17.3 C
תל אביב
2 בדצמבר 2021
ליכודניק
דעות

נתניהו בעקבות שרון

הצהרת נתניהו על שתי מדינות ונכונותו לצעד חד-צדדי כּוּוְנָה יותר לאוזני הרצוג מאשר לעולם, כדי להשתחרר מכבלי הליכוד ולבסס לעצמו קואליציה רחבה שתבטיח שלטונו לשנים רבות.

 

 

 

ההצהרות המדיניות האחרונות של נתניהו בארה”ב על המשך תמיכתו בשתי מדינות לשני עמים ולנכונותו לשקול צעדים חד-צדדיים, חייבות להדליק אור אדום אצל כל אלה בליכוד שחשובים להם העקרונות האידיאולוגיים מבית מדרשם של ז’בוטינסקי ובגין יותר מאשר השלטון. לכאורה היפנה נתניהו את דבריו לממשל האמריקני, אבל האמת היא שהכוונה הייתה דווקא להשמיע מוזיקה נעימה באוזני בוז’י הרצוג, מנהיג העבודה, אותו הוא שואף לספח לממשלתו. הפרטים שהובאו ויובאו כאן הוצגו בפניי על ידי גורם מקורב מאוד לנתניהו, שהלהט האידיאולוגי בוער בעוצמה בעצמותיו.

 

 

ההצהרות פתחו את המחסום

 

 

מאז שנת 2006 הולך נתניהו למעשה בנתיב שהתווה אריק שרון: העיקרון הרעיוני בו יש להתמקד הוא ההישרדות בשלטון, גם על חשבון העקרונות הרעיוניים, והיה ברור שכדי לסטות מהאידיאולוגיה הליכודית יש להשיג שלטון מוחלט במפלגה.

כמו אצל אריק, גם אצל נתניהו העקרונות הרעיוניים חשובים פחות וההישרדות היא העיקר.

הוא התחיל מייד בניטרול כוחם של חברי המרכז, דבר שאיפשר לו להקפיא את מוסדות הליכוד ולהשלים את המלאכה בייבוש מוחלט של הסניפים, מה שגרר הקפאה של פעילי השטח. כך הבטיח לעצמו שלטון יחיד מוחלט, שלאחריו יכול היה להרשות לעצמו את ההצטרפות לרעיון השמאלני המובהק של שתי מדינות לשני עמים בנאום בר-אילן.
נתניהו החליט ללכת לבחירות האחרונות רק לאחר שהגיע להבנות עם יצחק (בוז’י) הרצוג שעדיף לשניהם לשתף פעולה, בין אם במסגרת מאוחדת ובין אם קואליציונית. הקשר הסמוי התהדק במיוחד לאחר הניצחון הגדול של נתניהו בבחירות האחרונות. להבנות דומות הגיע גם עם יאיר לפיד, החרדים וש”ס. בוז’י לא יכול היה להצטרף לקואליציה מייד אחרי הבחירות בגלל איום הפריימריז בעבודה. ההצהרות המדיניות של נתניהו בארה”ב פותחות עכשיו את המחסום הזה. נתניהו עדיין צריך להחליט אם בהמשך יקים כמו שרון מפלגה חדשה עם חלק מהעבודה, כחלון ולפיד, או ששליטתו המוחלטת הנוכחית בליכוד תאפשר לו סטייה כה עמוקה שמאלה ולהמשיך בכל זאת להנהיג את המפלגה עם שותפים קואליציוניים מהשמאל.

 

 

ניצחון אמסלם יבטיח ליכוד רעיוני

 

 

לאלה בליכוד שמעוניינים למנוע מצב כזה בו הליכוד מרוקן כליל מיעדיו הרעיוניים, יש עכשיו אפשרות לפעול מעשית בבחירות הקרובות בסוף דצמבר ליו”ר מרכז הליכוד. ח”כ דוד (דודי) אמסלם שמזה קרוב לשנתיים פועל בעקביות רבה להשיב את הכוח למוסדות הליכוד בכלל ולמרכז בפרט, כדי לאזן את שלטון היחיד של נתניהו, הציג מועמדותו לכהונת יו”ר המרכז מול המועמד הרצוי לנתניהו – צחי הנגבי.

אם ייבחר הנגבי – יוכל נתניהו להגשים את תוכניתו באין מפריע. ניצחון של דודי אמסלם יאפשר לליכוד לשמור על דרכו הרעיונית, להבטיח ריבונות יהודית מלאה מהים עד לירדן ולמנוע נקיטת צעד חד-צדדי. כולנו זוכרים את הצעד החד-צדדי של שרון המביא עלינו יותר מידי שפך דם וטרור. הדרך היחידה כרגע למנוע זאת היא הבחירה בח”כ דוד אמסלם.

 

 

הכותב, זאב בן-יוסף, הוא ממייסדי הליכוד, חבר מרכז, חבר מזכירות וחבר לשכה, מוותיקי תנועת בית”ר, עיתונאי, פובליציסט, עורך כתבי עת, איש הסברה ויחסי ציבור מזה יובל שנים, בעל תואר ראשון במדע המדינה ויחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית, משלים בה תואר שני בפילוסופיה של המדעים.

 

 

 

 

 

 אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

אסור להרוג את הנגב

אריק זיו ויזר

מצדיעים לאשת הברזל

אלי חזן

מבקרים בשליחות עצמם והסברה כושלת

אריק זיו ויזר

שלום עכשיו – תתביישו

אריק זיו ויזר

פתרון מיידי למצוקת הבועה התל-אביבית.

אריק זיו ויזר

דרושה מפלגה דומיננטית – סיימון טמפלר

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן