25.9 C
תל אביב
16 ביוני 2024
ליכודניק
תקשורת

ועדת לבדיקת תעריפי שיחה בבזק

שרי האוצר והתקשורת, חתמו היום, יום א’, על כתב מינוי לוועדה לבחינת מבנה תעריפי חברת “בזק” ועדכונם ולקביעת תעריפי שירותים סיטונאיים בתחום התקשורת הנייחת

שרי האוצר והתקשורת, חתמו היום, יום א’, על כתב מינוי לוועדה לבחינת מבנה תעריפי חברת “בזק” ועדכונם ולקביעת תעריפי שירותים סיטונאיים בתחום התקשורת הנייחת
 
בראש הועדה יעמוד מר אמיר חייק, מנכ”ל משרד התמ”ת לשעבר
באישור שר התקשורת יוכל יו”ר הועדה לדון בנושאים נוספים שאינם נכללים בכתב המינוי
 
 
שר התקשורת משה כחלון: “קביעת מתכונת השוק הסיטונאי ותמחור המקטעים השונים ברשת הגישה הנייחת לצד קביעת מבנה תעריפי בזק, יאפשרו לשחקנים נוספים להתחרות על הרשת הנייחת, הגברת התחרות תביא להוזלת המחירים לצרכן”
שר האוצר ד”ר יובל שטייניץ: “הגיעה השעה לבחון לעומק את ההסדרים בשוק הנייח כמו גם את שאלת קביעת התעריפים הסיטונאיים. אני תקווה שהוועדה תשכיל לתרגם את ההתפתחויות הטכנולוגיות שחלו בתחום ואת הרחבת התחרות בו בכדי להפחית את התעריפים לצרכן. “
 
 
תעריפיה המפוקחים של “בזק”, החברה הישראלית לתקשורת בע”מ, (“חברת בזק”) נקבעים בהתאם למתווה שאומץ בהמלצות דו”ח הוועדה להסדרת תעריפי חברת בזק משנת 2003.
מדיניות משרד התקשורת באשר לכללי התחרות בתחום התקשורת הותוותה בדו”ח הוועדה לגיבוש המלצות מפורטות בדבר מדיניות וכללי התחרות בתחום התקשורת בישראל משנת 2008. במסמכי מדיניות התחרות נקבע, בין היתר, כי ייקבעו תעריפים מבוססי עלויות עבור השלמת שיחה ברשת הנייחת של חברת בזק. כן נקבע שם כי יש לפעול לפיתוח שוק סיטונאי במגזר הנייח שבמרכזו חובת פירוק למקטעים. במסגרת זו, יחויבו בעלי התשתיות האוניברסליות במכירה סיטונאית של שירותים (Bitstream Access, Resale ואחרים) ובהחכרת מקטעי גישה למתחרים (UnbundlingLocal Loop).
 
 
על בסיס האמור לעיל, מינו שר האוצר, ד”ר יובל שטייניץ ושר התקשורת, משה כחלון וועדה בראשות מנכ”ל משרד התמ”ת לשעבר, אמיר חייק, שתבחן ותמליץ עבורם בשני נושאים מרכזיים:
 
א.       הסדר תעריפים חדש לחברת בזק, תוך התאמת ההסדר לסביבה המשתנה של ענף התקשורת ולמדיניות התחרות. ההסדר החדש יחליף את הסדר התעריפים הקיים.
ב.       קביעת תעריפים חדשים למקטעים שונים הנוגעים לאספקת שירותים בשוק הסיטונאי במגזר הנייח על ידי בעלי התשתית האוניברסלית וקביעת תעריפי השלמת שיחה ברשתות הנייחות.
 
הסדר התעריפים החדש שיומלץ על ידי הוועדה נועד להוות מסגרת כוללת לנושאים הכלכליים הנוגעים לתעריפי חברת בזק לציבור ולמפעילי תקשורת אחרים בענף, לרבות לעניין קישור גומלין ושימושים אחרים ברשתות נייחות, כגון שירותים סיטונאיים כדוגמתBitstream Access,,Resale and Sub-Loop UnbundlingLocal Loop ואחרים. מרכיבי ההסדר יכללו את משך תקופת ההסדר, רמת התעריפים ומנגנוני עדכון ופיקוח על התעריפים.
 
הוועדה מתבקשת לגבש המלצות מפורטות בנושאים המרכזיים הבאים:
 
א.       קביעת הרמה הבסיסית של התעריפים המפוקחים של חברת בזק ואופן חישובם.
ב.       קביעת תעריפים מבוססי עלויות עבור השלמת שיחה ברשת חברת בזק וברשתות של בעלי רישיון אחרים לטלפוניה פנים-ארצית (תעריפי קישור גומלין) ואופן חישובם.
ג.         קביעת תעריפים עבור שירותים סיטונאיים שתספק חברת בזק ואלו שתספק הוט טלקום ש.מ. כדוגמת Local Loop and Sub-Loop Unbundling, Bitstream Access, Resale ואחרים ואופן חישובם.
ד.       לגבי כל הסדר לקביעת תעריף מפוקח עליו יומלץ, בין אם מדובר בתעריפי חברת בזק לציבור, תעריפי קישור גומלין או תעריפי השוק הסיטונאי – 
1)              קביעת מנגנון לעדכון התעריפים מעת לעת, לרבות מקדם התייעלות שיחול על התעריפים המפוקחים וכן קביעת מנגנונים למניעת סבסוד צולב בין שירותים שונים, וזאת בהתבסס על עלויות אספקת השירותים. 
2)              קביעת תקופת הסדר התעריפים החדש.
במידה ויו”ר הועדה יבקש להעלות לדיון עניין שאינו נכלל בנושא כתב המינוי שבנדון, ייפנה בכתב אל שר התקשורת. במידה ושר התקשורת לא יודיע על התנגדותו לדיון בנושא תוך 7 ימי עבודה, יוכל יו”ר הועדה לעלות את הנושא לדיון.
 
 
בגיבוש המלצותיה תתחשב הוועדה, בין היתר, בנושאים הבאים:
 
א.התפתחות התחרות בענף התקשורת על מרכיביו השונים.
ב. השינויים הטכנולוגיים בענף התקשורת והתפתחותן של טכנולוגיות חדשות המשפיעות על עלויות שירותי התקשורת הרלוונטיים ואפשרויות השימוש בהם לטובת קידום התחרות.
ג. יצירת תנאים סבירים להמשך השקעות ופיתוח של תשתיות תקשורת ושל שירותי תקשורת, תוך שמירה על איכות והיקף השירותים.
ד. יצירת תמריצים לחברת בזק בכלל וליתר בעלי רישיונות המפ”א, במקטעי השירותים שיטופלו על ידי הוועדה, להתייעלות על פני זמן.
ה. המלצות הוועדה להסדרת תעריפי חברת בזק (ועדת גרונאו – 2003) ולקחים שניתן להפיק מדוחות של ועדות קודמות שעסקו בהסדרת תעריפי חברת בזק.
ו. דרכי הפעולה של הרגולטורים במדינות אחרות בעולם.
 
יובהר כי עד לקבלת החלטת מדיניות שונה על ידי שר התקשורת, ימשיך משרד התקשורת לפעול על פי מדיניותו הנוהגת.
 
הוועדה תיעזר ביועצים ומומחים חיצוניים כפי שיידרש. כמו כן, משרד התקשורת יעמיד לרשות הוועדה כל סיוע שיידרש לרבות: נתונים, מסמכים, תחשיבים, וכיוצא בזה.
 
לצורך קביעת המלצותיה, הוועדה תזמין את נציגי חברת בזק, המפעילים הפנים ארציים האחרים וכל מי שתמצא לנכון להציג בפניה את עמדתו.
 
הוועדה מתבקשת להגיש המלצותיה הסופיות עד לשנה ממועד כתב מינוי זה. כמו כן תהיה רשאית להגיש דוחות והמלצות ביניים.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

הפגישה הסודית בין שר האוצר לפיד למיליארדר אדלסון

הישג לשר המדע אקוניס: ועידת חדשנות בשיתוף סין

אריאל אילוז

הצעת חוק: הענקת הכשרה אזרחית ליוצאי צבא

אריאל אילוז

נתניהו מתחיל למכור אותנו….

הרפורמה הצרכנית של שר התקשורת משה כחלון

אישור לחברת חשמל לספק תשתית אינטרנט מהיר

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן