15.5 C
תל אביב
27 בינואר 2021
ליכודניק
בארץ

תאגיד המקורבים

לכאורה, היה תאגיד השידור הציבורי, כאן, להיות דוגמה ליושר ציבורי ניהול תקין ואי העדפת מקורבים.


כל הרעיון היה תאגיד שקוף לציבור שבו יש חלק לכל הציבור והכל פתוח וידוע לכולם. בבדיקה שערכתי על התנהלות התאגיד בתקופה האחרונה התגלה לכאורה בעיות אתיות רבות בניהול התאגיד. התנהלות לכאורה של המנהלים מעידה כאילו מדובר בעסק פרטי וחשש גדול לאימוץ השיטה של חבר מביא חבר ובעיקר שיהיה מתוך אותו מחנה.
השאלה העיקרית שעלתה ככל שהתעמקתי בנושא התאגיד האם המכרזים תפורים והאם ההצעות של המתמודדים זוכות לניקוד גבוה לפי התוכן או משתנות, כדי להתאים לאדם או לחברה אותם רוצים המנהלים לקדם ולבחור.
נתחיל מהמנכ”ל אלדד קובלנץ . מסתבר שהאיש עובד בשתי עבודות במקביל. גם מנכ”ל הטלויזיה החינוכית וגם מנכ”ל התאגיד החדש. מדוע אין דרישה מהאיש להתפטר מאחד התפקידים? איך יכול אדם אחד לנהל שתי מערכות כאלה גדולות במקביל? מדובר במשהו לא תקין בעליל והרי התאגיד הוקם לתקן את “השחיתות” ברשות השידור ולשדר שקיפות ציבורית.
אם נמשיך להעמיק בבדיקה נגלה איש ושמו רם לנדס. רובנו אינם מכירים מי האיש. האיש עמד בראש הוועדה שבדקה האם ניתן לשקם את רשות השידור והוא האיש, אשר הכריע שלא ניתן לשקם את רשות השידור ולפתע פתאום וללא תקופת צינון חברה בבעלותו של רם לנדס קיבלה מהתאגיד הפקת תוכנית תחקירים לתאגיד( בשכר לא ידוע) זאת בהמשך לזה שהיא מפיקה את התוכנית “עושות חשבון” בערוץ 10. קצת מוזר שמי שהורה לסגור את רשות השידור מקבל עבודה מהתאגיד, שהוא החליט על הקמתו. אם במקומו היה החשמלאי של שרה נתניהו מחליף נורה בתאגיד מזמן הפרקליטות היתה מורה למשטרה לפתוח בחקירה בחשד לניגוד עניינים.
ככל שיורדים ומתעמקים בפרטים, אנו מגלים שהתאגיד הוקם ומשרת בעיקר את הברנזה המקומית התל אביבית. כספי הציבור שלנו שוב מחולקים לאנשי שלומינו ומה שנחמד שאנשי שלומינו קשורים ברובם לצד השמאלי של המפה הפוליטית וכמובן לאנשי העסקים שזוכים תמיד בנתח העיקרי בתחום. קחו לדוגמא את המפיק חיים סלוצקי שגם איתו נחתם חוזה להפקת תוכנית תחקירים עבור התאגיד. בבעלותו ערוץ 8 בהוט וערוץ הילדים. למה לא לתת גם עבודה וחוזים לאלה שאינם בברנזה? אין מפיקים בעיירות פיתוח לא פחות טובים מסלוצקי? אין חברות של חברה צעירים וטובים בתחום שאינם חלק מהחברה? בטח שיש. מעניין את מי סלוצקי מייצג? איזה עיתונאים קשורים אליו ואיזה עיתונאים לא כותבים מילה על התאגיד ופעילותו. מסלוצקי יש קו ישר לאולפני הרצליה. שוב אנו עדים לחבר דואג לחבר. עם אולפני הרצליה נחתם הסכם להפקת תוכניות האקטואליה המתקיימות אחר הצהריים. אין עוד אולפנים במדינה? שוב דואגים לאלה שגם כך הרשתות משדרים דרכם ושוב אין חלוקה תקציבית הוגנת בין אולפנים ברחבי הארץ.
אם חשבתם שבזה נגמר סיפור המינויים והעסקות התמוהות בתאגיד קחו ותסבירו את המינויים הבאים: הגברת ליסה שילוח- עוזרד חתמה לאחרונה הסכם על בסיס חוזה בכירים לתפקיד סמנכ”ל טלביזיה. קודם לבחירתה שימשה מנכלי”ת חברת “יולי אוגוסט” ובעלה יוסי עוזרד איש גלצ לשעבר מייצג כמה וכמה מבכירי אנשי התקשורת.
.בני הזוג עוזרד נמנים עם המקורבים לאלדד קובלנץ ההוא מתחילת הרשימה שמשמש מנכ”ל כל יכול בחינוכית ובתאגיד.עם חברת “יולי אוגוסט” נחתמו חוזים להפקת תוכניות בתאגיד בסכומים נכבדים ומי שחתמה את החוזים עם המנכ”ל מקבלת משרה בכירה בתאגיד. אם זה לא ניגוד עניינים, אז פרח לרנר צריכה לחזור מייד למשרד ראש הממשלה.
מיכל דגון מכירים? בטוח שלא. מה שחשוב שרם לנדס מכיר אותה. כן ההוא שהיה בראש הוועדה שהמליצה לסגור את רשות השידור. הגברת דגון עבדה בתור מפיקה בחברה של לנדס ועכשיו,אחר כבוד, מונתה למנהלת התוכניות בתאגיד. תודו שזה קצת מוזר או שלאור מה שתיארנו עד עכשיו כנראה שזה מהלך די טבעי בהתנהלות התאגיד. ככה דואגים בתאגיד לברנזה והברנזה העיתונאית שותקת. אם אני סתם כתחביב עניין אותי מי לוקח חלק בעוגה ומי לא, הרי כל כתב מתחיל בערוץ 10 או ערוץ 2 או אתרי האינטרנט יכלו לעשות תחקיר איך ממנים אנשים ועם מי חותמים עסקאות במיליונים בתאגיד השידור הציבורי.

נסיים את מסכת המינויים שהצלחנו לדלות בדובדבן שבקצפת. דורון צברי מהקליקה של אלדד יניב קיבל חוזה טאלנט בתאגיד. האיש שבזמנו הפנוי יוצא להפגנות עם מני נפתלי נגד נתניהו באיצטלה של מתעד הפגנות והאיש שעשה בזמנו סרט על רשות השידור המושחתת והאיש שאומר ללא מעט אנשים שהוא שונא את נתניהו, קיבל בנוסף חוזים מיוחדים על פרויקטים שעשה לתאגיד ועד היום לא ידוע טיבם של פרויקטים אלה. בשיא חוצפתו מצייץ האיש את הציוץ הבא בטויטר ” נתניהו צרח על קרי שיתן למילצן ויזה. מי צריך קשרים שיש פרוטקציה.
מפה אני קורא לחברי סיעת הליכוד לראש הממשלה לשר צחי הנגבי ובעיקר לחבר הכנסת דוד ביטן שמוביל את המאבק ולכל מי שבאמת רוצה תאגיד ציבורי שקוף לעצור את המהלך לבדוק לעומק את כל המינויים שנעשו בתאגיד לבדוק את כל החוזים שנחתמו בתאגיד ולהודיע לברנזה השמאלנית ברובה

עד “כאן”אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

קורן וחזן מגיעים לפתח תקווה

ליכודניק

פסח אצל וייטמן בהר חומה

מערכת

ספרייה ביתית פתוחה לקהל

אריק זיו

הגאווה של אמיר לגאווה בליכוד

עינר אביב

סקר NEWS1 : נתניהו ראשון, כץ שני וכל השאר הרחק אחריהם

ליכודניק

התזמון של הנגבי

אריק זיו
דילוג לתוכן