22 C
תל אביב
31 במאי 2024
ליכודניק
דעות

חייבים לחסל את הגולה שבתוכנו עכשיו

אנחנו כבר ממזמן לא בגולה,יש לנו מדינה משלנו,מדינה שכל כך רצינו כל השנים,מדינה שיש לה בעיות,שנמצאת במלחמה מתמדת ויש את העולם,שמנסה להכתיב לנו מה לעשות,איך לעשות ואיך לנהל את המלחמה,הגיע הזמן שנפסיק להקשיב לו,הגיע הזמן שנקשיב רק לעצמנו.במאמר זה אציג את אחת הבעיות היותר גדולות שאנחנו ניצבים מולן והיא,שהעולם מתערב בעיניינים הפרטיים שלנו.

 זה היה זאב ז’בוטינסקי שאמר שאם לא נחסל את הגולה,סופנו שהיא תחסל אותנו (“אם לא תחסלו את הגולה, הגולה תחסל אתכם.”) במשפט הזה הוא אמר המון,הוא אמר שאסור לנו להכנע לשאר העולם,שעלינו להקשיב לעצמנו ולעשות את מה שטוב בשבילנו,כבר אז הוא הבין שהגולה היא בעיה גדולה,שהעולם לא באמת בעדנו,שהעולם לא רוצה בטובתנו,אלא בטובתו או במה שנראה לו לטובתו,שהעולם צבוע ולא ממש מחבב אותנו והמסקנה הכי חשובה שאם נשאר בגולה ונפעל לפי רצון הגולה סופנו יהיה מר,סופנו יהיה אכזר.

 

אנחנו נמצאים במלחמה מתמדת על הבית,במלחמה מול אויב אכזר שלא מרפה,אויב שאומר לנו דבר אחד ומתכוון לדבר אחר,אויב שאומר בשפה שלנו שלום ובשפתו שלו מלחמה,אויב שמנסה לשנכע אותנו שאם רק נעשה צעד אחד “קטן”,צעד אחד “מינורי” וזה לחזור לקווי הפסקת האש שהיו מקובלים לפני מלחמת ששת הימים הוא יעשה איתנו שלום,השנאה שלו כלפינו והרצון שלו למחוק אותנו יעלם כלא היה,האויב הזה אלוף  בדמגוגיה,אלוף בלשקר ואלוף בלשכנע את העולם,אותו עולם,אותה “גולה” שיודעת ללחוץ עלינו,לירוק עלינו ולדרוך עלינו בתקווה שנשתף פעולה.

 

אז נכון,שיש לנו מדינה משלנו ושאנחנו כבר לא חיים בגולה אבל אנחנו עדיין מקשיבים לאותו העולם,אותו עולם צבוע שפועל מאינטרסים משלו,עולם שלא אכפת לו מאיתנו,עולם שבטוח שאנחנו צריכים להכנע לו,שהוא יכול לעשות לנו מה שהוא רוצה,להגיד לנו מה שהוא רוצה ואנחנו פשוט נשתוק ונעשה מה שהוא רוצה,כשחיינו בגולה הקשבנו לאותו עולם,לא הייתה לנו ברירה,חיינו שם,לא היה לנו בית משלנו ופעלנו על פי חוקי בעל הבית.אבל עכשיו המצב שונה יש לנו מדינה משלנו,יש לנו בית ששיך רק לנו והגיע הזמן שנפעל על פי האינטרסים של אותו הבית,שנפעל על פי הרצון שלנו,כי עכשיו אנחנו בעל הבית.

 

יש שיאמרו אבל אי אפשר,אנחנו תלוים בשאר העולם,וזה נכון במובן מסויים,אבל גם הם תלוים בנו,ארצות הברית למשל מודה בעצמה שאנחנו בסיס שלה במזרח התיכון ואם לא אנחנו הם היו צריכים לשלוח לפה חיילים,בנוסף-הדולר סיוע עוזר להם יותר ממה שהוא עוזר לנו,מצד אחד,הוא עוזר לכלכלה שלהם בכך שאנחנו מחויבים לקנות ברוב הכסף כלי נשק שלהם וזה יוצר להם יותר מקומות עבודה כי יש צורך בייצור מוגבר יותר ומן הצד האחר,הם יכולים להכתיב לנו  למי למקור נשק ולמי לא ואיזה נשק מותר לנו ואסור לנו לייצר.

 

כך שהגיע הזמן להסביר בפשטות אנחנו הבוס של עצמנו,אל תתערבו במה שנעשה אצלנו כמו שאנחנו לא מתערבים במה שקורה אצלכם,בבית שלכם.הבית שלנו,ההחלטה שלנו,הרצון שלנו הוא הקובע ולא מה שאתה חושבים לנכון,אתם לא חיים כאן ואין לכם שום אמרה בנושא,אנחנו נצטרך לחיות כאן לאחר שנעשה את אותו ה”שלום” המזוייף,אנחנו אלו שחיים עם הטרור ונצטרך לחיות עם טרור מוגבר יותר וקטלני יותר,אנחנו אחראים לגורלנו,אנחנו ורק אנחנו.

 

“אם לא תחסלו את הגולה, הגולה תחסל אתכם.”-אלו הם היו דבריו של זאב ז’בוטינסקי ואחרי כל כך הרבה זמן,אחרי כל  כך הרבה שינויים שעברו על עמנו הם עדיין נכונים.אומנם יצאנו מהגולה אבל היא לא יצאה מתוכנו הגיע השעה לחסל את  הגולה שעדיין חיה בתוכנו אחרת,היא תחסל אותנו.

 

הכותב הוא סטודנט באר שבעי, מתפקד ליכוד צעיר. פעיל בצעירי הליכוד, הקבוצה הרשמית.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

תושבי הדרום -“המתנחלים” החדשים!

אלי חזן

המלחמה בסוריה זולגת ללבנון?

אלי חזן

על פופוליזם ומנהיגות – על המצב בדרום ומנהיג של אמת

אלי חזן

אלי ורד חזן מסכם את מהפכת קשרי החוץ של נתניהו

אלי ורד חזן

עצות יסוד לחכים החדשים

אריק זיו ויזר

מפיצוץ דמוגראפי לקריסה דמוגראפית – מחקר חדש

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן