19.1 C
תל אביב
19 באפריל 2024
ליכודניק
יומן פוליטי

ג’נבה בלוף

כסאות מוזיקלים בשלום עכשיו, הגביר שגבר על סותמי הפיות, אבי סלמן ואלי חזן נופלים בפח של יוזמת ג’נבה, המבקר שאיכזב, חסינות לפשע, גבעת האולפנה הפתרון, הג’ל יהייה שינוי גדול במדינה.

 

מורשת ז’בוטינסקי

היו ימים שבישראל שלטה מפא”י. כמעט יובל שנים אם חוזרים לימים שלפני הקמת המדינה. ובאותן שנים ישבה לה אליטה שלטונית אשר דיברה על דמוקרטיה אך בפועל רמסה את כל מתנגדיה. בחוגים למדע המדינה באוניברסיטאות אפשר ללמוד על “דמוקטטורה”. אינדיקטור קטן למצב : בן גוריון התייחס לראש האופוזיציה בגין כ”איש היושב ליד ח”כ באדר”. האימרה הייתה “בלי חרות ומק”י”. מוקיעים את חרות מימין ואת מק”י משמאל. המפא”יניקים נהנו מרוב  פרלמנטארי אבסולוטי ולפיכך שלטו על כל המדינה כמעט ולכן הצליחו לרמוס את מתנגדיהם בכל צורה. 

ולכן, כאשר אנו רואים את רובי רבלין שומר על עצמאות הכנסת ומגיע להסכמה עם נתניהו של נתינת מעמד מיוחד לאופוזיציה למרות חולשתה מול קואליציה של 94 חברים, הרי שיש להסיר את הכובע.
וכך בדעיוק השבוע הגיעו להסכמה נתניהו, אלקין וריבלין ליצור מצב שגם אם האופוזיציה גם קטנה יהיה לה מעמד מול הקואליציה הרחבה שתומכת בממשלה. למשל – דיון בעקבות 40 החתימות שתכליתו לבקר את הממשלה לא יכל היה לצאת לפועל בגלל שהאופוזיציה מונה 26 ח”כים בלבד יצא מעתה אל הפועל לאחר שייצטרכו 25 חתימות ולא 40. ונתניהו יודע עד כמה עבורו מעיק הדיון. ללא ספק זהו מהלך למכבדי הדמוקרטיה באופן אקסלוסיבי ושוב מוכח כי בסיס הדמוקרטיה נמצא אצל תלמידי ז’בוטינסקי, כאשר מתברר כי הם חרדים לדעת המיעוט.


 

יריב אופנהימר

הרושם לגבי יריב שיש לו מטרה אחת : כנסת. מתברר כי יריב, החבר במפלגת העבודה, כבר נכשל פעמיים מלהגיע אל היעד הנכסף. בדרך לכנסת מצא יריב לעצמו אג’נדה על הדרך : לדרוך על מתיישבי יהודה ושומרון. ועכשיו כאשר הוא רוצה להגיע לכנסת הוא בודק גם האם במר”צ יהיה לו מקום. השבוע נראה אופנהיימר בדובנוב 8, יושב עם יו”ר מר”צ זהבה גלאון ומיד אחרי שעזב את גלאון ישב עם חברים ודנו היכן עדיף לרוץ ליריב.

בתגובה לשאלת ליכודניק האם אתם רוצים את יריב ? ענה בכיר בתנועה : “מספיק היו לנו הורסי מר”צ שבאו מהעבודה. הרסו, נהנו והלכו”. למי אתה מתכוון שאלתי. ליוסי ביילין? הוא צחק ואמר : “ביילין ושריד. הם הרסו את מר”צ שהייתה מפלגה נקייה. בראשות שולמית אלוני הגיעה המפלגה לשיא של 12 מנדטים והם הרסו כל תשתית המפלגה”.

לכן, שיריב ישאר במפלגת העבודה וינסה את מזלו שם, ושהי-ריב ישאר בעבודה.


 

בן גביר

מהצד השני של המפה נמצא איתמר בן גביר. בן גביר ידוע בדרכו האנרכיסטית מימין למפה הפוליטית בישראלץ אך מתברר כי השמאל לא יכול לשמוע דעה אחרת. כך ניסו במשך שנתיים למנוע ממנו לעבור את הבחינות ללשכת עורכי הדין, אך בן גביר גבר על סותמי הפיות ובשבוע שעבר הפך להיות עו”ד בישראל.


 

 

יוזמת ג’נבה

השמאל הולך ומתאדה בשנים האחרונות, בעיקר הרעיון של כניעה חד צדדית בישראל לפלסטינים, קבוצת שמאלנים אנרכיסטים הלכו ומצאו לעשות מהלך עוקף לימין בישראל, קוראים לזה יוזמת ג’נבה מובילי היוזמה מובילים האף כל פעם קבוצה אחרת בליכוד, תחת נהנתנות של ועידות בבתי מלון ונסיעות לחו”ל  מושכים את חברי הליכוד ,כאילו לפתח דיאלוג, אבל צריך לזכור זאת ג’נבה בלוף, כי לאחר שאותם ליכודניקים תמימים יוצאים באים מארגני היוזמה ומספרים כי הליכודניקים תומכים ביזמה, פעם זה היה דווידי היום זה אבי סלמן שמארגן חברים ליוזמת ג’נבה, נדהמתי לראות כי עמיתי אלי חזן נפל שוב בפח של ההזיה הזאת של יוזמת ג’נבה, אלי חזן, ואבי סלמן האם אתם בעד פרוק מדינת ישראל מנשק אטומי, האם אלי חזן מוותר על קיר הברזל, כי ביוזמת ג’נבה חוץ מהזיות שהפלסטינים לא יסכימו עליהם, יש סעיף של פירוק מדינת ישראל מקיר הברזל שלה נשק אטומי.


 

מזכירות הליכוד

השבוע הוחלט להניע את הועידה מחדש. נתניהו הורה על בחירות בסניפים. כבר השבוע יכנס יו”ר המזכירות השר ישראל כ”ץ את מזכירות הליכוד כדי לקבוע את הכללים לבחירות בסניפים.

לגבי הכינוס של הועידה מתגבשות הסכמות לגבי שני מרכיבי הבעיות שהתעוררו ערב הועידה. הראשונה : השארת אופציה של אפשרות לנתניהו לבצע איחוד עם רשימות כאשר והיה אם השמאל יוצר רשימה מאוחדת בשמאל, איחוד שעלול לערער את יכולת הליכוד להיות המפלגה המובילה, ואז יוכל ראש הממשלה להביא איחוד כזה בימין כדי לא לאבד שלטון רק מפלגנות.

והנושא השני שגם הוא מהווה מרכיב של פיצוץ הוא שיטת הבחירות בליכוד. נתניהו ורוב הנהגת הליכוד מתנגדים לשינוי שיטת בחירות בליכוד למרכז, אך כפי הנראה בהסכמה תשאר האופציה לדיון במרכז הליכוד בנושא השיטה כדי להגיע להסכמה בנושא.

כך נראה כי כאשר הגיעו להסכמות מלאות בנושאים האלה תנועה מחדש הועידה.


 

דו”ח המבקר

אין ספק כי מבקר המדינה שפך את התינוק עם המים. מי שהביא את מוסד המבקר למלחמה בשחיתות הפך אותו בסוף ימיו למוסד התליין. המבקר המציא מושגים חדשים כמו “אחריות מיוחדת על שרים”. הרי ברור לכל בר דעת כי בעיית כיבוי האש בישראל היא מורכבת ורבת שנים אך אי אפשר להפיל את הכל רק על מי שנפל במשמרתו וצריך לזכור כי לא עברו כספים כי באוצר פחדו שאותם כספים שיתוקצבו יבוזבזו במוסד שבו נפוטיזים הוא דרך חיים. הרי מוסד הכבאות בישראל הוא אחד האחרונים בהם הבטחת הכניסה היא קרבה משפחתית ואין ספק כי היה ומדינת ישראל הייתה שופכת את התקציבים מבלי ליצור שינוי בכל נושא הכבאות אז גם בשריפה בכרמל היו הרוגים. הרי האסון נבע מנתינת האוטובוס להכנס למלכודת האש והוא הגורם לאובדן הנפשות.

לכן כאשר המבקר לא שם על השולחן מי אחראי לתהליכים של הכנסת האוטובוס ורק הלך לחפש גרדום לראשם של שני שרים זה נראה לא רציני.


 

חסינים לפשע

מתברר כי יש במדינת ישראל גורמים החיים מאחורי חסינות לכל מצב. כך השופטת אלשיח. מדברים על זה שהפרשה לא תיחקר אלא השופטת תפרוש. האם נראה כי יכול להיות מצב שהשופטת הזאת לא תעמוד למשפט על ביצוע פשע?

האם לא תיחקר? למה הייתה מוכנה השופטת לבצע פשע? מה היה לה להסתיר? האם זה קצה הקרחון של תופעה של שחיתות במערכת המשפט? האם לא חייבים קברניטי מערכת המשפט לבצע חקירה מעמיקה בנושא? האם האזרח שמגיע לקבל סעד יוכל להאמין כי הוא יקבל משפט צדק?

ככל ששופט מכובד אי אפשר למרוח את הסיפור.

ואם אנו עוסקים בחסינות, לפני מספר חודשים כאשר לבני הייתה ראש מפלגה ששלחה אותה להיות מלכת המדבר, היו טענות כלפי הנהגת קדימה להגזבר שלה על שחיתויות. וכן, התברר כי היה דו”ח שנגנז ע”י מבקר המדינה על מערכת מושחתת בקדימה שמעורבים בה מקורבי לבני ובהם רמון ולא מעט בכירים נוספים, אך גורמים מטעם מבקר המדינה דרשו לגרוס את הדו”ח. חבר כנסת מקדימה טען כי המבקר טעה כאשר לא חשף את הפרשה הזאת הרי פה מדובר על כ- 30 מיליון שקל שנעלמו בעת הבחירות המוניציפליות.

חדד גזבר המפלגה הוכיח שוב כי היה דו”ח אך משום מה אין חקירה בנושא ונשאלת השאלה האם גם המבקר חסין כפי שהשופטת אלשיח חסינה?


 

אנסטסיה בחוץ

יש סיפור שכאשר פרשת אסתרינה טרטמן התפוצצה אמרה אסטרינה אני עוד אהיה במשרד החוץ. ליברמן היה בעת ההיא באילת וכאשר נשאל האם אסטרינה תהיה במשרד החוץ? סינן “בחוץ בחוץ”.

עכשיו אנסטסיה בחוץ,בחוץ, בחוץ.


 

גבעת האולפנה

הוכח כי הבריונות של המתישבים נעצרה. כאשר אנו זוכרים את המראות של כצל’ה וחבורתו שבאים פעם אחר פעם להכניע את מנהיגות הליכוד. צריך לזכור כי הם בקלפי שווים מנדט או שניים, יש בעם יותר תומכים בהתישבות ביהודה ושומרון אך רב הציבור סולד מהבריונות של כצל’ה ונוער הגבעות.

ועכשיו ראינו כיצד הליכוד ואלקין בראש הצליחו להביא להסכמה. צריך להבין שאלקין סבור כי צדק כאשר רצה את חוק ההסדרה, אך אלקין יודע גם להיות מיצג הציבור של ההתישבות ללא בריונות, בסופו של יום ההתישבות נבנית בנחישות והתמדה אך לא בבריונות.


 

לפיד הג’ל

יאיר לפיד ערך ראיון השבוע בו אמר כי הוא ישנה את המדינה. אך האם זהו המשך תהליך שלפיו לפיד מתראיין היכן שהוא מכתיב את השאלות? בערוץ הבית שלו ערוץ 2? שם אין הפתעות. שם זה מגרש ביתי. האם לא היה מקום לשאול את לפיד מה מערכת היחסים שלו עם אולמרט? מה דעתו על הפטרון שלו? ומעניין האם כאשר לפיד מדבר על שינוי במדינה הוא מתכוון ליבא ג’ל לשיער בזול.

 אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

אבו מאזן כחלק מעגל הזהב

אריק זיו ויזר

גילון המסית חוזר

אריק זיו ויזר

נאמן לטיקונים

אריק זיו ויזר

הבלוף הברקתי

אריק זיו - יומן פוליטי

צדק חברתי מבית החבובות !

אריק זיו ויזר

הרוזן והקצב

דילוג לתוכן