29 C
תל אביב
16 ביולי 2024
ליכודניק
יומן פוליטי

Easy Come פירון וגל Go

אובמה הצליח או נכשל, כץ מפיח חיים בביטוח הלאומי, הדעה חזרה לרשות השידור, לקראת ועידת הצעירים, הטרובו של נאווה

Easy Come פירון וגל Go

אלו חלק מהפוליטיקאים או דמו – פוליטיקאים דהיום בישראל : הם נבחרים ללא בחירות מקדימות. הם מקבלים מתנה, ממש כך, להיות חברי כנסת ואז הם מגלים שהשררה כוללת בצידה גם עבודה קשה. הבעיות האמיתיות של הציבור מגיעות לפתחם וצריך לטפל בבעיות הפרטניות במשך יום יום ושעה שעה.

לא כך שי פירון ושרון גל שקיבלו כיסא בכנסת. כל אחד מהם הוא אחד ממאה ועשרים נבחרים מיוחדים. הם מוותרים על הזכות כי הם צריכים לעשות את העבודה הסיזיפית של הגשת הצעות חוק, לפנות לפקידי הממשל עם הבעיות וכדו’.

בניגוד אליהם קחו לדוגמה את דוד ביטן מהליכוד ורוויטל סוויד מהעבודה. הם נבחרו לאחר בחירות מפרכות במפלגות שלהם. שניהם עורכי דין שבחוץ היו מרוויחים יותר. הם לא חושבים לרגע על פרישה מהכנסת כאשר אתה רואה עליהם את חדוות העשייה. כן גם אצל רוויטל באופוזיציה.

שי פירון מקבל הנחה אצל חבריו שמסבירים שהוא הולך לעשות משהו חשוב. איני מתעלם מהעובדה שגם שרון גל וגם שי פירון יכולים להיות מאוד מועילים בתחומי העשייה שלהם אבל דחילק. נבחרתם לכנסת לאחר שפניתם לציבור, קיבלתם אמון ועכשיו אתם רואים עבודה קשה ובורחים?

נזכרתי בשני שליחי ציבור שישבו בתפקידים בכנסת ב – 2003 : רובי ריבלין יו”ר הכנסת וישראל כץ שר בממשלה מטעם הליכוד. ב – 2006 הליכוד קיבל 12 מנדטים ושניהם הפכו להיות חברי כנסת מהשורה. ראינו אותם רצים בוועדות כאחרון חברי הכנסת, מכבדים את המושג שליחי ציבור. לפיכך,  זה מתסכל לראות את שי פירון שמגדיר את עצמו כמי שנועד להיות שר חינוך. הוא בעצם אומר לנו “אם לא קיבלתי את התפקיד אני פורש”. חמור יותר יאיר לפיד – יו”ר מפלגתו – שמקבל זאת ומוסיף כי הוא מייעד אותו לתפקיד שר חינוך בעתיד. זוכרים את הסיסמה באנו לשנות? פשוט בושה. שי פירון צריך ללמוד מבני בגין שנתניהו ייעד אותו להיות שר וחבר בקבינט אבל אילוצי הקמת הקואליציה יצרו מצב שלא ניתנה האפשרות למנות אותו. או אז החלו השמועות שבני בגין עומד להתפטר אז בא בגין וביטל זאת בשישים כי הוא רואה שליחות להיות חבר כנסת.


אוב מה?

 

אובמה הצליח לקבל שליש כדי להעביר את את ההסכם עם אירן. ניצחון גדול? הרי אם נתניהו היה מקבל תמיכה של שליש הוא היה נשחט בארץ. אין ספק כי נתניהו ניצח בכל פרמטר. אין תמיכה בארה’ב במדיניות של אובמה משום שמה שרואים משם פה בארץ לא רואים. רק בשבועות האחרונים הסבירו לנו כי נתניהו צריך לוותר למען חבילת תמיכה של הממשל בישראל. אבל מתברר כי מיד לאחר שאובמה השיג שליש מול שני שליש מתנגדים כבר הודיע שר החוץ האמריקאי שהוא מבין את נתניהו ומדינת ישראל בהתנגדות שלו. מה שברור הוא כי אובמה הרס את מירקם המדינות בעולם – מנאום קהיר ועד האביב הערבי. אובמה הרס כל חלקה טובה. כך אירופה הפכה להיות פח הזבל של ארה’ב כאשר פליטים מציפים את אירופה כתוצאה ממדיניות אובמה.

אירופה משלמת את מחיר השאננות וההתבדלות כאשר מדינות אירופה וויתרו על ההתערבות באפריקה והמזרח התיכון במשך שנים  והשאירו את המשחק לארה’ב ורוסיה. כך הופכת אירופה למקום המקלט של כל המדוכאים. אירופה בתהליך התרסקות. כאשר הופיעה הבעיה הם לא נקטו אמצעים למנוע אותה. הם לא פתרו את הבעיות באפריקה והמזרח התיכון. הניצנים של מסע המדוכאים התחילו להופיע גם בישראל אך הקמת הגדר הייתה הגורם שסגר את דרום הארץ לכניסת שטף מהגרים, זאת למורת רוחם של מפלגות השמאל שראו בכניסת מסתננים הגורם שבעתיד יצור פה מדינת כל אזרחיה. אירופה שסנטה בישראל על הטיפול במסתננים מסתכלת במראה ומייללת. הסכנה שאירופה תחרב על ידי הטרור של מדינת החליפות מטרידה אותם. כבר היום יש באירופה את החלוקה של שיעים וסונים. המנהיגות הדתית שם נהנית מכספי הטרור שמתחזקת אותם.


רוח חדשה בביטוח הלאומי

 

יש לי הערכה רבה לשרי הרווחה האחרונים – מבוז’י דרך משה כחלון ומאיר כהן אך חיים כץ עולה על כולם. חלומו היה להיות שר רווחה והוא מגיע למשרד כאלוף רווחה. כך היה גם כמחוקק בוועדת הרווחה שעמד בראשה עכשיו עבר לרשות המבצעת. הדבר הראשון הוא שחיים כץ נכנס בביטוח הלאומי ושמט חובות עבר בערך של מיליארד שקל. אין ספק שכאשר אתה רואה שכץ הפיח חיים חדשים בביטוח הלאומי מחיקת החובות היא רק פריחת השקדייה שמבשרת את בוא האביב לנזקקי הרווחה והביטוח הלאומי.


רשות השידור

 

במסגרת התיקון של חוק רשות השידור של השר אקוניס הוכנס סעיף על שם קרן נוייבך. זהו סעיף של סתימת פיות. אמנם הוא בא כדי למנוע את מה שעושה קרן נוייבך במשך שנים : מציגה דעה אחת וחד צדדית. אך למרות זאת – זהו סעיף מיותר שאולי היה מתאים לימים של שלטון מפא”י אך לא לתקופתנו בה קרן נוייבך יכולה לנבוח מבוקר עד לילה אבל האינטרנט מנצח בכל פרמטר. לכן, מי שרוצה להיות עיתונאי מטעם שיהיה. היום יש אלטרנטיבה : יש רדיו אזורי ויש אינטרנט שבו הדעה של העם נשמעת ונכתבת. פעם קרן נוייבך הייתה המיינסטרים עכשיו היא בשוליים ההזויים של המדינה. בעת כתיבת שורות אלה הודיע ראש הממשלה שהסעיף הזה יורד מחוק רשות השידור, השר אקוניס בתגובה ביקש מראש הממשלה לשחרר אותו מהתפקיד.

מיד אחרי שמונה השר אקוניס והלך לפגישה שבא יצר תיקווה אצל עובדי רשות השידור, יצאנו נגד שינויים ברפורמה. היה צריך ללכת במתווה של ארדן ללא שינוי.


קונספירציה

 

כאשר משה כחלון הודיע השבוע כי הוא עומד להוריד את המע”מ כבר החלו הספינים : הוא עקף את נתניהו. אך יום לפני שההודעה יצאה הייתי חלק מפגישה עם נתניהו של בלוגרים ושם נתניהו רמז אבל לא פירט על הורדה במיסים קרובה. נראה כי נתניהו וכחלון עובדים בתאום.


צעירים מה ?

 

 צעירי הליכוד מכנסים השבוע את ועידת הצעירים. מול דוד שאין שנבחר לראשות הצעירים נמצאים שניים שהם אלו שמנווטים מאחור: שי בזק ואריאל מורלי. הם האסטרטגיה וההובלה של צעירי הליכוד. אך כל העשייה של הצעירים היא בבסיסה עסקנית אומנם יש ניצנים של התנהלות אחרת כך עשו אריאל אילוז ומורלי בהפגנות מול השמאל.  ובסופו של יום עוד יבינו גם אלה שנבחרו כי הטייטל נחמד אבל לפעמים נשארים רק עם הטייטל.

 


טורבו בוקר

 

נאווה בוקר ללא הפסקה. בכל מקום רואים אותה. נעה כמו כספית אך מאחוריה נמצא האחד והיחיד חנוך עוז שנמצא בכל מקום. איתה מפעיל את הרשתות החברתיות בקיצור צוות לעניין.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

האוזר ממשיך אין מחליף

אריק זיו ויזר

הארץ עיתון לגזענים

אריק זיו ויזר

נתניהו נרדם בשמירה

אריק זיו ויזר

ארוכה הדרך לחרות !

אריק זיו ויזר

יומן שלום לשלום

אריק זיו ויזר

ירושלים נכנסת לישורת האחרונה.

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן