27 C
תל אביב
10 באוגוסט 2022
ליכודניק
דעות

שקר “הכיבוש”!!

הנרטיב הלאומי-כלל עולמי מוכר: “במלחמת ששת הימים (ב-1967) ישראל כבשה את השטחים ביהודה ושומרון מידי הפלסטינים והחלה בונה, בקצב מוגבר, התנחלויות לא חוקיות בניגוד לאמנת ג’נבה!! נכון?? – לא נכון!!!

 

כדי לבחון את האמת מאחורי השקר הזה, נחזור קצת לאחור בהיסטוריה:-

עד 1917 היה רוב האזור בשלטון האימפריה התורכית. המזרח התיכון קיבל את שמו בתחילת המאה ה-20 כשהציר המרכזי היה בריטניה וכל מה שממזרח לה קיבל את הכינוי הגאוגרפי; המזרח הקרוב (תורכיה ולבנון) המזרח התיכון והמזרח הרחוק. בכל המזרח התיכון חיו בני לאום אחד בלבד, הלאום הערבי שמקורו בערב הסעודית. היו 3 לאומים מקוריים, סוריה, מצריים והכורדים.

הסכם סייס-פיקו שנחתם ב-1918 וקבע את חלוקת המזרח התיכון מחדש בין בריטניה לצרפת, נתן בידי חבר הלאומים ב-1922 את מנדט חלוקת המזרח התיכון למדינות כשהכלל היה שלכל מדינה חייב שיהיה מוצא לים (זו הסיבה שלכורדים שהיו לאום מוגדר לא ניתנה מדינה). הבריטים אף ביטאו, באמצעות הצהרת בלפור, את נכונותם להכיר ביצירת בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל, שהייתה בעבר מקום משכנה של ממלכת ישראל. ארץ ישראל – כלומר גם עבר הירדן המזרחי שנכלל בגבולות ארץ ישראל ההיסטורית.

סוריה הייתה תחת המנדט הצרפתי, כאשר אזורי החוף המערביים הוכרזו כמדינה נפרדת, לבנון. עירק וארץ ישראל היו תחת המנדט הבריטי כשהמנדט של בריטניה היה לסייע בהקמת מדינה ליהודים.

השריף חוסיין בן עלי, שליט מכה, שהיה בן ברית לבריטים תוגמל בכך שבנו פייצל הומלך על עירק. ארץ ישראל חולקה לשניים. בנו השני של השריף חוסיין, עבדאללה הומלך על חלקה המזרחי של ארץ ישראל, שהיה לעבר הירדן והבריטים לקחו תחת ניהולם את חלקה המערבי.

לאחר מלחמת העולם השנייה, אישר האו”ם את החלטת חבר הלאומים המכיר בזכות היהודים על ארץ ישראל עד לירדן כולל יהודה ושומרון. כלומר קיבלנו, פעמיים, הכרה משפטית בינלאומית להיות יהודה ושומרון חלק מארץ ישראל; פעם ראשונה בהצהרת בלפור שאושרה ע”י חבר הלאומים ופעם שניה באישור האו”ם להחלטה.

אז מתי בעצם היה השטח שייך לפלסטינים?? התשובה הפשוטה היא – אף פעם!! לא קיים כלל עם פלסטיני!!

ירדן כבשה את השטח בשנת 1948 במלחמת השחרור, והמדינות היחידות שהכירו בכיבוש זה היו בריטניה ופקיסטן. אפילו מדינות ערב לא הכירו בכיבוש זה. לירדן לא הייתה כל בעלות חוקית על השטח ואין לה כל תביעות עליו.

מכאן שאין נכבש!! אז כיצד אנו נקראים כובשים??

אם כן – מה הם יהודה ושומרון עפ”י המשפט הבינלאומי??

כמו במקומות רבים אחרים בהם ישנם סכסוכים טריטוריאליים (כמו סהרה המערבית, חבל קשמיר, צפון קפריסין, איי פוקלנד ועוד) ההגדרה היא “שטחים השנויים במחלוקת”.

יהיו שיטענו שירדן “זכתה” בשטח בהחלטה 181, החלטת החלוקה, ב-כ”ט בנובמבר. גם זו טעות!! מבחינה משפטית, החלטת החלוקה היא בגדר הצעה שמקבלת תוקף רק אם שני הצדדים מקבלים אותה. וכזכור – יהודי הארץ יצאו במחולות וערביי האזור יצאו לקרב!! וכך החלטת החלוקה נשארה בגדר הצעה ללא כל תוקף משפטי.

מכאן, שהתמונה המלאה היא:-

ב-1967 ישראל יצאה למלחמת מגן חוקית. השטח המכונה יהודה ושומרון אינו שטח כבוש מכיוון שלא הייתה בשטח כל ישות חוקית. השטח אינו “שטח כבוש” אלא “שטח השנוי במחלוקת”!! החלטת החלוקה מ-1947 לא קיבלה מעולם תוקף משפטי ולאומת זאת, זכויותיה של ישראל על השטח קיבלו הכרה חוקית בינלאומית פעמיים. מכאן שהקמת ההתיישבות בשטח הינה חוקית לחלוטין.

מסקנה – לישראל יש טענות משפטיות מובהקות וצודקות לזכותה על יהודה ושומרון!!אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

אובמה ואדמות ארץ ישראל

עינר אביב

להפוך את הנגב לאריזונה של מדינת ישראל

אלי חזן

להילחם על האמת

איציק דניאלי

השתלמות לקוסם

אלי חזן

דברים באזכרה לעולה הגרדום שלמה בן-יוסף הי”ד /מאת: יוסי אחימאיר, מנכ”ל מכון ז’בוטינסקי

אריק זיו ויזר

אובמה הוא לא ליכודניק, נתניהו כן

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן