15.1 C
תל אביב
27 בפברואר 2024
ליכודניק
משה פייגלין

לטמון את הראש בחול הסיני /מאת:משה פייגלין

לך תסביר למיליון סינים שגורשו מביתם כדי לפנות מקום לתחרויות האולימפיות שלספורט אין קשר לפוליטיקה
הפספוס הגדול שלנו באולימפיאדת בייג'ינג, הוא לא ההפסד הצורב של הג'ודוקא אריק זאבי, או ההישגים הבינוניים על מגרש הטניס. הפספוס הגדול הוא עצם ההשתתפות שלנו באולימפיאדה הזו. ספורט הוא דבר חשוב מאוד, אבל מי שטוען שאסור לערב ספורט עם נושאים אחרים, טומן את ראשו בחול. כמיליון סינים גורשו מביתם בכדי לפנות מקום לתחרויות הללו. לך תסביר להם שלפליטות שלהם אין שום קשר לספורט.

אבל חמור פי כמה – במרחק קצר מאוד ממתקני האולימפיאדה, שוכנים עשרות מחנות ריכוז למי שהמפלגה הקומוניסטית השלטת בסין רואה בו סכנה למשטר. מה שקורה במחנות הללו עולה על כל דמיון. מגדלים שם אנשים כמו בחוות פיטום אווזים. ואז, על פי הזמנה המגיעה מהמערב, כורתים מהם איברים לצורך מכירה והשתלה. מאווזים לוקחים את הכבד – ממחנות הגידול הסיניים לוקחים גם קרניות, כליות, לבבות. הכל טרי טרי, מתאים בול לנתוני המושתל, אין צורך ברשימות המתנה – יש די והותר סינים לכולם.

שמעתי פעם מישראלי שקיבל איבר חיוני להשתלה שמדובר בפושעים שנידונו למוות שמוכנים לתרום את איבריהם והוא לא רואה בכך כל פסול. ובכן בואו ונבין את פשעם. מדובר בכ-70 מליון סינים שהחלו בשנים האחרונות לתרגל איזו שיטתה רוחנית /פיסית המכונה "פאן-לונג". עד כמה שהצלחתי להבין, מדובר במשהו המזכיר את ה"טאי צ'י" אלא שבנוסף לכך יש שם גם איזו משנה רוחנית המבוססת על עקרונות החמלה, הסובלנות והאמת – משהו כזה.

הסיפור של הפאן לונג ממש לא מעניין אותי, ואני מניח שכמו רוב התורות המזרחיות הוא ספוג בעבודה זרה העומדת בסתירה גמורה לערכי היהדות. אבל לא בזה העניין. בתחילת הדרך דווקא עודד המשטר הסיני את תירגול הפאן לונג – וכי מה אכפת להם שהאזרחים יהיו רגועים שמחים ויעילים יותר? אולם כשמספר המתרגלים כבר עלה על מספר חברי המפלגה הקומוניסטית, החל העניין "לאיים" על המשטר.

כפי שאפיין ג'ורג' אורוול בספרו "1984", משטר טוטליטרי אינו מסתפק בשליטה מוחלטת על מעשיהם של בני האדם. הוא צריך לשלוט גם במחשבותיהם. אם מספרים עצומים של אזרחים מקבלים עליהם עקרונות שלא הוכתבו על ידי המשטר – חמלה, למשל – משמעות הדבר שאי אפשר יהיה להפעיל אותם בכדי להתעלל באנשים אחרים. אי אפשר יהיה לגרש, למשל, אנשים מביתם ולשטח אותו בכדי להקים את מתקני האולימפיאדה. אנשים שנאמנים לעקרונות שמעבר למדינה מאיימים על כל משטר רודני ובמיוחד על משטר טוטליטרי כמו משטר השמאל הקיצוני בסין.

למה דווקא אנחנו צריכים להחרים את האולימפיאדה?
עכשיו אנחנו מבינים מי הם הפושעים הללו במחנות הריכוז הממוקמים סביב לאולימפיאדה. אבל עדיין נשאלת השאלה למה דווקא אנחנו, הישראלים, צריכים להחרים את האולימפיאדה הזו ולשלם מחיר שמדינות חופשיות גדולות וחזקות מאיתנו לא היו מוכנות לשלם.

ערב האולימפיאדה התקיימה הפגנה שקטה מול שגרירות סין. היה שם קהל תל-אביבי שמעולם לא פגשתי בהפגנות 'זו ארצנו' וכנראה גם לא אפגוש, כזה עם כל העגילים והקעקועים ושאר ירקות. היו שם נציגי העדה הצ'רקסית בישראל, היה כומר נוצרי – כולם היו שם חוץ מנציגי היהדות האותנטית. ללמדך שלכולם אכפת מהנעשה בעולמו של הבורא חוץ מאשר לשומרי תורתו. מצאתי עצמי יחידי ומהרהר בעגמומיות באשר למשמעות העניין.

לשמחתי הצטרפו אלי בתוך זמן קצר וללא שום תיאום מראש עוד שניים – מיכאל פואה איש מנהיגות יהודית, ופרופ' הלל וייס מאוניברסיטת בר אילן. כן כן – האיש המושמץ ההוא. אז הצלנו במשהו את כבודה של היהדות וכשביקשו ממני לנאום בהפגנה – אמרתי כך:

"קהל נכבד. ברדיוס של כחמישה עשר קילומטר מן הנקודה שבה אנו עומדים כרגע – מרוכזת רוב אוכלוסייתה של מדינת ישראל. ישראל כל כך קטנה, ורבים תמהים מי אנחנו שנצא נגד מעצמה אדירה כסין. מי אנחנו שנרים את דגל ההתנגדות לאולימפיאדת הדמים הזו. מי אנחנו שנתייצב זקופים במקום שבו משתופפות מדינות כמו ארה"ב ,צרפת ובריטניה.

"אבל האמת היא שאיננו קטנים כלל וכלל. ישראל היא המייצגת הרשמית של העם היהודי וכך היא נתפסת בעולם. אנו העם שלפני למעלה מ-3,000 שנה יצא ממצרים והביא את רעיון החרות לעולם. אנו העם שהתנ"ך שלו הוא הבסיס לתרבות האנושית כולה. אנו העם שבין אם נכיר בכך ובין אם לאו – העולם כולו נושא אליו את עיניו

כדוגמה מוסרית. לכן כשהמשלחת הישראלית צועדת תחת דגל משטר הדמים הסיני, היא נותנת לגיטימציה מיוחדת לזוועות המתחוללות שם. האחריות להחרים ולהוקיע את המשחקים בבייג'ינג היא קודם כל שלנו – היהודים.

"מי שטוען כי זה רק ספורט, אסור לערב ספורט בפוליטיקה וכדומה, ראוי שיזכור את אולימפיאדת ברלין. שם צעד העולם כולו תחת דגל המשטר הנאצי ונתן לו את הלגיטימציה הדרושה. האולימפיאדה ההיא הייתה זו שבישרה את מלחמת העולם השנייה ואת שואת היהודים…

"היהודי – ומסר החירות החרות בעצם הווייתו – הוא אויבו האולטימטיבי של כל משטר טוטליטרי. כל דיקטטור מוחלט השואף להשתלט על העולם, חייב בהגדרה לראות ביהודי את אויבו המוחלט ולנסות להשמידו. כך היה עם היטלר, כך היה עם סטאלין, ואין זה מקרה שהמשטרים הטוטלטיריים הקומוניסטיים תמיד יחברו לארגוני הטרור ויתנו חסות למדינות כמו איראן המבקשות להשמידנו. היהודי הוא העד לקיומו של מלך מעל כל המלכים – לכן שונאים אותו, כולל את החילוניים ביותר שבתוכו. יהודי שנותן לגיטימציה למשטר שכזה, מאיים בסופו של דבר על עצמו".

למען ההגינות, אציין שבסין אין אנטישמיות. בשונה מאירופה המערבית, ממדינות ערב ומרוב שטחה של מדינת ישראל הנשלט כיום על ידי אוכלוסיה ערבית ובדואית, יכול יהודי הלבוש כיהודי להלך בסין ללא כל פחד. לסינים הערכה עמוקה לעם היהודי – הם יודעים להעריך עמים עתיקים ותרבותם שאינה מבוססת על הנצרות או האסלאם – אינה חשה מאויימת על ידי היהדות.

אבל היא בדיוק הנותנת. גם עם לא אנטישמי, עם נוח כמו העם הסיני, כשהוא נכנס תחת עולו של משטר טוטליטרי שאין לו אלוהים – הופך למחנה עבדים נורא וגורר את העולם כולו לשאול תחתיות מוסרי.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

רשמים מאמפיריה קורסת /מאת:משה פייגלין

אריק זיו ויזר

הצבא מחוץ לקופסא משה פייגלין nrg

אריק זיו ויזר

פיגוע אסטרטגי נגד האליטות /מאת משה פייגלין

אריק זיו ויזר

הצבא מחוץ לקופסא משה פייגלין nrg

אריק זיו ויזר

פורים: בוחרים לנצח /מאת משה פייגלין

פורים: בוחרים לנצח /מאת משה פייגלין

דילוג לתוכן