14.1 C
תל אביב
27 בפברואר 2024
ליכודניק
סניפי הליכוד

Yes, we can' or 'I have a dream'/את: משה שפיבק

תהיות בעקבות נאומו של ראש הממשלה באוניברסיטת בר-אילן דרוך ומתוח המתין העם היושב בציון למוצא פיו של ראש הממשלה. האם יאמר 'שתי מדינות' או לא יאמר 'שתי מדינות'. אמנם הוא לא נקב במפורש בצירוף 'שתי מדינות' כפי שאומרת זו ציפי ליבני בריש גלי, אך הוא אמר 'מדינה פלסטינית'. אגב, זה הזמן להזכיר, כי הצירוף 'שתי מדינות לשני עמים' הייתה סיסמת הבחירות של חד"ש בבחירות 1988. בקריקטורה מאותה שנה שנושאה 'בית קברות פוליטי', נראות שורות של מצבות שעל כל אחת רשומה אות המפלגה ואמירה סאטירית שמשלבת בין סיסמת הבחירות של אותה מפלגה ובין מוטיב המוות שאפיין קריקטורה זו. על קברה של מפלגת חד"ש שמו מצבה כפולה ועליה כתוב 'שני קברים לשני עמים'. נכון לרגע זה נראה, כי התסריט הסאטירי סביר יותר מזה המציאותי. (עקב הזמו הרב שחלף, אינני זוכר כיצד התייחסה אותה קריקטורה לשאר המפלגות, למעט מפלגה שהאות שלה היה 'ז'…)
נכון, נתניהו דיבר על 'מדינה פלסטינית', אך מבחינה מציאותית, שווים הדברים כאילו היו יוצאים מפיו של איתמר בן גביר. נתניהו דיבר על נושא ההכרה של הפלסטינאים במדינת ישראל כמדינה יהודית. ברור לכל תינוק בן יומו, שהמנהיג הפלסטיני הראשון שיכיר במדינת ישראל כמדינה יהודית, גורלו יהא כגורל האיש שעל שמו קרויה הקתדרה עליה נאם נתניהו את נאומו (וכוונתי לשחום מבין השניים…). תכניות הלימוד ברשות הפלסטינית הן אנטישמיות באופן קיצוני ובכלל ההנהגה הפלסטינית מבוססת על 'ילדי חורף 1948' שגדלו על אתוס 'הנכבה'. אלו שהקימו את אש"ף ב-1964, שלוש שנים לפני שדרכה רגל יהודית ביהודה ושומרון. ואם הזכרנו את סוף שנות ה-40, הרי שגם הערב הזכיר נתניהו בנאומו כי כבר דובר לפני 62 שנים על 2 מדינות. "אנחנו הגבנו בשמחה ובריקודים והם פתחו במלחמה", כך דברי נתניהו. ונניח שמחר יקום מנהיג הפלסטיני שיחליט כי נאום נתניהו מותאם כמו כפפה ליד ל'תכנית הסלאמי' של העולם הערבי ואכן יכיר במדינת ישראל כמדינת העם היהודי, האם השטח שיישאר בידינו יהיה לנצח בבחינה מדינה יהודית עם רוב יהודי? לא בטוח בכלל. אנחנו עדיין תקועים עם הבדואים בנגב, שהריבוי הטבעי שלהם הוא הגדול בעולם (הכפלת אוכלוסייה תוך תריסר שנים!), עם המיעוט הערבי בגליל ובמשולש, שעוינותו לישראל גוברת מיום ליום. מדובר במיעוטים שמציפים את המדינה בפשע, סמים ובשאר מרעין בישין, שלא לדבר על כך שאת מירב תקציבי הרווחה הם שואבים מידי חודש ביצירתיות מתסכלת שרק הקיצוץ הכואב מעשה ידיו של נתניהו (כשר אוצר), שם קץ ל'חגיגה'. ומה נאמר בעוד 40 שנה, כשמיעוטים אלו יהפכו לרוב? ש'ארץ ישראל היא נחלת אבותינו אך ישנם פלסטינאים שצריך להכיר בזכויותיהם'? זו בדיוק 'תכנית הסלאמי' של הערבים. הם גירשו אותנו מרצועת עזה, השלב הבא זה יהודה ושומרון ואחר כך ימררו לנו את החיים בנגב, בגליל ובמשולש. תראו איך הם מתחילים להשתלט על שכונות יהודיות בכרמיאל, בלוד ובנצרת עלית והיד עוד נטויה- תל אביב, חיפה ואם הם ירצו את בני ברק, גם בה הם יזכו תוך שהם מנופפים בבג"ץ 'קציר' (וכולי תקווה כי השינוי בהרכב של הוועדה למינוי שופטים יבשר על איזשהו רנסנס באליטה המשפטית). אחת התגובות הראשוניות מהצד הפלסטיני היא שגם בעוד אלף שנה הם לא יכירו. אני רק מקווה שנהיה מספיק חכמים שלא להתרפס בפניהם על מנת שיורידו 'שני שליש ועוד שליש על התנהגות מתייפיפת'. בנסיבות מסוימות, כדאי לא פעם להאמין למנהיגי האויב יותר מאשר למנהיגים שלנו.
תנאי נוסף שהעלה ראש הממשלה בנאומו הוא נושא הפירוז. הוא דיבר על כך שהמדינה הפלסטינית תהיה ריקה מנשק, לא תשתלט על המרחב האווירי ולא תכרות בריתות צבאיות. נראה לכם מציאותי? תארו לכם איפה היינו היום לולא 'שמנו פס' על הספר הלבן ולא היינו ממשיכים להעלות יהודים ארצה? תארו לכם איפה היינו היום לולא הניסיונות להביא נשק לישראל בתקופת האמברגו? תארו לכם איפה היינו היום לולא הבריתות הצבאיות וכל ההסכמים הביטחוניים שבזכותם יש לנו חיל אוויר וכור אטומי? כל הפעולות הללו הם סממנים של ריבונות. מדינה שאין לה שייכות על המרחב האווירי, על החופש לרכוש נשק כאוות נפשה, ואת הלגיטימציה לכרות בריתות צבאיות עם מדינות נוספות, הינה מדינה אימפוטנטית, מדינה לא-מדינה. אנו לא הסכמנו לזה אז, הפלסטינאים יסכימו לנו היום? ממש לא! וגם אם יסכימו, הרי ברור שהם יאמרו א' ויעשו ב', כך הם הרי הפרו את הסכמי אוסלו ושאר הסיכומים שבאו לאחר מכן.
ואם על הטמטום שלנו אנו מלינים, מה נאמר על המערב, זה שדוחף אותנו לעבר אסון השלום (בין השאר ובעיקר באשמתנו). האם האמריקאים לא הפנימו את לקחי ה-11 בספטמבר? האם האירופים לא קולטים את האסון הדמוגרפי המתחולל מתחת לאפם? מחצית מאוכלוסיית מארסיי היא מוסלמית וכמוה עוד ערים רבות במערב אירופה. הטרור זורע תאים רדומים ופעילים בכל חור אפשרי בעולם ואולי הם לא יצטרכו להשתמש בו כי כבר לא יהיה נגד מי להפנות זאת! העולם הנאור טרם הפנים כי האיסלאם הוא האסון של ההיסטוריה. למה הם מחכים בדיוק? למלחמת גוג ומגוג במזרח התיכון? אולי למלחמת אזרחים בתוך שטח 'המדינה היהודית'? למלחמות פנימיות בתוך אירופה? לעוד מגה-פיגועים באירופה, בארה"ב וביעדי תיירות במזרח הרחוק.
כולנו יודעים מה הפתרון. כוח, כוח ורק כוח. אם לא נבין זאת בדרך הקלה, נלמד זאת בדרך הקשה. האירופים, למשל, רדומים לחלוטין. מה יקרה כשיתעוררו? לאור ההיסטוריה, אינני שולל שואה שנייה. השאלה היא מי יעשה זאת למי. כל מה שצריך זה אינפלציה שש ספרתית ומנהיג מטורף אחד.

על הכותב
משה שפיבק, יליד אנגליה (1972), חבר ליכוד מבית שמש, משמש כעורך משנה ברשת המקומונים 'שופינג מקומי' (בית שמש ומודיעין). בעל תואר ראשון ביחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית וניהול משאבי אנוש מהמכללה למינהל. למד בישיבת 'הדרום' ברחובות ובישיבת ההסדר 'הכותל' בירושלים. שירת בצה"ל ביחידת הקישור ללבנון והשתתף במלחמת לבנון השנייה כחייל מילואים באוגדת הצנחנים. תושב בית שמש, נשוי לאורית, מורה במקצועה, ואב לשלוש בנותאתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

ארי,רמון,ורוזן החבריה של הפועל תל אביב /מאת:אריק זיו

אריק זיו ויזר

די לצביעות ! כן לצה"ל! /מאת: אבריאל בן דור / בת-ים

אריק זיו ויזר

כץ ואדלשטיין הרימו כוסית לחג עם הליכודניקים בעמוקה

אלי חזן

אמנים מחרימים – עימות תרבותי בפתח

אריק זיו ויזר

כותב הכתבה אריק זיו, תרשה לי לפתוח בכך שאת נעל בן נעל,-יוני פרי/טוקבק שהוקפץ

אריק זיו ויזר

ח"כ סילבן שלום מתארח בכפר בסג'ור

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן