29.6 C
תל אביב
28 ביוני 2022
ליכודניק
באנר ראשי דעות

פרשת מקץ -קץ לחושך

הפרשה הקודמת תיארה את התלאות שעברו על יוסף, השלכתו לבור, המכירה לישמעאלים, ההורדה לעבדות במצרים, הניסיון עם אשת פוטיפר, הכניסה לבית הסוהר ושאר הקשיים שהיו מנת חלקו זה אחר זה. נראה שהמצב כבר הגיע לשפל המדרגה, שמכאן כבר אי אפשר לצאת. אדם ממוצע היה מתייאש ומאבד כל תקווה, שוכח את כל החלומות הוורודים לעתיד טוב יותר וחושב שאין יותר סיכוי להגיע למשהו בחיים. פרשת מקץ לעומת זאת מראה לנו שהכל אפשרי, כשהשם יתברך מחליט לעשות לנו טוב – אין שום קשיים שעומדים בדרך. יכול לרומם אותנו מתוך אשפתות. מעבדות בבית האסורים של מצרים, המקום הכי שפל וחסר תקווה ,מרים את יוסף והופך אותו למלך על כל העולם.

בדיוק בשבת של חנוכה אנו קוראים את פרשת מקץ. להבין שגם אצלנו כשיש חושך בחיים, ברגע אחד פתאום הכל מתהפך ואפשר לראות את האור. חיינו הם כחייו של יוסף הצדיק וכמו המהות של חנוכה. גם כשנראה שהיוונים רבים וחזקים, בעלי כוח ועוצמה החשמונאים ניצחו שלא בדרך הטבע .כך בכל זאת ה’ מאיר את חיינו וכנגד כל הסיכויים פתאום מראה לנו ישועות, ניסים ונפלאות. ברגע אחד הכל יכול להתהפך.
יוסף בניסיונות , אבל כשהגיע הזמן שם “קץ לחושך” הכל מתהפך בפעם אחת לטובה. בדרך הטבע לא היה פתרון למצבו של יוסף. מבית האסורים של מצריים אף אחד לא יוצא בחיים, ובוודאי שלא עבד עברי שאף אחד לא מכיר. אם נניח שהיה נס ויוסף היה יוצא משם, מה כבר היה מצפה לו בחייו? אולי היה חוזר להיות עבד, אולי היה מוצא תעסוקה כלשהי להעביר את שארית חייו… בכל אופן לא היה מגיע להצלחה כבירה. ה’ לא רק שהוציאו מהמקום השפל ביותר בעולם, אלא שהוציאו והביאו למקום הגבוה ביותר שניתן לחלום עליו, וכל זה ברגע אחד. רגע אחד הוא עבד בבית הסוהר ללא כל תקווה וברגע לאחר מכן פרעה מכתיר אותו כשליט על כל מצרים.
גם אצלנו יש הרבה צרות לפעמים. קורה לא פעם שהייאוש מתגבר ונראה שאין כל תקווה באופק. אם נחשוב על פתרונות גשמיים לא נצליח להגיע רחוק, נתאמץ לחזק את האמונה שהכל לטובה ושאולי וה’ יעזור לנו. אנו עלולים לחשוב שאין לנו סיכוי לצאת מהמצב הגרוע. אך צריך לזכור שאם ה’ ירצה בכך, אז נזכה שגם בחיינו הוא ישים קץ לחושך. וכאשר השם יתברך שם קץ לחושך, אז הכל קורה ברגע ,הכל מתהפך לטובה.

עם ישראל נמצא במצבים לא קלים וכל יהודי. גם בימים אלו אנו עוברים ניסיונות בזירה הבינלאומית למשל ברק חוסיין אובמה ושר החוץ שלו קרי המדברים בעם ישראל סרה. צריך לזכור שלמרות החושך, בשנייה אחת אפשר לראות את האור. ברגע אחד ה’ שם קץ לחושך .
מעט אור דוחה הרבה חושך.
ששבת שלום חנוכה שמח
מעיר הנצח ירושלים
אלי כהןאתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

הכחשה, זה כל הסיפור- ליאור אלפרוביץ’

איש השנה של ליכודניק: בנימין נתניהו – עושה שלום

דניאל נחמיה

פרשת וילך –שבת שובה

עינר אביב

“איך פוצצתי מפגש עם חבר הכנסת השמאלני של הליכוד”

אלי חזן

חוד החנית

אריאל אילוז

זהירות מנדרים ושבועות – פרשת מטות

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן