23 C
תל אביב
16 באוקטובר 2021
ליכודניק
יומן פוליטי

עליבות הצל

בריונות פעם בנט ופעם אמסלם, משרד החוץ והתרוצים, לשכת נתניהו השינויים והמלחמות, אילני מוריד את הררי

הכיפה משקרת 
בישיבת הממשלה שנגעה לתאגיד הציבורי הצהיר שר המדע אופיר אקוניס ש”יש בתאגיד החדש חובשי כיפות”. אני אומר לו : נו אז מה. אין בחובשי הכיפות דבר רע כאשר הם בתקשורת כי אין סכנה. אך יש סכנה בחובשי כיפות צבועים כמו בנט ועוד חלק לא קטן מאלו שסבלו את ראש הממשלה כמו גיל שפר ומומו פילבר. אלו הגיעו אל נתניהו כאשר נתניהו ראה את הכיפה והיה בטוח שהם נאמנים אך מתברר כי לא חכמה לראות חובש כיפה ולהאמין כי הוא ישר . ולכן אופיר אקוניס טועה כאשר הוא מסמן את חובשי הכיפה בתקשורת כנאמני הבית היהודי. צריך לשפוט כל אחד לפי ההתנהלות שלו. מנגד, מלחמתו של בנט על התאגיד החדש אין ספק שהיא צבועה בכל צורה שהיא הרי הוא רצה לסגור את ערוץ התקשורת ישראל היום. אז הדאגה של בנט לחופש העיתונות רחוקה מהמציאות. הדוגמה הכי טובה להתנהלות הקלוקלת של בנט היא ההתנגדות שלו לשינויים בממשלה : למה ? ככה. כי הוא מקנא בליברמן שר הביטחון .

הרי אם היה נמצא על קרקע המציאות היה נלחם שבמסגרת השינויים שהיו בממשלה שמעונות היום יעברו אל משרד החינוך אך בנט נאחז בקנאה  ובהתנגדות לכל מהלך של נתניהו .
הטרחנות משגעת את בנט.


סוף מושב

 

את המושב הזה פתחנו כאשר ליברמן נכנס לתפקיד שר הביטחון. בוגי עזב ברעש גדול ונעלם לקראת סוף המושב .
בנט הפך להיות לא שקט כאשר ראה את ליברמן נוחת על כיסא שר הביטחון והוא עדיין לא מעכל זאת. כך הופך בנט את ישיבתו בממשלה לעימות בכל שבוע מול נתניהו כאשר בכירים בבית היהודי אומרים לבנט “תירגע” הוא לא מפסיק. בנט יושב בתוך ממשלה ימנית אך מצפה ומייחל לכך שנתניהו יפטר אותו. נתניהו היה רוצה להחליף אותו עם העבודה אך עוד לא בשל הדייל. 
בתוך הליכוד נתניהו לא רוצה לוותר על תיק החוץ כאשר הוא לא מוכן לעמוד בהתחייבותו לישראל כץ למרות הסכם חתום ומפורש . הטענה של נתניהו כי ארדן יכעס כבר לא קיימת כי ישראל כץ הציע שתיק החוץ יעבור אל ארדן ואליו ברוטציה. גם אז נתניהו התחמק. כלומר אין בעיה עם ארדן וישראל,
בסיום הפגרה הקודמת היה אמסלם מי שגרם לנתניהו להכניס את ליברמן לממשלה. הבריונות של אמסלם באה לידי ביטוי כאשר בשבועיים של סיום המושב הוא נעלם מהצבעות  והקואליציה הייתה לקראת התפוררות. 

במושב הזה כבר התייצבה הקואליציה אך בכיר הסיעה אומר כי השותפות בין אמסלם לפרופסור יונה מסוכנת אידאולוגית. אומנם אמסלם לפעמים נוקט עמדות של ימין אך מקדם אג’נדות של השמאל.
השידור הציבורי אין ספק כי לקראת סוף המושב הנושא עלה על בריקדות. אין ספק כי ארדן נאבק על התאגיד הציבורי שאותו ביסס מנגד נתניהו החל בפתיחת כל מערכת ערוצי הטלוויזיה ולהוריד את רף הרגולציה.
יריביו טוענים כי הוא רוצה לשלוט על התקשורת, תומכיו טוענים כי נתניהו מחזיק את תיק התקשורת לא כדי לפקח עליה אלא למנוע את השתעבדות הפוליטיקאים ללחץ של ערוצי התקשורת שרוצים למנוע את הורדת הרגולציה. מקורב לנתניהו אמר : “הדוגמה של ערוץ 10 שלא עמד בתנאי הרגולציה והלחץ שהפעיל למען הטבות לא תחזור.אם הרגולציה הייתה קשה לערוץ עשר נוריד לכולם את התנאים”.


לשכת נתניהו

 

השבוע איבד נתניהו את אחד מאנשיו הקרובים והטובים ביותר – קובי צורף. מאז שקובי נכנס לתפקידו לפני שנתיים נתניהו לא הפסיד בקרבות הפנימיים. קובי נאמן לבוס ללא כחל ושרק. גם כאשר קיבל הצעה לפני שנה לעבור לתפקיד ראש מטה שר התיירות יריב לוין נתניהו ביקש ממנו להישאר , קובי נשאר. באחרונה הוא קיבל מספר הצעות בתחום הפרטי וקובי פשוט ביקש את ברכתו של הבוס לצאת לשוק הפרטי 
כמי שמכיר את קובי בכל עת כאשר יקרא אל הדגל יבא לעזור.
בכל מקרה קובי הוא חבר ואני מאחל לו בהצלחה .

אין ספק כי יואב הורביץ שאמור להיכנס השבוע כראש הסגל יתקשה למצוא יועץ כמו קובי. היה וימשיך תהליך של ניר חפץ מצד אחד וחני מהצד השני שימרטו נוצות לכל מי שבאזור של נתניהו, הדבר יילך ויחריף. בסביבת נתניהו השבוע נהנו לראות את השניים חותכים אחד את השני. איך אמר אחד המקורבים : “כל זמן שהם רבים יש פחות נזק בסביבת נתניהו, רק עכשיו נשאר לראות מי יותר חזק חני או ניר? נראה בשבוע האחרון שניר יותר חזק”.

אנחנו נראה בימים הקרובים את דוד שרן נכנס לתפקיד מזכיר הממשלה אך בפועל עזיבת צורף מעמידה אותו במצב כמי שיהיה גם הציר הפוליטי במשרד.


הצל

 

אין ספק כי התפקדות הצל לליכוד היא עוד אתגר לליכוד לשמור על דרכו כמפלגה ימנית ליברלית. אומנם יש כמו הצל עוד גורמים שהם סכנה אך הליכוד היה תמיד תנועה שידעה להכיל גורמים מימין קיצוני ועד מרכז שמאל רך. תהליכים כמו פייגלין והצל תנועת הליכוד והפעילים תמיד ידעו להכיל ולהתגבר על הסכנות שלהם. אומנם כאשר היו כאלה שרצו להתפלג מהליכוד תמיד מצאו תרוץ בדמות “הליכוד קיצוני”, אך בפועל פייגלין לא בליכוד וגם את הצל השחור יהפוך לחיוור. כבר ההתקפה שלו כנגד בני בגין סימלה את סופו בליכוד כאשר יואב קרקובסקי שאל את הצל על חמשת המ”מים של ז’בוטינסקי הצל התגלה כי הוא פשוט לא יודע את בסיס דרכה של תנועת הליכוד, וכאשר הוזכר בני בגין הוא החל בנאצות. לא צריך תמיד להסכים עם בני בגין אך בליכוד יש הערכה לבגין האב והבן. לומר שהבת של בני בגין התאסלמה זה כבר לעבור את הגבול, וכן בליכוד יקיאו את הצל. הוא יהפוך להיות עוד אחד מאלה הנמצאים בשוליים , עד שיעלם.

מנגד במפלגת העבודה צהלו ושמחו לראות את הצל מתפקד לליכוד , אך את הגיבנת של העבודה הם לא רואים כי יש להם שתי גיבנות. האחת התפקדות של המגזר הערבי בעבודה. המגזר הזה מגיע למעל עשרים אחוז, ובפועל משפיע על הרשימה של העבודה ומצביע לרשימה המשותפת. הגיבנת השנייה של העבודה הם קבוצת האנרכיסטים שהתפקדו אל העבודה במטרה להפוך את העבודה כסניף של רק”ח. הם אדומים ואנרכיסטים.


יאיר אילני

 

יאיר אילני עבר שיימיניג ע”י ליאור הררי כפי שעברו לא מעט פעילי ליכוד בשנה האחרונה החליט ביום חמישי שהוא ישים סוף לרדיפה של הררי והריץ הודעה בקבוצות הוואטסאפ כי מי מהנהגת התנועה שישתף פעולה עם הררי ימצא אותו וחבריו מנגד. רק ביום חמישי כבר חתמו על המנשר יותר משישים חברי מרכז.

יאיר מתייחס לתופעה של הררי שהוא הפך להיות מי שמשמיץ חברי ליכוד בשם נתניהו. מה שברור הוא כי אולי להררי יש חבר בלשכה כמו ניר חפץ אך השטח בליכוד יקיא אותו .אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

הארץ שברו את הכלים שאי אפשר להרכיב מחדש – אריק זיו

אריק זיו ויזר

נתניהו הלולין

אריק זיו ויזר

מיקי ניצח הליכוד הפסיד

אריק זיו ויזר

אתיופי לאתיופי סיכינאי – יומן פוליטי – אריק זיו

אריק זיו ויזר

דו”ח המבקר, פצצה מתקתקת !

אריק זיו ויזר

מצביעים רמי לוי

אלי חזן
דילוג לתוכן