28.3 C
תל אביב
13 ביוני 2024
ליכודניק
צעירים

חרדים לבחירות

אלי חזן ואריק זיו חושפים בליכודניק את פעילותם של יעקב וידר וחיים סרצ’וק ואת סלילת הדרך של ליכודניקים חרדים צעירים אשר מה שמאפיין אותם היא פריצת מסגרות. ההצלחה האחרונה שלהם : קביעת בחירות בעיר בני ברק בניגוד לדעתם של גדולים וחזקים מהם.  וידר וסרצ’וק מסמנים לצעירים את הדרך
בינואר 2012 הוכרזו בחירות למרכז ולמועצות הסניפים לצד הפריימריז לראשות התנועה. הדבר לא פסח על בני ברק העיר. הגיעו קבוצת צעירים בראשות יעקב וידר וחיים סרצ’וק והודיעו כי הם מתמודדים. צריך לשים לב לתופעה : צעירים חרדים ציוניים. בתחילה, אם נשתמש בסלנג עממי, “לא ספרו אותם”. הסניף הורגל כי לית דין ולית דיין, יד אחת חותמת ופה אחד קובע וכך ישק דבר. הם סגרו דיל בו שני חברי מרכז נכנסים. בעוד בעניין מועצת הסניף, השאר לא גילו עניין. ההערכה שנעשתה מביאה למסקנה כי מרבית מהפעילים כלל לא תושבי העיר כך שעיקר התעניינותם הוא במרכז ולא במועצה ולכן הם החליטו להגיש להתמודדות שלושה יחידים (אם הם יחידים, אמרו לעצמם. לשם מה לדרוש מעוד 40 איש מאנשיהם לשלם 350 ₪). זמן הגשת הערעורים על המועמדויות חלף, בבחירות הופיעו שמות שלושתם, והם כמובן נבחרו. בהודעה שהליכוד פרסם, פורסמו שמותיהם כנבחרים, כך גם במועד השני. איש לא ערער וכך נקבע ברשומות.


המשך הסיפור לאחר מספר חודשים : זמן מועד הגשת התמודדויות ליו”ר הסניף מגיע, הם מגישים התמודדות + עמלה ליו”ר הסניף וליו”ר מועצה. ואז תיבת ה’הפתעות’ נפתחת. מוסדות הליכוד מגמגמים דבר מה ומסרבים לשתף עימם פעולה. הם שולחים מכתבים ותמהים מה קורה לעזעזל כאן? אולם מקבלים בתגובה – שתיקה. כך במשך יותר מחצי שנה. כל מוסד מטיל את האשמה על חברו וחוזר. מוגשת תביעה לביה”ד, ביה”ד דן בתביעותיהם אולם נאלם דום, כל דרישה מהם לפס”ד או עדכון באשר לתשובת ביה”ד, חוזר בשתיקה רועמת.


הבחירות חולפות והבחירות המקומיות בפתח. בבני ברק צריך להוסיף – לא התקיימו בחירות זה מכבר 10 שנים. העסקנים ישבו בחדר אפוף עשן, חילקו ביניהם את העוגה והודיעו: אין בחירות. כלומר, גם הליכוד המקומי (היינו יו”ר הסניף ושות’) שיתף פעולה עם העוולה, הן המוסרית והן זו הנוגדת את האינטרס המפלגתי שהוא – הכנסת נציג לעירייה. כל זאת ללא כל תמורה הנראית לעין (לא קיבל מושב, למרות שעפ”י ההצבעה לכנסת, יש לליכוד יותר ממנדט בעיר). תמוה. ביה”ד אגב התפטר טרם הבחירות. ההתכתבות נעשתה מול שאר המערכת.


הקבוצה החרדית בראשות וידר וסרצ’וק מרימה על נס תקשורתי את עניין הבחירות ודורשת כי הליכוד יתמודד בעיר, כיאה לעיר ואם מרכזית בישראל. כאן משום מקום צצה רשימת חברי מועצת סניף, עליה חתומים מי ממוסדות התנועה הקובע שרירותית את כל 71 החברים. (הם כלל לא חשבו ליידע אותם, במקרה זה התגלה להם בקבוצת ווטסאפ מס’ שבועות לאחר שהדבר נקבע). הם נזעקים ומשגרים מכתבי תמיהה למוסדות התנועה. אין צורך לספר כי התשובות שהתקבלו בתגובה, היו בין שתיקה לבין היתממות מוחלטת, וכלה בשלל תירוצים תמוהים.


ואז לפני מספר שבועות מתקיימות בחירות למוסדות התנועה. נבחרים מבקר וביה”ד חדשים. הם פונים ודורשים טיפול דחוף בעניין. ‘בכירים במוסדות הליכוד’ כנראה חוששים מהפנים החדשות שנבחרו ופונים על מנת שישבו עמם ויישבו את ההדורים. הישיבה הייתה פשוט עצובה. כל שמתואר לעיל חזר רק בגרסת אור קולית. סירוב מוחלט מצידם לשנות או להסביר כיצד זה ההתנהלות המוזרה הזאת מתרחשת במפלגת שלטון דמוקרטית.


הקבוצה עותרת לבית הדיין של הליכוד. הלה מקבל את התביעה ומבטל את הרשימה שצצה משום מקום, זאת למרות ש’כל’ המערכת מתייצבת מולם על שלל תירוציה הקבועים והתמוהים. ביה”ד מוסיף כי על הליכוד להתמודד גם בבני ברק. הנציגים הוותיקים בעיר זועמים ועותרים עתירה נגדית.  המערכת, אין צורך לציין או אולי כן, מתייצבת לטובת הצד ההוא כמובן. ביה”ד מתמיד וקובע כי מועצת הסניף ה’מתנחלת’ מבוטלת, וכי על רשימת הליכוד אותה תקבע וועדת ההיגוי, יש להתמודד בבני ברק בבחירות דמוקרטיות. כמו כן מוסיף כי בהעדר יו”ר והנהלה, יש להעביר את מפתחות הסניף גם אליהם.


הצד השני זועם מאיים לפנות לביהמ”ש. אז הוא איים. כמובן שהוא איננו עושה זאת. אולם ממשיך בהתנהלות המיושנת, ומנסה למנוע בחירות בעיר. זאת בהסכמתה המלאה והתמוהה של וועדת ההיגוי (שמי מחבריה אמר בפירוש פומבית: ביה”ד יאמר מה שהוא רוצה. בבני ברק לא יהיו בחירות, הליכוד לא יתמודד). הם פונים בדחיפות שוב לביה”ד, ודורשים שיורה נחרצות לכל הנוגעים בדבר לקיים את פסיקותיו, ולא – שישתמש בסנקציות העומדות לרשותו. למרות התנגדות של כל נציגי המערכת, ביה”ד קובע כי אין לבא כוח הרשימה כל סמכות לבטל/למנוע את התמודדותה של המפלגה בעיר. אלא רק לביה”ד, וזאת רק לאחר הסכמת כל הצדדים.


מעריב מפרסם ידיעה על חצי עמוד, אודות איומים של גורמים כלשהם על הליכוד, כי במידה ויתמודד בבני ברק ויחייב בחירות. הדבר יתנקם בירושלים בתמיכה של המפלגות החרדיות במשה ליאון מועמד הליכוד. אולם בעל כורחם של כל הגורמים הרבים והחזקים, רשימת הליכוד הוגשה בעיר (אם כי בדקה האחרונה), ובבני ברק יתקיימו בחירות דמוקרטיות. ואילו למועצת הסניף יקבעו בחירות חדשות ורשימת המוצנחים השרירותית, בטלה ומבוטלת.


והנה כך, וידר וסרצ’וק ירוצו במקום השלישי במקום הרביעי ברשימת מח”ל בעיר בני ברק. כך פורצים דרך.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

סיעת הליכוד ברעננה מבקשת להגן על התושבים

אלי חזן

לביא גלעד בר אילן לשר הפנים : “בטל המאגר הביומטרי”

אלי חזן

לביא גלעד בר אילן : חושפים את האמת להתאחדות הסטודנטים

אלי חזן

הישג לתא הסטודנטים של הליכוד באוניברסיטת חיפה

אריק זיו ויזר

משלחת ה – JU מתארחת בישראל

אריק זיו ויזר

החיזוק לרגב מפורום מנוף

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן