29.8 C
תל אביב
30 ביוני 2022
ליכודניק
הכנסת

12 הרוגי מלכות לא נפלו לשווא

סגן יו”ר הכנסת הדגיש בנאומו בראשון לציון לרגל יום הזיכרון את עולי הגרדום

יו”ר הכנסת, ח”כ אופיר אקוניס, נשא הערב דברים בטקס לזכרם של עולי הגרדום. הטקס התקיים בעיר ראשון לציון בהשתתפות ראש העיר, מר דב צור. סגן ראש העיר, מר דוד ביטן. חברי מועצת העיר ראשון לציון, ראש העיר לשעבר, מר חנניה גיבשטיין ועוד.

 

להלן הנאום :

 

 

נאום סגן יו”ר הכנסת, ח”כ אופיר אקוניס, בטקס לזכרם של עולי הגרדום

 

 

בעוד זמן קצר ירד הדגל אל חצי התורן.

בעוד זמן קצר שוב תשמע שירת הסירנה ברחובות ישראל.  מחר שוב יעלה הבוקר ליום שבו מתייחד עם ישראל עם חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה.

כי זוהי מדינת ישראל ואלה הם דברי הימים של עם ישראל!

 

 

מימיה הראשונים של התנועה הציונית ושיבת ציון לפני כ130 שנה הושיטו מתיישביה הראשונים של ארץ ישראל יד לשלום לשכננו. כבר במגילת העצמאות שלנו נכתב : “אנו מושיטים יד לשלום ושכנות טובה לכל המדינות השכנות”. ברוח זו פועלים מנהיגיה של מדינת ישראל כולם.

 

לצערנו, על פי רוב, נותרה ידינו המושטת לשלום – באויר. רבים משכנותינו העדיפו ב-63 השנים האחרונות את שדות הקרב והקטל של המלחמות ושל  הטרור על פני שולחנות המו”מ. כך בעבר, כך גם היום!

 

העם היהודי הקים כאן מדינה – בזכות ולא בחסד! אבל על הזכות נטש מאבק! המאבק גבה וממשיך לגבות מאיתנו מחיר כבד.  אדמת הארץ לא ניתנה לנו על מגש של כסף והיא ספוגה בדם הגיבורים ששילמו בחייהם ובדמעותיהן של המשפחות השכולות שאיבדו את היקר להן מכל.  אויבינו הצליחו לגדוע את חייהם של טובי בנינו, אך רוחם של הגיבורים הללו ממשיכה לפעם בלב האומה ומעניקה לנו את הכח להמשיך ולהלחם למען עתיד טוב יותר.  

מאבק הקוממיות של עם ישראל הצמיח שורה ארוכה של מעשי גבורה שההיסטוריה האנושית לא ידעה כמותם. מעשי גבורה שהפכו לאבני דרך בתולדות העם היהודי ושביטאו יותר מכל את האמונה העמוקה בצדקת הדרך ואת עוז הרוח של היהודי הציוני החדש בארץ ישראל. היהודי הלוחם, החייל ולא המוכה והחבול!

שנים עשר גרדומים העמיד השלטון הבריטי לשנים עשר לוחמי חירות עבריים, חברי הארגונים אצ”ל ולח”י. שנים עשר גרדומים העמידו לאותם גיבורים שנלחמו עד נשימתם האחרונה במטרה לסלק את המנדט מארץ ישראל ולהגשים את הרעיון הציוני – הקמת בית לאומי לעם היהוודי בארץ ישראל.

עשרה לוחמים – שלמה בן יוסף, אליהו בית צורי אליהו חכים, דב גרונר, יחיאל דרזנר, מרדכי אלקחי, אליעזר קשאני, אבשלום חביב, יעקב וייס ומאיר נקר – הובלו אל עמוד התלייה כשהם צועדים בראש מורם, זקופים ושירת ה”תקווה” מתנגנת בפיהם.

 

שני לוחמים – מאיר פיינשטיין חבר האצ”ל, ומשה ברזני איש הלח”י  הצמידו רימון נפץ לגופם ופוצצו עצמם למוות בכלא ירושלים. פוצצו עצמם עוד טרם בואו של התליין הארור לחרוץ את גורלם.

אין מילים שיכולות לתאר את עוז הרוח של אותם לוחמים. אשתמש במילותיו של מפקד האצ”ל דאז, מנחם בגין, שכינה אותם “הרוגי המלכות” ומדם ליבו ספד להם: ” עשרה הרוגי מלכות במולדת ושניים בארץ מצרים ידע דורנו, וכולם עמדו עד נשימתם האחרונה עלי אדמות בגבורת רוח,  שכמוה מעטות בתולדות כל העמים ועילאית הימנה לא הייתה ואף לא תיתכן” (מנחם בגין). 

 

12 הרוגי מלכות לא נפלו לשווא. עשר שנים לאחר שראשון העולים הועלה לגרדום הבריטי, קמה מדינת ישראל והיא חזקה, עצמאית, מתפתחת במהירות, עם כלכלה מפוארת, שהיא אור לגויים והיא היחידה שמשמשת בית לאומי לעם היהודי. אבל המאבק לא הסתיים. אנחנו בעיצומו. ננצח גם בו  – זה לא יהיה קל, זה לא יהיה קצר, זה לא יהיה אם נגלה חולשה. 

 

המשפחות השכולות – ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה – עם ישראל כולו מרכין את ראשו ומצדיע לכם, מחבק אתכם, מאמץ אתכם לליבו. ביום הזה, רגעים מעטים לפני שנפתחות חגיגות העצמאות ברחבי הארץ, כולנו זוכרים שהאפשרות שלנו – החיים – לחגוג את יום העצמאות מדי שנה עומדת בצל המחיר הגבוה, היקר כל כך ששילמו הנופלים.

חייהם מלחמה. מותם גבורה. קורבנם קדושה. זכרם נצח!

 יהי זכרם של הנופלים והנופלות  ברוך!!אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

האיחוד האירופי ליו”ר הכנסת: לא מקבלים את הדה-לגיטימציה כלפי ישראל

אריק זיו ויזר

“יובל הנביא שאין בעירו”

אריק זיו ויזר

לעצור את הבלוף של הלוטו

אריק זיו ויזר

ריבלין יעביר ליועמ”ש ולוועדת האתיקה קלטות זועבי מהמשט

אריק זיו ויזר

ריבלין חוגג בעוטף עזה: המימונה היא חג האמונה

אריק זיו ויזר

“לא אפשרנו היום בועדה להכניס את הרפרומה בדלת האחורית של התקנות”

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן