28.2 C
תל אביב
9 באוגוסט 2022
ליכודניק
יומן פוליטי

הצילו את אקוניס

בנט עולה ונתניהו בצניחה חופשית,אקוניס מתנדנד, מי אישר לברוומן את החוזה, רוצים עבודה אצל דדי סוויסה, תפנו לחברים בעבודה הם יסדרו לכם.

 

מרוקני קופת הליכוד

 

פתיחת קמפיין הליכוד הייתה מפוארת מאוד וכפי הנראה נאמד עלותה במעל למיליון ש”ח. כמובן שהביקורות החלו להגיע כאשר התברר כי שרית חדד קיבלה על “אתה תותח” 80 אלף ₪. כפי הנראה במטה הבחירות האצבע קלה על ההדק כאשר בזבוז הכסף הולך על פנסי פאר אך כאשר מדובר על תקציב לפעילות שטח הקמצנות חוגגת. סניף טבריה, למשל,מקבל רבע מעלות “אתה תותח”. הם לא נחשבים קאנונים במקרה הזה למרות שהתחיבות שלהם עבור הצלחת התנועה רבה מזאת של חדד.

אך כל זה מתגמד מול החשיפה שלי בליכודניק השבוע כי מנהל המטה צחי ברוורמן מקבל סכומי עתק. צחי ברוורמן מקבל שכר כמו מנהל בחברת ענק. כאשר הקים את המטה הוא אמר לי כי מדובר במטה של מקצוענים. כפי הנראה זהו מטה של מרוקני הקופה.

מה שמדהים הוא, שיו”ר המטה גדעון סער, אשר יש לי אמון רב ביושרתו, מתעלם ממה שקורה בנושא הוצאות הכספים. הייתי מצפה מגדעון לרדת לחקר האמת ולעבור על החוזים שנחתמו ע”י אנשים,  גם אם זה החל לפני שנכנס למטה. המצב החמור פה הוא שנתניהו נותן לאנשיו להשתולל ולזרוק כספים כאילו זה היה חול ים.

האם לא צריך יו”ר המטה לפתוח את כל החוזים שנחתמו ולבדוק האם אין הפרזות בסכומים המשולמים ע”י המטה?

נתניהו וגדעון, אל תגידו לא ידענו, אם אנשים שלכם לא יודעים לשמור על הכסף של הליכוד משהו מסריח בממלכה שלכם.

צריך לזכור אדלר בזמנו אכל את קופת קדימה, עכשיו יש מי שעושה זאת לקופת הליכוד.

 


נפילה חופשית במנדטים

 

הסבירו לנו שלא צריך קמפיין כי נתניהו כבר ראש ממשלה אך מתברר כי אין אחיזה לרעיון. כבר עכשיו יש קולות שמבקרים את האין קמפיין כי כל יום שעובר נתניהו והליכוד יורדים במנדטים ובנט וש”ס עולים. 
כאשר סער קיבל את המטה הוא מינה את מקורביו לתפקידים, אך מתברר כי הברית של ארבע הגימלים הותירה את הליכוד ל- ג’ גדול – ברית ארבעת הגימלים כוללת את גדעון, גלעד, גיל סמסונוב וגיל שפר. כך יצרו מצב שרוב רשימת הליכוד לא קיבלה תפקידים במטה.
וכך הייתה ההתייחסות לשטח בליכוד : סניפים קיבלו תקציבים קטנים כאשר ברור כי אי אפשר לפעול איתם.
כך, כאשר המובילים מסתובבים בהרגשה שניצחו, מתברר כי הם עשויים להוביל את הליכוד לכיוון התבוסה גדולה ביותר. אולי בסוף נתניהו יהיה ראש ממשלה אך הוא יהיה ראש ממשלה חלש ודי ברור כי ממשלה חלשה שתלויה בשותפים שלה תתקשה לשרוד ולפעול.

ההתארגנות של הליכוד מזכירה את מלחמת לבנון השנייה, אנשי הפרסום וראשי המטה משולים למח”טים שישבו מאחורי מסכי הפלזמה ומחכים לראות כיצד המלחמה תתנהל.
בסוף הם יבינו כי מי שישב מאחורי המסכים יסתכל עליהם בליל הבחירות ויטיל עליהם את מלוא האחריות לכישלון. הוא בוודאי לא יבין כיצד הגענו לתוצאה הזאת. נתניהו חייב להחליף דיסקט, לרדת אל המטה ולדרוש מכולם לצאת לעבוד; אי אפשר לחשוב שרק פרסום יביא את הניצחון. 
צריך לזכור כי תמיד מדברים אצלנו על שרוצים כמו אמריקה אז בבקשה תתייחסו למטה כמו אמריקה. צריך לזכור כי כדי לזהות את התומכים אובמה לקח את אנשי גוגל שיעמדו בראש המטה של איסוף הנתונים של התומכים וכיצד להמריץ אותם לקלפי. אצלנו יש מי שסומך על הפרסום. 
צריך לזכור כי אותו צוות של פרסום היה כבר ב 2006 ונקווה שלא נחזור למצב של 2006. תמיד נזכור את סמסונוב עומד ולוחש לשטייניץ שהוא מקווה שהליכוד לא יקבל 12 מנדטים כדי שישראל כץ לא יכנס.

בתהליך שאנו נמצאים אם לפני שבועיים אמרתי כי כרמל שאמה מתנדנד, אז עכשיו אקוניס מתנדנד.

נתניהו חיב לקחת אחריות ולקרוא לכל הנבחרים שלו למטה הבחירות, לחלק את הארץ לחלוקה אזורית וכל נבחר יהיה אחראי על אזור כאשר נתניהו צריך לשים יעדים של הנעת מצביעים לקלפי.
נתניהו חייב לרדת לסיורים בכל הארץ, נבחריו חייבים להסתובב בקניונים, ברחובות ובאירועים.

די, מספיק להחביא את הליכוד!!! יש לשרים בממשלת נתניהו מה להציע לציבור :

סער בחינוך ,ישראל כץ בתשתיות ובתחבורה, ארדן באיכות הסביבה, סילבן בגליל ובנגב. המאבקים שמתנהלים מאחורי הקלעים בין השרים יוביל לכך שבסוף הם ימצאו את עצמם תלויים אחד ליד השני. גמרתם את הפריימריז ותשקיעו את מה שהוכחתם בפריימריז.

מקורב לראש הממשלה ניסה להאשים את גדעון סער, אבל כאשר הקשיתי עליו כי מי שמינה את סער זה ראש הממשלה הסתכל עלי ואמר ‘אנחנו עוד נשלם על זה’.

מצד שני גורם בכיר במטה טען כי סער הגיע למטה שהיה כבר מנוהל וכי סער קיבל מצב מוגמר, כאשר הזכרתי לו שרוב אנשי המטה והרכזים הם אנשי סער שתק.

נקווה כי הזחיחות והיוהרה לא השתלטה על מטה הליכוד, אני זוכר כי בחירות 1999 כאשר נתניהו נחל את ההפסד סיפרו לנו כי הוא קוסם אך בליל תוצאות הבחירות התברר כי הקסם פג.


 

מבחן האידיאולוגיה של הדתיים הלאומיים בליכוד

לקראת הפריימריז הופיעו הדגמות כי רשימה לאומית תביא יותר מנדטים, אך מתברר כי הרשימה שנבחרה לא מספקת את הסחורה. הרשימה הימנית שנבחרה לא מביאה מנדטים לליכוד.

אני זוכר את פייגלין מסביר כיצד הוא יוסיף מנדטים לליכוד ואיך טען בבחירות הקודמות שאם היה ברשימה הייתה הצלחה גדולה בהרבה, אך בפועל נבחרה רשימה מאוד ימנית לליכוד ומיד אחרי שנבחרה אנו עדים למצב בו מנדטים שבורחים מהליכוד לבית היהודי.

שבח שטרן יכול מול שרי הליכוד אך לא הוא לא עמית הלוי ולא נתן אנגלסמן יכולים לתרגם את ההצלחה של בחירת רשימה ימנית לליכוד למנדטים ואם נבחרו לצמרת הרשימה דנון, חוטובלי, לוין אלקין ולכך נוסיף את ליברמן, שמיר ולנדאו, הרי מעולם לא הייתה רשימה כל כך מזוהה עם ההתיישבות ביש”ע כמו הרשימה הזאת .

אז השפעתם וברחתם, עכשיו מה שקורה לנו הוא שהכיפות הסרוגות נהנות ממנעמי השלטון של הליכוד אך כאשר מגיע המבחן הם בוחרים עוצמה לישראל ונפתלי בנט.

הכיפות הסרוגות אכלו את הקנידלך, ועכשיו אפילו שקדי מרק לא משאירים לליכוד.

לפני מספר חודשים צחק עלי פעיל המפד”ל ואמר אתם קבלתם את גבאי ואנחנו קבלנו את בנט, הגבאים הרסו את המפד”ל ובנט בונה לנו מפד”ל חדשה ואיכותית.

האם מתברר לנו כעת כי מרידור מביא יותר מנדטים מכל אלה שנבחרו על הטיקט של ימין אידיאולוגי?

האם כאשר יגיעו תוצאות הבחירות, יבואו ויאמרו כי היה צריך את מרידור ברשימה, כי הליכוד איבד אחיזה במרכז למען ימין שברח ממנו לבנט?

עכשיו צריכים הנבחרים של הטיקט מימין להוכיח כי הם יכולים למשוך מנדטים לטובת הליכוד, כי מה שברור עכשיו הוא שבמידה והליכוד לא יביא את נתח המנדטים שיספיק לו להקים ממשלה יציבה נמצא את עצמנו עם שלי וציפי והן לא יהיו כמו ברק – אם ברק היכה אתכם בשוטים שלי תכה אתכם בעקרבים וציפי? שלא תדעו.

אז שלא תאמרו שלא אמרנו לכם.


 

חבל התליה

בליכוד כבר מחפשים אשמים ותיאוריות-קונספירציה רצות, כבר עכשיו גורמים במטה הבחירות אומרים “מה אתם רוצים, נתניהו הביא את האיחוד, הוא ופינקלשטיין אשמים”. כבר מתנערים מאחרות אבל התיאוריות הן רבות, אחת מהם טוענת שנתניהו לא רוצה את המקומות מעל ה 40 מנדטים ומעדיף שהליכוד יקבל עד 40 מנדטים.

התיאוריה השנייה היא שגדעון סער בנה את המטה בצלמו, כאשר מטה הבחירות הוא השלד למטה הבחירות להתמודדות שלו ליו”ר הליכוד, כי אם נכונות הערכות כי הליכוד יקבל כ 30 מנדטים, לצורך הקמת ממשלה יצטרכו את שלי יחימוביץ המקורבת של סער, ממשלה זאת תהיה ממשלת מעבר שלפי ההערכות ממשלה כזאת לא תחזיק מעמד ובתוך שנה נהייה במערכת בחירות חדשות.


 

והנה בא ראש הממשלה הבא הבא .

גדעון סער הוא ההבטחה הבאה של הליכוד, הוא זכה פעמיים במקום הראשון בפריימריז בליכוד, הוא קיבל מנתניהו את מטה הבחירות , את המטה בנה בצלמו ולפי רוחו.

גדעון סער הוא ציר מרכזי בליכוד, נתניהו אולי חושש מכוחו המתעצם אך תלוי בו בצורה ברורה.

גדעון סער הוא המפתח לממשלת נתניהו השלישית, גם אם הליכוד יפול מעבר ל30 מנדטים ובעיקר אז גדעון הוא המפתח של נתניהו להקמת הממשלה הבאה.

כי רק הוא מסוגל לחבר בין פרורי מפלגות השמאל לשותפות עם נתניהו, כלומר סער הוא הפתרון להקמת ממשלה גדולה בראשות נתניהו.

דבר אחד ברור כי הממשלה הזאת תשרוד רק כשנה ואז נמצא את עצמנו במערכת בחירות קשה לליכוד.

ההערכות הן שמי שיוביל את הליכוד בבחירות הבאות הוא גדעון סער.


אריה דרעי

 

בעיתון יום ליום הפרשן הפוליטי אבי רוזן הביא ידיעה כי ש”ס תלך עם שלי, אז אריה דרעי אנחנו מוותרים עליך ובליכוד מעדיפים ממשלה עם שלי ולפיד.

בכל מקרה נתניהו חייב יהייה להקים ממשלה רחבה ועדיף בלי ש”ס הגיע הזמן שאלו שמשרתים את המדינה ישלטו,ואלו שעושקים את המדינה יורחקו מעטיני השלטון.


 

דדי סוויסה

כבר בסיום כתיבת היומן, לא עמדתי לכתוב על שכיר החרב של ברוומן את סמסונוב, אך שיחה שקבלתי מבכיר בעבודה אשר אמר לי תגיד לי אתם מפלגה הזוייה, שאלתי למה והבכיר בעבודה אמר לי פונים פעילי ליכוד שרוצים שאני ידבר עם דדי סוויסה שיסדר להם תפקיד במטה המבצעים, אמרתי להם שיפנו לגדעון לא אלי לא מכובד.

ככה זה כאשר מביאים איש מפלגת העבודה להפעיל את השטח של הליכוד , מעניין כמה מרוויח איש מפלגת העבודה.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

ההבדל בין שרה לנילי ונפתלי /יומן פוליטי מאת:אריק זיו

אריק זיו ויזר

אופיום להמונים ואקסטזי למנהיגים – יומן פוליטי

אריק זיו ויזר

פילוג או אחריות – יומן פוליטי – אריק זיו

אריק זיו ויזר

ברק ברח ונכשל

אריק זיו ויזר

מירי רגב בלי ימי חסד

אריק זיו ויזר

הנה באה ראשת הממשלה

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן