34.1 C
תל אביב
25 ביולי 2024
ליכודניק
באנר ראשי דעות

עונת הכבשים

הימין זה עדר? בואו נראה

 

מנסה לגעת בנקודת הזמן שהפכנו לתימהוניים, ממתי הפכנו לעדר, נטולי אידיאולוגיה צוהלים למשמע סיסמאות שאינן מסבירות לנו כלום? בכל בחירות מגיע כוכב אחר, פטריה לאחר גשם שמפריח לאוויר הבטחות משוחזרות של הכוכב האחרון שהיה לפניו, וכבר נותנים לו בסקרים מספר דו ספרתי של מנדטים, וכך ממשיכים מבלי להביט לאחור כדי לבחון את טעויות העבר, שמהן נלמד לקח לעתיד, מספר ניסיונות בשני העשורים האחרונים החל מליברמן, שינוי של טומי לפיד, קדימה של שרון, ונמשך עם יאיר לפיד וכחלון אמורים ללמד אותנו משהו, האכזבות שספגנו בכל אחד מהגלגולים האלה אמורים לנער בנו את פעמוני התיש שהולך מלפנים, במאמר תתעוררו .

הפעם נראה כי הסחף יותר מסוכן, שכן לא עניינה של דרך היא שמובילה את הבחירות, אלא עניינו של איש, לא אידיאולוגיה על מלחמה ושלום, או כלכלה ורווחה מה שמניע את הנוהרים להתמודד בבחירות, אלא מסע חיסול נגד אדם אחד שהצליח לעשות מהפך במדיניות הפנים והחוץ, לקבל חיבוק חם מסביב לעולם כולל הערבי מבלי שיוותר על שטחים, רק הבעיה שהוא לא מהמחנה, לא חביב התקשורת ומה שמייצגת אלא מהמחנה ההוא של הצ’חצ’חים, ולא משנה באיזה דרך, צריך לחסל אותו .

אין זו בעיה שכל מען דהו יתמודד לבחירות ויראה בעצמו ראוי למלא כל תפקיד, שהרי זו היא הדמוקרטיה שאנו נלחמים לחיזוקה ומימושה, במקרה דנן שיואיל ויבוא עם מצע מדיני כלכלי חברתי ויטען שזו היא דרכו, וכך האזרח יבחן את החלופות ויבחר את המתאים ביותר לעמדותיו, ננהל מערכת בחירות שקופה ונקיה והזוכה בסוף היום ילכד את האחרים סביבו, אלא מה? שזה לא העניין, לא על אידיאולוגיה ולא על דרך אנו חלוקים, אלא על מהותו של אדם, ומזה עשור, מערכת משומנת בעיתונאים ופרשנים וטוענים לכתר מנהלים מסע צייד והכפשה נגד איש אחד, לא נגד דרכו או האידיאולוגיה שהוא מייצג, אלא מלחמה באיש שלא נענה לתכתיביהם, איש שלא התקפל כפי שעשה שרון וקרע את המדינה והעם, איש שעמדו לפניו מנהיגי עולם והצדיעו, שעשה מהפכה ביחסי החוץ של ישראל בזמן ששריו עשו מהפכה בתחבורה, בביטחון ובחינוך, זהו האיש שכולם מבקשים לשפד בכיכר העיר ומתאחדים נגדו.

עונת הכבשים חוזרת במתכונת חדשה, בצורת אנשים כאסופה שלא מחבר ביניהם דבר חוץ מהרצון להחליף את נתניהו, ללא מצע אידאולוגי וללא מפת דרכים מדינית כלכלית חברתית, וכל המצג שהם מביאים באסיפה “המונית” מסתכם במשפט אחד, “רק לא ביבי”, ארבע ראשים לגוף אחד שנאמו אחד אחר השני, דיברו הרבה אך לא אמרו כלום חוץ מדבר אחד והוא “באנו להחליף את ביבי”, מבלי להגיד מה יעשו אחרי שיחליפו אותו, איזה מדינה הם מתכננים ואיזה עתיד הם מכינים לנו, ממש מבצע צבאי של שלושה גנרלים ואזרח להפיכה שלטונית בכלים שנראים כאילו דמוקרטיים, ומצפים שהעדר ירוץ אחר צלצולי הפעמונים.

עד כמה אנחנו עדר? זאת נדע בבוקר שלאחר הבחירות אך מה שברור שיש בינינו הרבה כבשים, והעדר הזה בכל בחירות ימצא את התיש שיקשור את הפעמון סביב צברו וירוץ מלפנים, כמעט אותו עדר במספרים רץ אחרי טומי לפיד, ואחרי יאיר לפיד ואחרי כחלון ועכשיו צבעו לו את התיש בכחול לבן שירוץ אחריו .אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

תחייתו של החזון הרדיקאלי

אריק זיו ויזר

שכחו אותי בבית

אלי חזן

נתניהו קול דמי ילדנו זועקים אליך מין האדמה – עד מתי ????

אלי חזן

בצילו של החופש -גלעד שליט

אריק זיו ויזר

התעוררי אירופה

אלי חזן

פרשת ואתחנן- “שבת נחמו” (מן ההפטרה ישעיהו פרק מ’ )

אלי כהן
דילוג לתוכן