27.7 C
תל אביב
10 באוגוסט 2020
ליכודניק
במצודה והמוסדות

יוסי שלי – בעד ונגד מינויו

יוסי שלי מועמד לתפקיד מנכ"ל הליכוד.

הוא איש ברוך כשרונות ועשיה. לדעתי, יתרונותיו הגדולים מהוים דוקא חסרון בבואו לכהן כמנכ"ל התנועה.

 

בYNET נכתב שהוא לא כשר למינוי ציבורי בגלל שהואשם פעם בעבירה – בתפקידו כמנכ"ל הדואר הוא חילק טפסי התפקדות לליכוד. איום ונורא בעיני יפי הנפש מהשמאל. התביעה הסתימה בהסדר טיעון, שאחד מסעיפיו קבע שהוא לא ישמש בתפקיד ציבורי.

אני הכרתי את יוסי שלי מתביעה משפטית אחרת שהוגשה נגדו. שלשה מנהלים בכירים בדואר תבעו אותו בבית הדין לעבודה בדרישה לבטל את פיטוריהם, שלטענתם "נעשו ממניעים פוליטיים". התיק הגיע לדיון אצלי, בהיותי נציג ציבור בבית הדין לעבודה, וגם אני הייתי בהרכב השופטים. בפסק הדין החלטנו בבית הדין לחייב את יוסי שלי ואת רשות הדואר בפיצויים לתובעים. אני הייתי בדעת מיעוט, וגרסתי שיש לאשר את הפיטורין, בגלל שההגנה הוכיחה שהתובעים מונו לתפקידי הניהול בזכות קשרים פוליטיים. הם היו פעילים במפלגת העבודה, ולכן זכו בקידום ובתפקיד. לאחד מהם אף לא היו הכישורים הראויים לניהול. חשבתי אז שעובדה זו שומטת את זכותם לטעון נגד פיטורין ממניעים פוליטיים. אבל, כאמור, הייתי בדעת מיעוט, והשופט ונציג הציבור השני החליטו להרשיעו. הבעיה היתה שהפיטורין בוצעו שלא לפי הנהלים. יוסי שלי לא נתן להם פיצויים כחוק, וגם לא תנאים סוציאליים והודעה מוקדמת לפי דיני העבודה. יוסי שלי הפסיד גם במשפט ההוא.

מהדיונים בבית המשפט ומהעדות של יוסי שלי בפנינו התרשמתי שהוא איש ביצוע כוחני. בולדוזר סטייל של אריק שרון. ומסקנה זו גורמת לי להתלבט בשאלת התאמתו לתפקיד מנכ"ל הליכוד.

מצד אחד, התנועה התשושה והחולנית שלנו זקוקה למנהל בולדוזר שינער אותה, יאחז בציציות ראשה, וירים אותה מהקרשים ומהשלולית הרדודה שבה היא מדשדשת. לפי התרשמותי יוסי שלי הוא "גבר-גבר". אילו היה לי עסק גדול, הייתי ממנה אותו בלב שלם לאחד מהמנהלים.

מצד שני, אני חושש מכוחו ומהמרץ הרב שלו. הוא מינוי של נתניהו. וכידוע, ביבי רוצה שהליכוד יהיה במצב של תרדמת. הוא אינו מוכן להביא את מדיניותו לדיון ולאישור במוסדות התנועה, בניגוד להתנהגות ראשי התנועה הדמוקרטיים לאורך ההיסטוריה. הוא ייבש את הסניפים, פיטר עובדים חרוצים במצודת זאב, ומונע כינוס הועידה. את מרכז המפלגה הוא הצליח לנטרל, את לשכת התנועה הוא חיסל כבר לפני שנים, ומזכירות התנועה זזה כמריונטה רק לפי החליל שלו. מתנועה אידיאולוגית פעילה ותוססת, נשארו כיום רק מספר פורומים עצמאיים שמחרחרים בגסיסה איטית ומעוררת רחמים.

אם ניהול התנועה יימסר בידי איש ביצוע כוחני כמו יוסי שלי, ואם הוא יפעל "ברוח המפקד" נתניהו, זה עלול להיות אחד המסמרים האחרונים בארון של התנועה המפוארת שלנו. אפשר יהיה להגיד קדיש על הליכוד כולו. הלך עלינו.

אבל אם הוא יגלה אחריות ונאמנות לערכי תנועת הליכוד, ואם הוא יכיר בחשיבות הציבורית של פעילי השטח, אולי דוקא יוסי שלי יהיה אז "הדפיבילטור" שייתן שוק חשמלי שיחזיר את הלב של התנועה לפעילות תקינה. לפי התרשמותי האישית, יוסי שלי מסוגל לטפל בפרפור החדרים של הליכוד (תרתי משמע), השאלה אם הוא ישרת את התנועה, או את היושב ראש שלה שמעונין לחסל אותה ואת פעיליה המסורים?…

אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

Related posts

ישיבת מזכירות הליכוד ב – 16 באוגוסט

אריק זיו ויזר

יאיר דידי מתמודד לחברות בועדת חוקה

אלי חזן

הגזרה מתחממת : קטי שטרית משלימה ההכנות להתמודדות על משבצת נשים חדשות

אלי חזן

חגיגות הניצחון של שרעבי וגלילי

אלי חזן

נפטר השופט משאלי

אריק זיו ויזר

"פוגעים בדמוקרטיה בליכוד"

אלי חזן

4 תגובות

Avatar
מירנץ יוני 1 במאי 2013 at 6:34

לטובת עתיד תנועתנו כולי תקווה שחברי המזכירות יתנגדו למינוי ההזוי ולא ישמשו כחותמת גומי

הגב
Avatar
איציק דדוש 1 במאי 2013 at 20:11

מנכ"ל תנועת הליכוד הוא לא תפקיד ציבורי הוא תפקיד תנועתי.

הגב
Avatar
יגנה יחזקאל 2 במאי 2013 at 9:52

יוסי ראוי ומוכשר.בעל מעוף ויכולת.לליכוד בעיות עומק,צריך לטפל בהם בעוצמה ותבונה.

הגב
Avatar
משה כהן 4 במאי 2013 at 6:40

שלי אינו ראוי לתפקיד .נקודה… מומלץ לכל חברי התנועה להתנגד למינוי ההזוי הזה באופן נחרץ.

הגב

השאר תגובה

דילוג לתוכן