10.1 C
תל אביב
28 בפברואר 2024
ליכודניק
נרי אבנרי

מאמר גלוי לפרופ' שטרנהל / כתב: נרי אבנרי

כשמדובר בקריאת המפה המדינית, אתה בטוח שהדיאגנוזה שלך היא האמת המוחלטת, בדיוק כמו שאין לך שום ספק לאיזה קולקטיב משתייך מי שהניח בביתך את מטען הצינור. ועל זה ניתן וצריך להוסיף את ביטחונך המוחלט שהמתנחלים כופרים בכללי המשחק הדמוקרטי. כשוך סערת "מטען הצינור", כמו רבים גם אני ציפיתי בדריכות מה למאמר הבא שלך. לא הרבה זמן. תחת הכותרת "ציונות קולוניאליסטית" אתה חוזר על משנתך לפיה יהודה ושומרון הינם שטח כבוש, וישראל הדמוקרטית נכנעת לאזרחיה המתנחלים, ודוחקת את הפלסטינים אל קצה גבול היכולת…

מבחינתי, המאמר שכתבת מאפשר לי לומר לך את מה שלא הספקתי, כשביקרתי בביתך בצוהרי ערב יום כיפור שנה זו (זאת הזדמנות להודות לאשתך זיווה על מאור הפנים). ולפני שאני ממשיך הערה: בטרם יצאתי מביתך, יעצתי וביקשתי מזיווה שתשיא לך עצה: "במאמר הבא שלו", כך יעצתי, "תציעי לו שיכתוב את השורה הבאה: בניגוד למה שרבים חושבים, אני לא שונא מתנחלים". חיפשתי את השורה הזו, ולא מצאתיה. אחת משתיים: או שזיווה שכחה להציע לך, או שיעצה לך ואתה התעלמת. תחושתי היא שהתעלמת.

ולגופו של מאמרך. ציטוט: "בחשבון כולל, כל ההתנחלויות ניזונות מאותם עקרונות (דת), ושואפות לאותן מטרות. מאחר ומיעוט קטן זה משוכנע שהאמת המוחלטת בידיו, הוא רואה את עצמו רשאי לכפותה על החברה כולה".

סליחה, אבל לאיזה התנחלויות אתה מתכוון? לאלה שיגאל אלון וישראל גלילי הקימו? או לאלה שרבין ופרס התקוטטו על הקרדיט? אתה החלטת שההגדרה הנכונה של התנחלות היא "כל ישוב שהוקם בשטחים ששוחררו (אתה תגיד נכבשו) במלחמת ששת הימים". צר לי, אבל בעניין הזה, יש לך מחלוקת קשה עם נסראללה. נראה לי, שלפני שאתה מתווכח עם אחיך מימין, היה עדיף שתגיע איתו להסכמה, מפני שהוא יותר עצבני מאפי איתם.

ולגבי "המיעוט הקטן שמשוכנע שהאמת המוחלטת בידיו", אז דע לך, שמנקודת המבט שלי, דווקא אתה שייך ל"מיעוט קטן שמשוכנע שהאמת המוחלטת בידיו". לא מצאתי בדבריך, אפילו גרגיר ספקון. כשמדובר בקריאת המפה המדינית, אתה בטוח שהדיאגנוזה שלך היא האמת המוחלטת, בדיוק כמו שאין לך שום ספק לאיזה קולקטיב משתייך מי שהניח בביתך את מטען הצינור. ועל זה ניתן וצריך להוסיף את ביטחונך המוחלט שהמתנחלים כופרים בכללי המשחק הדמוקרטי.

הם, שחונכו על הפסוק "אחרי רבים להטות" כופרים בדמוקרטיה. הם- לא אתה שתמכת וצהלת לנוכח השלכת תוצאות משאל המתפקדים לפח. אני קובע שתוכנית ההינתקות שתמכת בה, בוצעה תוך רמיסת כל מחסום דמוקרטי, ובניגוד גמור לרצון רוב האזרחים. כהוכחה לטענתי, אביא את תוצאות הבחירות ב- 2003. הרי היית כאן כשעמרם מצנע התחייב- אם ייבחר- על עקירת שני ישובים בגוש קטיף (נצרים וכפר דרום), וקיבל 19 מנדטים. לעומתו, אריאל שרון שהתנגד, זכה ב-38 מנדטים. משאל המתפקדים, היה הניצחון השני בקלפי של המתנגדים.

ומה איתך? איך תשכנע שרוב הציבור תמך בעקירת הישובים? אתה תביא את הניירות של מינה צמח. אז מי כאן הדמוקרט האמיתי, אתה? או הנעקרים שהתחננו בטרם עקירה למבחן קלפי שלישי (משאל-עם)?

בסיום מאמרך אתה מתנבא: "אם החברה הישראלית לא תדע לגייס את האומץ הדרוש כדי לשים קץ להתנחלות, תשים ההתנחלות קץ למדינת היהודים ותהפוך אותה למדינה דו-לאומית". לא צריך אומץ פרופ' שטרנהל, צריך רוב יהודי בקלפי.

אסוף חלק מחבריך, ותקיימו מפגשי עיון עם הנהגת המתנחלים. בסוף תוציאו חוברת עם הפרוטוקולים, ותשבעו ביחד מול המצלמות לכבד את תוצאות הקלפי. זה יבטיח לכידות מול הנאצים החדשים נסראללה, כאלד משעל ואחמדינאג'ד. לשלושתם, אם לא שמת לב, יש מחלוקת קשה איתך על המושגים "כיבוש", ו"התנחלות".אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

מתי גולן ואני באותה כותרת

אלי חזן

לא נגענו. טיבי : לבני מסוכנת מליברמן

אריק זיו ויזר

מאה אחוז: בוגי יעלון צודק! / כתב: נרי אבנרי

אריק זיו ויזר

אבי דיכטר לך הביתה! / כתב: נרי אבנרי

אריק זיו ויזר

השתמטות- טומי לפיד מאשים

אלי חזן

ניצב אבן-חן, בנעלי ויקי כנפו

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן