23 C
תל אביב
5 ביוני 2020
ליכודניק
הכנסת

"על כלל סיעות הבית לעשות לביטול ההתיישנות על עבירות גילוי עריות"

כך אמרה היום יו"ר הועדה לקידום מעמד האישה ח"כ ציפי חוטובלי המתכננת להטיל את מלוא יהבה על הנושא  

הוועדה לקידום מעמד האישה בראשות ח"כ ציפי חוטובלי (ליכוד) קיימה היום דיון ראשון בנושא ההתמודדות עם תופעת גילוי עריות בישראל. מרכז המחקר והמידע של הכנסת הציג נתונים כי ההערכה היא כי אחת מכל ארבע נשים ואחד מכל שבעה גברים עברו טראומה מינית בילדותם ואחת מכל שבע נשים ואחד מתוך 11 גברים הם קורבנות של גילוי עריות.

 

לוועדה הוזמנו נפגעות שהעידו על עוצמת הפגיעה, על הטיפול הכושל של המדינה על שלל רשויותיה ועל הצרכים של כל אחת אשר חוותה עבירות גילוי עריות כדי שתוכלנה להתמודד הן ברמה הנפשית והן ברמה החברתית. מהדיון עולה כי עיקר הצרכים הינם הכרה כנפגעות טראומה ולא כחולות נפש; סיוע פיננסי למימון טיפול מתאים כדי לשקם ולהחזיר אותן לחיים נורמטיביים.

 

ח"כ ציפי חוטובלי, יו"ר הוועדה: "מדובר קודם כל במודעות חברתית ובהתחלה של מהלך בטיפול בנפגעי עבירות גילוי עריות החולש על מספר תחומים חקיקתיים שכוללים בין השאר התיישנות עבירות ותחומים טיפוליים הכוללים חינוך, רווחה, בריאות הנפש. כאשר מדברים על נפגעות גילוי עריות חשוב לציין כי טיפול מונע ואיתור מוקדם הם המפתח למניעת הישנות מקרים ולהחזרת הנפגעות לחיי שגרה נורמטיבים ככל האפשר".

ח"כ אורלי לוי אבקסיס (ישראל ביתנו): "על המחוקק חלה החובה לקדם הצעות חוק אשר יבטלו את ההתיישנות על עבירות מין בתוך המשפחה. זוהי חובה מוסרית של החברה הישראלית לסייע בכל הכלים העומדים לרשותה".

ח"כ עפו אגבאריה (חד"ש): "הנתונים המספריים המוכרים כיום הם רק קצה הקרחון. יש מקום לשפר את המצב בעיקר במגזרים שהנושא אצלם הוא טאבו כמו הערבים, החרדים, הקווקזים ועוד".

עו"ד רוני אלוני סדובניק מקימת פרוייקט מג"ע – מיגור גילוי עריות מישראל: "נפגעות גילוי עריות נדונות לחיים מלאי קשיים, להתמודדות עם שכול ואובדן הילדות ומרגישות נבגדות בידי המעגל הקרוב ביותר, מחוללות ונאנסות אלפי פעמים בביתן שאמור להיות המקום בו הן מוגנות ביותר. לאחר שהן אוזרות אומץ ופונות לקבלת סיוע המדינה מערימה קשיים ואינה נותנת את הטיפול והתמיכה להם הן זקוקות".

ורד לב, נפגעת גילוי עריות אשר שובתת למעלה מחודש מול הכנסת דורשת החמרת הענישה על עבירות גילוי עריות ותיקון חוק ההתיישנות לביטול ההתיישנות על עבירות אלו. "סדרי העדיפויות צריכים להיות עצירת הפוגעים ברמה המיידית והוצאת הפוגעים מהחברה כדי למנוע פגיעה נוספת בחפים מפשע. רשויות הצדק הן אלו שצריכות לפעול ולקחת אחריות למיגור תופעות אלו כליל".

ד"ר לימור עציוני, מומחית משפטית בתחום גילוי עריות: "השינויים החקיקתיים שהחלו בשנות ה-90 צריכים להמשך. יש צורך בביטול חוק ההתיישנות על עבירות אלו, קביעת פיצוי מינימלי ולהתאים בין הדין הפלילי לאזרחי מכיוון שהפער בנושא ההתיישנות עצום".

 

אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

Related posts

בפעם הראשונה: עדויות לוחמי כוחות החירום וההצלה נחשפות

אריק זיו ויזר

האם ח"כים מקדימה בדרך לליכוד ?

אלי חזן

אושרה הצעת החוק לאכיפת זכויות עובדי קבלן

אריק זיו ויזר

אלקין : "ברק בורח מאחריות"

אריק זיו ויזר

ח"כ ד"ר יובל שטייניץ נועד הבוקר עם שגריר ארה"ב בישראל

אריק זיו ויזר

מדוע השר דרעי לצדו של המבוקש עזמי בשארה?

אריאל אילוז

תגובה 1

אישה באפלה 3 באפריל 2013 at 21:53

למה הכל סגור ונסגר????!!!! אני רוצה לצאת מהארון ולדבר על הנושא שחוותי..מאחי"
השם רק יכול לרחם עלי עכשיו במצב שאני נמצאת…
אך אפשר להמשיך הלאה בחיים כאלה? בלתי צפויים .אחרי מה שחוותי ממנו לפני שנה המון איומיים בגלל שחשפתי את הילדות שלנו,,,,
השפלות, פחדים, ואני מרגישה שלא יכולה לעצור באדום !!!!!! אף אחד לא יכול להבין אותי אפה אני עומדת במצב הזה נפילה, עליה, !!
כמה אפשר לסבול עם האח הזה ואני מרגישה נפולה עניים ממנו. ולקח לי חלק מהדירה שקנתי ,הכל במזומן לפני 19–
שלום לכל המעוניינים או המעוניינות !!!! הכל הולך אצלי לאט לאט אווף אך- אני כועסת על זה שהוא זכה בכל !!!! אני פונה לכל מינה עוד" כל אחת רוצה את הכתובה– שלי שבאמת היא יקרה לי..
אני לא חופרת הייתי רוצה שיקראו את כל הכאב שלי, והסבל שאני צריכה להמשיך עד יום מותי !!!
אני עברתי גלוי עריות ואונס, בגיל 14 (3 שנים "מאחי" הגדול) אני היום בת 53 -+5 ילדים. גרושה עקב המצב שנוצר לי תסכולים בחיים. הפרעות נפשיות והפילשבקיים , שבאים מול העיניים.
אחי" שלט בי בתקופה הזאת כמו אבא" לקח לי את הילדות, לקח לי את הביטחון, היום אני אישה שסובלת מחרדות קשות ממנו.
ולא מזמן הוא איים עלי שייקח לי את הנשמה ויעשה אותי אומללה כל החיים.. התלוננתי במשטרה . הוא המציא שאני רוצה לסחוט אותו .על ירושה ! ולגבי הירושה, יש לי מה להגיד שהוא רימה אותנו בסוף, אחרי תקופה קבלתי מכתב …. נסגר התיק אין עניין לציבור. האם זה הוגן או נורמלי? כל הזמן סוגרים לו את התקיים?! גם אחותי קבלה איום במחשב והריאתי למשטרה.. אני רוצה לתבוע אותו אזרחית על כל עגמת הנפש שנגרם לי. לגבי התעללות הוא הודה .מודה , אומר שאני חינכתי אותה בתור אבא" , אם כן אני מאוד אשמח והיה הכי מאושרת שתוכל להוביל אותי לתביעה אזרחית !!! לפחות כך הילדים שלי יקבלו את כל מה שהחסרתי להם בחיים, במשך הרבה שנים….. ורק לפני 10 שנים החלטי לצאת מהארון למציאות החיים, למרות על אונס .אין לי עדים ,רק אני והוא ואלוהים היינו שם, על התעללות כולם ראו וגם אמא שלי ראתה הכל. יש לי כוויות ברגלים ובידיים, אני מבקשת תציע לי ולנפש איך לצאת מזה קשה לי מאוד אני שרופה מכל רגע שאני חייה וראה אותו מול עיני , מחייך ומאושר יותר ממני בתודה -שהיה לך צהרים חמים בנשמה
אישה באפלה—מחפשת עזרה להביא את אחי לבית משפט ולהוציא את הכל לאור !!! בבקשה עזרו לי לצאת לדרך,

הגב

השאר תגובה

דילוג לתוכן