26 C
תל אביב
18 ביוני 2024
ליכודניק
יומן פוליטי

עסקנותם אומנותם

הבלוף של תורתם אומנותם,פורום החווה מציג – הסוס הנכון מאיר דגן,דן מרידור- פזמון ישן ומקולקל,המחאה של הקיץ,בר מוחא  נפל בבור של עצמו,דומינו איסלאמי,כולם יהיו חברי מרכז מתוקף כהונה.

עסקנותם אומנותם

השבוע פגשתי את הידידה שלי מיכל כפרי. למיכל יש הברקות מידי פעם, אך אני משתף אתכם באחת החשובות:  רבות מדובר על ההשתמטות של החרדים מהצבא תחת הכותרת “תורתם אומנותם”. גם אם אנחנו לא מקבלים את המצב שכל הבטלנים מתחבאים בישבות כדי לא לשרת בצבא אין אנו יכולים להכניס משטרה שתבדוק כל תלמיד ישיבה האם הוא באמת לומד כל היום והלילה ומקיים את מצוות “והגית בה יומם ולילה”. ואולם, ללא צורך בדיקה מעמיקה עומדים אל מול עינינו קבוצה לא קטנה של משתמטים אך לא לומדים. הם עסקני המפלגות החרדיםיות. ניקח לדוגמאאת העסקן יצחק פינדרוס. את הקריירה שלו התחיל בגיל 19 בעיר בית”ר עילית. הסיפורים שמספרים ברחוב החרדי הם שהנ”ל לא אהב ללמוד והסתובב הרבה. הוא  אהב פוליטיקה ובמקום להודיע לצבא כי הוא לא לומד שלחו אותו הרבנים להיות עסקן פוליטי. וכך פינדרוס נהנה ממשכורות ענק כעסקן שלא ששרת בצבא שלוש שנים.

פינדרוס הספיק כבר להיות עוזר לראש מועצת העיר בית״ר, חבר מועצה וסגן ראש המועצה וראש העיר בית”ר. לאחר שהפסיד את ראשות העיר הועבר לתפקיד ראש דגל התורה בירושלים ומונה להיות סגן ראש העיר שאחראי על מה ? על החינוך החרדי. כלומר, הוא ילמד את בני ישראל להיות בטלנים בצל התורה.

תוך כדי שיחות מתברר כי התופעה הזאת מקיפה אלפי עסקנים חרדים שנמצאים בתפקידים ציבוריים כמו עוזרים לנבחרי ציבור, חברי כנסת, שרים, ראשי ערים, סגני ראשי ערים, עובדים במוסדות הלימוד החרדים ועוד וכולם לא הולכים לשרת את המדינה הודות לפטור שקיבלו על לימוד התורה.

זאת הקדמה לכתבת תחקיר שבה אנו בודקים את התופעה והאם זהו מקרה בודד או שזאת תופעה נרחבת?

 

פורום החווה מציג – הסוס הנכון מאיר דגן

משמעות כניסת ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון לבית החולים לא חשובה רק למשפחת שרון אלא גם ואולי בעיקר לפורום החווה. שהרי גם בתקופת אולמרט וגם בתקופה של נתניהו הם התנתקו מעטיני השלטון אך הטעם, אוי הטעם, נשאר להם בחיך והם כמהים אליו בחזרה. שכן, פורום החווה הם גם נרקומנים של שליטה וכן גזירת קופונים ועכשיו, בדיוק עכשיו,  יש להם סוס חדש בשם מאיר דגן והוא יוביל את הפורום חזרה לשוקת .

אם צריך אג’נדה חדשה ישנה אז אפשר להעלות מהנפתלין הפוליטי את שינוי שיטת הממשל. אם צריך לדבר על זה אז הוא ידבר על זה ואם צריך להשמיץ את נתניהו הוא יעשה זאת. המטרה היא רק להגיע לשוקת.

ובכלל, מי עומד מאחורי הקמפיין? אדלר. צריך לזכור כי מאז שהוא נפרד מעטיני השלטון נעלמו לו לאדלר  תקציבים אדירים של חברות ציבוריות. לדוגמה : אדלר הפסיד את תקציב מפעל הפייס ולפיכך הדרך לחזור לשמנת תבוא דרך הסוס החדש – מאיר דגן.

דן מרידור- פזמון ישן ומקולקל

יש בליכוד חברי כנסת שמדברים בשם הרוב הדומם. את זה הם למדו מהיריבים שלנו. שכל זמן שהם מפסידים בחירות הם לא מדברים בשם הרוב אך הם לכאורה מדברים בשם הרוב הדומם. הם לא מדברים על התהליך אל שהם הרוב ועל פיהם יישק דבר. חבל.

נתחיל בדוגמה טובה : מיקי איתן כבר הרבה שנים נוקט עמדה שונה בסופרמרקט הדעות של הליכוד. מיקי מאמין בעקרון ההדברות לשלום, בפשרה בתהליך כי נוצר מצב מדיני המחייב את המציאות אך מיקי תמיד שמר על המסגרת המפלגתית וכך גם קיבל את הכרעת הרוב, לא פרש ולא איים לפרוש, אין ספק כי יש להעריך אותו.

מי זוכר את דן כאשר בממשלת נתניהו הראשונה היה טרבל מייקר. היתה מחשבה כי דן הבין את הטעויות שעשה אז הליכוד פתח לו את הדלת והוא נבחר לכנסת. עכשיו הוא חוזר לסורו כאשר הוא מאיים על המפלגה : אם לא תקשיבו לי אני הולך. אז דן בלי איומים אתה רוצה להציג את דרכך, עשה זאת,  הליכוד מפלגה דמוקרטית. אל תהלך אימים על המפלגה.

המחאה של הקיץ

פתאם התקשורת חשה כאב על המחאה של הקיץ האחרון. אז מה היה לנו? נסיון של התקשורת להפלת ממשלה. שהרי, התקשורת הייתה שותפה לפימפום של המחאה. עכשיו מתברר כי הממשלה לא נפלה אך הנפגעת הכי משמעותית מהמחאה הייתה התקשורת. למה? כי מתברר שהמחאה גרמה ליצירת אווירה של מיתון וכך גם נתח הפרסום ירד  ועכשיו מתחיל מערך קיצוצים בעיתונים ובשאר אמצעי התקשורת.

אגודת העיתונאים

בר מוחא, מי שמוביל את ההסתה נגד נתניהו, גילה שגם מסורת של פגישה עם ועדת העורכים בכ”ט בנובמבר עברה מתל אביב לירושלים. מתברר כי בר מוחא מנע את הכינוס וכך המסורת נקטעה. יש מחיר להסתה הבלתי מבוקרת של בר מוחא.

גורמים באגודת העיתונאים אמרו כי שם יש שלטון לא דמוקרטי והכל מתבצע בדרך דורסנית בבחינת מי שלא איתנו הוא האוייב. אותם גורמים אומרים שהאגודה הפכה להיות פרה חולבת של בר מוחא. אותם גורמים רוצים לראות מה גובה המשכורת וחשבון ההוצאות. השאלה היא אם הם יזכו לראות זאת?

 

 

דומינו איסלאמי

מאז נפילת ברית המועצות מושג הדומינו נעלם. עכשיו חוזר הדומינו בלבוש איסלאמי קיצוני. זה החל באירן בסוף שנות השבעים של המאה הקודמת וטורקיה בתחילת המאה. החמאס מיד אחר ההתנתקות ועכשיו, לאחר האביב הערבי, הדומינו תופס עוד משבצות : מרוקו, תוניס, מצרים. הבאה בתור – סוריה ומיד אחריה ירדן. אך לא אלמן המזרח התיכון. קריאה לאירופה : הדומינו איסלאמי בדרך אליכם, הוא כבר נמצא שם, רק זה שאלה של זמן.

ועידת הליכוד

נתניהו הרחיב את כמות הצירים לוועידה על מנת שיוכל לאזן את המצב של עודף צירים ליש״ע. ועדת חוקה התכנסה השבוע ותמכה במהלך. בנוסף, הוסיפו עוד צירים מתוקף כהונה : חברי מזכירות וסגני ראש עיר לשעבר. לחברי ועדת חוקה נשאר רק לקבוע שכל מי שהיה חבר עשר שנים במרכז יהיה חבר מרכז מתוקף כהונה.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

סער אל תלך במתווה ליברמן

אריק זיו ויזר

הלוחש למפכ”ל

אריק זיו ויזר

מבוא לצביעות השמאל

אריק זיו ויזר

נאבקים

עינר אביב

האם דו”ח לוקר פתח להרחבת הממשלה ?

אריק זיו ויזר

הנגבי : יש חיים אחרי ההפסד לכץ

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן