28.6 C
תל אביב
26 ביוני 2022
ליכודניק
יומן פוליטי

סרוגים בלשכה

אין עתיד עם נתניהו, אייל גבאי הפקק של נערי האוצר,ליברמן אומר מה שכולם חושבים, גם בלשכת סער יש שינויים.

השבוע נפל דבר בלשכת נתניהו. כבר לפני כחודשיים טענתי ביומן הפוליטי כי בתחילת השנה הקרובה יתבצע מהלך של שינוי במשרד ראש הממשלה
השבוע האחרון של השנה האזרחית החל בפרישתם של מי שהיה ברור כי זמנם קצוב במשרד ראש הממשלה. הראשון, כפי שפורסם כבר בשבוע שעבר, היה יועצו הפוליטי שלום שלמה אשר הלך למגזר העיסקי וכמוהו גם ראש צוות ההסברה ניר חפץ.

גם שלום וגם חפץ ניסו לקבל מצנח של זהב במגזר הציבורי אך נתניהו נשאר ביבי וכפי שבעבר נתניהו השתמש ושכח את אלה שהלכו איתו כברת דרך כך גם הצמד חמד.

אינני חושב שהשניים שעזבו היו מאנשי המקצוע הטובים. יחד עם זאת, נתניהו חייב לשנות את ההרגל שבו הוא הופך את העובדים שלו לטיטולים.

הרי לא יכול להיות כי נתניהו הפך את עוזריו ויועציו מהעבר להסטוריה קצרה. אנחנו זוכרים אבל הליכודניקים של היום  לא זוכרים את אורן הלמן,אלי כהן, חיים בשארי, מומו פילבר, יחיאל ליטר ונפתלי בנט. כולם עשו עבודת קודש אבל כולם נשכחו . באדיבות נתניהו.

חשוב להצביע על תופעה מגונה מבחינת הליכוד, תופעה אשר נתניהו מבלי משים ועקב התנהלות לא מתוכננת יוצר לה הומאז’. אפשר לומר כי לשכת נתניהו מאמצת את האימרה המפ”אינקית הוותיקה : “בלי חרות ומק״י”. לאט לאט נעלמים חברי הליכוד מסביבת נתניהו ומתקבצים בה יוצאי המפד״ל הנעלמת. כך היום לשכת נתניהו נכבשה ע״י חובשי הכיפה הסרוגה : כך נתן אשל וכך גם ראש הלשכה החדש גיל שפר. נקווה שאולי גיל ישפר את האווירה שהאשל לא נתן לנתניהו.

עכשיו נשאר אייל גבאי. ילך או לא יילך ? שרי הליכוד מקווים ועוד איך שיילך. הם רואים בגבאי מכשלה לתפקוד הממשלה. שר בכיר אמר השבוע : “גבאי מהווה מכשול ענק בתפקוד הממשלה. הוא עוצר מהלכים ולא נותן לממשלה למשול. גבאי הוא הפקיד של פקידי האוצר שמנסים למנוע כל פעילות. גבאי יושב בעשרות ועדות בדיקה ממשלתיות ואפילו היה המוכשר ביותר לא יכול לבצע את העבודה אך הוא הפך להיות הפקק הבירוקרטי”. הבכיר משווה את עבודתו של גבאי מול אביגדור יצחקי, מנכ״לו של שרון, שם היה מנכ״ל שטיפל ושיחרר סתימות בירוקרטיות ופה יש מי שיוצר את הסתימות.

הבכיר הוסיף כי נתניהו חייב לשנות גישה כי אם לא ישנה את הגישה נמצא את עצמנו בעוד כשנה מוסרים את השלטון לקדימה במגש של כסף או זהב.

אומר מה שכולם חושבים
ליברמן אמר את מה שכולם חושבים על הפלסטינים וכן על הטורקים. ישראל צריכה להבהיר לטורקיה שהיא אוייבת ברורה שלנו וצריך לנהוג איתה כאוייבת. אין מה להתקפל מול ציר הרשע שטורקיה הצטרפה אליו, ציר שעמד בראשות אירן וסוריה. אי אפשר להמשיך במדיניות של יורקים עליך ואתה אומר שיורד גשם. הרי לא משנה מה נעשה, הטורקים נקטו עמדה ברורה אנטישמית שנובעת משנאת ישראל. אז קדימה ליוון ושהטורקים יראו את הגב שלנו להרבה שנים.

שטרית מבית שמש בסער
קטי שטרית, מועמדת הליכוד במקום ה – 31 לכנסת ישראל, תחל ב -1 בפברואר את תפקידה החדש כראש מטה שר החינוך גדעון סער.
שטרית נחשבת לאשת ביצוע מהמעלה הראשונה ויש לה כוח פוליטי לא מבוטל. היא שימשה במשך שנים כראש הלשכה של ראש עיריית בית שמש לשעבר, דני וקנין, ובהתחשב בכך שלעירייה לא היה מנכ”ל היא שימשה מנכ”לית בפועל והובילה תוכנית הבראה. זאת ועוד, לשטרית כוח פוליטי חזק. היא הצליחה לנצח בבחירות המקדימות (הפריימריז) לרשימת הליכוד לכנסת במחוז ירושלים את מועמדו של ראש הממשלה, שמוליק סלבין. מלבד זאת, מאחוריה עומדים שורה של פעילים פוליטיים ותומכים קנאים, דבר המבטא את כוחה הרב. בכיר בתנועה אמר לליכודניק : “סער מבין שאנו עומדים בפני המפנה לשנת בחירות ולפיכך הוא לקח לתפקיד אישה בעלת אוריינטציה פוליטית מובהקת, כזו שתדע לשים דגש על המקומות הפוליטיים הנכונים”.
ראש המטה היוצא, קובי ילוביץ’, אשר נקרא לדגל מתפקידו כמנכ”ל הכל יכול של עיריית גבעתיים מסיים שנה בתפקיד ומועמד לתפקיד ניהול שהוצע לו זה מכבר. שר החינוך איחל לילוביץ’ הצלחה בהמשך הדרך.
במשך השנה שבה מילא את תפקידו במשרד החינוך חזקה עליו שהוא היה מינוי מקצועי לעילא ולעילא. ילוביץ’ טיפל בשורה של נושאים מטעם השר תוך שהוא מתמקד בעיקר במו”מ על תקציב המשרד אל מול משרד האוצר, מו”מ מול ארגון המורים של רן ארז שהבשיל להצלחה והוא עמד כיו”ר ועדת ההיגוי של תוכנית התקשוב של שר החינוך גדעון סער.
אחד מפעילי הליכוד הבולטים אמר לליכודניק : “התפקיד היה קטן על קובי”.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

מסתמן המחליף של שלום שלמה

אריק זיו ויזר

עליבות הצל

אריק זיו ויזר

האם המשטרה אספה חפץ מיותר ?

אריק זיו ויזר

מרכיבים קואליציה : זמן שפיות

אריק זיו ויזר

Easy Come פירון וגל Go

אריק זיו ויזר

רקמה חדשה בליכוד

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן