שתרמו ותורמים ח"כ יעקב כ"ץ וחבריו. ואכן ההצבעה על חוק ההסדרה היוותה צומת חשוב, לעשיית חשבון נפש דחוף של מנהיגי הליכוד וככל שיקדימו, כן ייטב ! האשלייה שריצוי השמאל, יוסיף כוח לליכוד שיוותר על לאומיותו, היא אשליית שווא, כשהם תומכים כביכול, אין זה נובע מאהבת מרדכי, אלא מהתקווה להכשילו ! זה הזמן להתפכח, ולא ללכת שולל אחרי כל הצבועים המתדפקים על הדלת ! אין ציבור נאמן יותר מהציבור הלאומי !

הגב
אטלנה 15 ביוני 2012 at 5:06

אסתר היקרה
ראי מה קרה למפלגות שנקראו ימין, התחיה נעלמה,וכך כל בבועות של התחיה , מולדת,תקומה,כהנא, הליכוד הוא לא ימין סהרורי, ולכן כל מפלגות האופנה מימין או המרכז מתאדות

הגב
עודד 15 ביוני 2012 at 5:08

נו עוד אחת מקדימה

הגב
סבלינמל 15 ביוני 2012 at 5:09

עוד פמיניסטית שמאלנית

הגב
אריה בר נחום 15 ביוני 2012 at 6:23

נמאס ממגלגלי העיניים המשחיים ,מה כצל'ה יכול להטיף לנו ראינו כבר אותו כמה מנדטים הוא שווה
בקושי מנדט ומדבר כאילו 50

הגב
יוסי 15 ביוני 2012 at 9:15

לעודד, בוודאי אינך מכיר את מיכל !

להגיד על מיכל כפרי שהיא מ'קדימה' זה כמו לומר על פייגלין שהוא חבר מר"ץ.

הגב
ריקי 15 ביוני 2012 at 9:18

מי כתב/ה: פמיניסטית שמאלנית.

אינני מכירה את המגיב/ה.
אבל אני כן מכירה את דעותיו של זאב ז'בוטינסקי על מעמד האשה.
ולכן, אני מציעה לך למחוק את תגובתך הטפשית.

הגב
גדעון 15 ביוני 2012 at 13:18

לא הבנתי. תשעה חברי ליכוד לא הצביעו לחוק ההסדרה? הם סהרוריים? הם לא ליכוד?
יש פה יותר מידי מילימילים.

הניסיון לצייר אנשים שחותמים באמת ובתמים על מטרות התנועה
http://archive.org/stream/LikudChuka-PerekBetMatarotFormatKis/HukatHalikudkis#page/n0/mode/1up
כאמשים זרים פשוט לא אמיתי.

הגב
ברל כצנלסון 15 ביוני 2012 at 18:56

מה בכלל אתם מעלים מאמר של מי שרצה עם האנרכיסט איתן כבל איש שמאל קיצוני מיכל הייתה ברשימה שלו

הגב
ממשיך דרכו 16 ביוני 2012 at 8:11

מיכל – אם הבחירה היא בין מי "שגדל בביתם של יוצאי לח"י ואצ"ל" כמו ציפי לבני, דן מרידור, ומיכאל איתן מול מי שנושאים בגאון את הדרך והרוח הלאומית, אז אני בפירוש עם ממשיכי הדרך. אגב, את שורשית יותר מרובי רבלין, יריב לוין, עוזי לנדאו ועוד רבים רבים אחרים שתמכו בחוק ההסדרה????
מאיזו סמכות את מדברת בשמה של "מורשת רבנו" ?? זה מגוחך ולא מתאים לך.

הגב
ירושלמי 16 ביוני 2012 at 19:31

למגיבה הראשונה. אכן יש פה ויכוח אידיאולוגי, ולכן כדאי להרחיב מעט את היריעה.
האם ידעת שמיכל כפרי היא בעצם 'מתנחלת' לפי הגדרת האו"ם והאמריקאיים. מיכל מתגוררת בעיר העתיקה בירושלים, מתוך אידיאולוגיה. היא מהמשפחות החילוניות האחרונות שגרות שם, והיא אכן לא משיחית אלא ימנית שורשית. היא גם פעילה פוליטית שנים רבות בירושלים (הרבה לפני אחרים).
כצל'ה אכן הוא בעל זכויות רבות, ואולי אף יגיע לו בעתיד "פרס ישראל". אבל, כצל'ה הוא לא ליכודניק.
מיכל היא ליכודניקית שורשית, וכצל'ה לא ! ויש הבדל בין שתי האידיאולוגיות.
ובמקרה שלפנינו, הליכוד אינו בעד "לעגל פינות" ההתיישבות (ההתנחלויות) צריכה להיות כשרה. ואם בטעות נוצר מצב אחר, יש לפעול לפי החוק. יש בימין תנועות שאצלם ההתיישבות היא מעל הכל.
והאנשים האלו בימין, אכן אינם חברי ליכוד ואינם בוחרים בליכוד. וזהו ההבדל.

הגב

השאר תגובה

דילוג לתוכן