25.9 C
תל אביב
19 ביולי 2024
ליכודניק
סניפי הליכוד

עו”ד גרשון מסיקה בפניה לעוזי דיין

‏א’ אלול תשס”ח
‏01 ספטמבר 2008

לכבוד
מר עוזי דיין

שלום רב,

ברצוני לברך אותך על החלטתך להצטרף לתנועת הליכוד.
אלופים בצה”ל ואנשים כמוך בעלי תודעה ציבורית והרוצים לתרום לחברה, הינם נכס לכל תנועה פוליטית.
אבל הצלחת ה”שידוך” שבין התנועה לאדם דורשת תנאי מינימום של זהות השקפות וראיית עולם.
לפיכך, לאור עמדות שלך שהוצגו בעבר הלא רחוק, עמדות שלחלוטין אינן עולות בקנה אחד עם דרכו של הליכוד, רציתי לשאול כמה שאלות ע”מ להבהיר כמה נקודות בנוגע לתכניותיך המדיניות שהוצגו טרם הצטרפותך.
אני מתכוון לדבריך במסיבת עיתונאים ביום 20.9.05, סמוך מאד לסיום ביצוע “ההתנתקות”, שבמסגרתה נעקרו והוחרבו גם 4 ישובים בצפון השומרון, כלומר בתחום המועצה האזורית שומרון בה אני גר, ובראשה אני עומד כיום.
בדבריך אז הצגת תכנית מדינית שבה הצעת לעקור 32 ישובים נוספים, לגרש עוד 20,000 איש מבתיהם, חלקם הגדול מתחום המועצה שלי, ובמחיר כלכלי שאתה הערכת שיעלה למדינה עוד 16 מיליארד שקל. הצעת לעשות זאת חד צדדית, כהמשך ישיר לעקירה הקודמת, סוג של “ניצול הצלחה “.

בדבריך אז אמרת כי תכניתך “תשמר את המהות הלאומית” שלנו, תחסל את “השליטה על עם אחר”, ותיצור את “תחילתו של דו קיום”, היות ו”ישראל בלי עזה ושכם תהיה חזקה יותר מאשר איתן”. לדעתך דאז, הקו המוצע יהיה הרבה יותר טוב מבחינה בטחונית.
עמדותיך אלו הינן לגיטימיות בשיח הישראלי, אך ללא ספק הן מבטאות צד פוליטי מובהק – הצד השמאלי, הניסוח שלהן, שהינו ב”שפה” השמאלנית, משקף באופן נאמן את ראיית העולם והגישה של מחנה השמאל.
לעומת זאת, אני קורא בחוקת הליכוד, חוקה המבטאת את לב ליבה של דרכו. הרשה לי לצטט מס’ סעיפים:

“הליכוד הינו תנועה לאומית ליברלית הדוגלת בקיבוץ גלויות, בשלמות המולדת, בחרות האדם ובצדק חברתי והיא חותרת להשגת מטרות אלה:
– ריכוז העם היהודי בארץ ישראל, קיבוץ גלויותיו ומיזוגו במולדת…
– שמירת זכותו של העם היהודי על ארץ ישראל, כזכות נצחית שאינה ניתנת לעירעור…
– השרשת ערכיה הנצחיים של מסורת ישראל בחינוך ובחיי המדינה…”
עוזי,
כדי ש”השידוך” יהיה מוצלח, דבר שאני מייחל לו, עליך להבהיר לי ולחברי הליכוד האם ביצעת תפנית, לחלוטין לא פשוטה – מעמדות שמאל מובהקות אל עקרונות הליכוד:
– האם עקרונות הליכוד הללו, החד משמעיים והכתובים ב”שפה” יהודית לאומית מקובלים עליך?
– האם אתה עדיין חושב שההתנתקות היתה צעד נכון או שכעת כבר ברור לך שמדובר באסון לאומי?
– האם אתה עדיין חושב כמו אז שישראל חזקה יותר “ללא עזה ושכם” או שבהתאם לרוח הליכוד -זכותנו עליהן “נצחית ואיננה ניתנת לעירעור”?
– האם מחקת את תכנית הנסיגה, העקירה והגירוש החד צדדית הנוספת שאותה הצגת, או שמא תבקש שדווקא הליכוד יוציא אותה לפועל?
– סיעת הליכוד הטילה לפני מס’ חודשים משמעת סיעתית על חבריה לטובת חוק ביטול “ההתנתקות” בצפון השומרון. האם גם אתה תומך בתיקון הטעות ובחזרה לחומש וליתר ישובי השומרון שהוחרבו?

אני מתכוון לתת פומבי למכתבי זה כי לא מדובר בעניין אישי. לא רק אני וכ-26,000 תושבי המועצה האזורית שומרון מחכים לתשובותיך הברורות, אלא גם כל חברי הליכוד שאת תמיכתם אתה מבקש.

בכבוד רב,

עו”ד גרשון מסיקה
ראש המועצהאתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

סיכום ועידת הליכוד העולמי

אריק זיו ויזר

נתפסו במצלמת ליכודניק בכנס בעמקים/צילמה טובה מעוז

אריק זיו ויזר

צו מניעה נגד קיש

דניאל נחמיה

לבני נגד נשים

אריק זיו ויזר

ליכודניק משתתף בצערו של מרדכי טאוב בשל מות אביו

אריק זיו ויזר

סניף ירושלים מתעורר

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן