27 C
תל אביב
10 באוגוסט 2022
ליכודניק
יומן פוליטי

נתניהו = אשכול?

טילים לעומת התקפות נגד. נתניהו = אשכול? מי כאן חברתי ? חוקי אלקין.  לשכת הליכוד. דרוקר הוא עיתונאי לעילא ולעילא. סקר “הארץ”

טילים לעומת התקפות נגד

מסכת הטילים והפיגוע השבוע מחזירים אותנו לימים של מבחנים מדיניים. שוב נעשית הטעות שלעולם חוזרת. על ירי טילים מחזירים בתקיפה מהאוויר. טעות לעולם חוזרת ואין סיבה שזה יקרה. החובה המוטלת על ממשלת נתניהו היא החזרת ההרתעה ללא המתנה לחמשת אלפים טילים. החזרת ההתרעה על ידי מבצע מסוג “חומת מגן 2″ או עופרת יצוקה 2” אלא שהפעם טוב ייעשה אם יחסלו את התשתיות העזתיות. יתר על כן, המכה מוכרחה להיות חזקה עד ששלטון החמאס יתחנן שנפסיק. זו ההזדמנות של ישראל להחזיר את שליט שכן צריך לקבוע את משוואתה הלחימה : אי הפסקה של הלחימה עד למכת מנע ניצחת כוללת החזרת גלעד שליט. זה יהיה טמטום לחזור לאוויליות של ממשלת קדימה שניהלה את עופרת יצוקה ולא החזירה את שליט. אין הסכם הפסקת אש ללא שליט, אז נתניהו צא עכשיו למבצע רציני ושמור על כושר ההרתעה.

 

היה שר ביטחון שקוראים לו עמיר פרץ והוא דחף את כיפת ברזל, אך מתברר כי עמיר פרץ טעה והטעה את העם. כיפת ברזל כפי הנראה טובה על הנייר בלבד מתברר כי אם יפעילו את כיפת ברזל העלויות מטורפות וכפי הנראה כיפת ברזל היא מערכת טובה אך לא ישימה. כאשר החמאס יכול להעיף לאויר עשרות טילים ביום מי יממן את העלויות המטורפות של עשרות טילי כיפת ברזל ביום? אך אצלנו תרבות החפיף מושרשת במיוחד בממשלת הקופונים של קדימה. שכן העדיפו אז לומר שמאשרים את כיפת ברזל רק שהציבור ישמע שיש פיתרון. הפתרון הוא לחזור לעופרת יצוקה והפעם עד להחלפת השלטון בעזה והחזרת שליט הביתה. 

 

נתניהו = אשכול?

נתניהו מוצג כראש ממשלה חלש מובל הססן שמובל ע״י סקרים. כלומר ראש ממשלה גרוע. מבחינה ציבורית נראה כי נתניהו באמת גרוע ואין ספק כי זה נראה רע אך אני רוצה לנתח את נתניהו מכיוון אחר. לעניות דעתי, נתניהו קשוב לצרכי הציבור והסקרים נותנים לו זוית ראיה או שמא פרספקטיבה נוספת בקבלת ההחלטות.

אישית, אני מעדיף את נתניהו הססן כמו אשכול שכיהן כראש ממשלה בתקופת מלחמת ששת הימים ולא ראש ממשלה כמו גולדה, שנחשבה קשוחה, אך מלחמת יום הכיפורים הוכח כי היא בבעייה וכך הגענו לאחד הבזיונות של מדינת ישראל.

אני מעדיף מנהיג שלא החלטי כמו שרון שהלך וגירש יהודים מבלי חמלה והגיון. אני זוכר את ההתנהלות בעת הסכם הגז עם מצרים. היו לנו פה אנשים חזקים שהובילו את ההסכם. כבר אז היה ברור כי גורמים אינטרסנטיים בממשל הישראלי והמצרי גוזרים קופון גדול. ישנה שמועה כי דירקטורים בחברת חשמל התנגדו להסכם והופעל עליהם לחץ כבד עד שההסכם קויים. אז היה לנו ראש ממשלה חזק שיודע להחליט והיה הסכם גז עם מצרים שברור היום שמדינת ישראל שילמה עליו מחיר יקר.

אני לא רוצה להעלות על הדעת שהיה לנו ראש ממשלה כמו שרון עכשיו בנושא הגז. הרי ברור לכל שמקורביו היו גוזרים קופון ולעזאזל המדינה.אז אני מעדיף את נתניהו הססן ושהמדינה תרוויח.

מי כמוני מכיר את המגרעות של נתניהו אך מנגד מה אנחנו מעדיפים את ציפי שתובל ע”י אדלרים וארדים ופתאם נראה אותם מיעצים לתשובה, לחברת החשמל ולקדימה? לא היה מספיק לנו בעבר מהם?

 

מי כאן חברתי ?

מעניין מי תוקף את נתניהו ? אלו אותם ארגוני שמאל שמובלים ע”י שינאת הציונות בשם האג’נדה החברתית. כאילו. לפעמים אני תוהה מהי אג’נדה חברתית במדינת ישראל ? האם לצעוק כל הזמן חברתי ולחבור לאליטה הכלכלית זה חברתי? או להכנס למשרד התקשורת ולגרום להורדה של מחירי הסלולר, זה חברתי? או בדוגמא אחרת  כאשר שר התחבורה מהליכוד דואג לערביי ישראל בכבישים וגם בתחבורה ציבורית זה חברתי?  שנים ש”השמאל החברתי” בישראל קיבל מנדטים מהמגזר הלא יהודי ומעולם לא דאג לו. כן, גם המפלגות הערביות דאגו למלך המלכים קדאפי אך לא דאגו לציבור שבחר אותם. מי כן דאג ? הליכוד ,ממשלת נתניהו. אז מי חברתי פה? התשובה ברורה לחלוטין.

לנתניהו יש הרבה מגרעות אך על המאזניים מול האלטרנטיבות אין ספק כי נתניהו הוא טוב לעם היושב בציון.

 

חוקי אלקין

השבוע הייתה חקיקה חשובה בכנסת. על העברתם מנצח בחוכמה יו”ר הקואליציה זאב אלקין. כיצד אני רואה את החשיבות של החוקים? התגובה של העיתון הפוסט ציוני “הארץ”. עיתון הארץ תוקף ומגדף ויוצא מגדרו בהתקפה על החוקים האלה ומכיוון שכך אני מתמקד בחוקים החשובים האלה.

חוק הנכבה יאפשר למדינה לשלול מימון ממשלתי מגופים, בהם ארגונים ורשויות מקומיות, אשר ישללו את ערכי הבסיס של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

חוק ועדות הקבלה נועד לאפשר ליישובים קהילתיים לסנן מועמדים חדשים לפי קריטריונים שונים. מובילי החוק טענו כי “זהו חוק מוצדק מאין כמוהו, שיאפשר לייהד את הנגב ואת הגליל”.

חוק בנית ללא אישור תשלם על ההריסה. החוק של פאינה קרישנבום מישראל ביתנו קובע כי אזרח שהקים בית בלתי חוקי, יממן את עלויות הריסתו.

החוק של פאינה חוק חשוב מאוד זאת מכיוון שבדרך כלל כאשר באה המדינה לבצע הריסה של מבנה לא חוקי יש אלימות ואז צריך להביא כוחות רבים בעלויות כבדות, כך ככל שיהיו יותר אלימים ישלמו יותר, ובכך מדינת ישראל תוכל לאכוף את החוק.

 

לשכת הליכוד

לשכת הליכוד היא דוגמה לאי עשייה של המצודה. במשך שנים לא כונסה הלשכה שתפקידה בתנועה לדון בכל הנושאים המדיניים, הכלכליים, החברתיים והבין מפלגתיים המצויים על סדר יומה של התנועה. החלטותיה יחייבו את נציגי התנועה ברשויות הממלכתיות ובכל הגופים הציבוריים האחרים. השרים וחברי הכנסת הם חברים בהנהלה מתוקף תפקידם.

אך מאז שיו”ר הלשכה פרש מהחיים הפוליטים לא כונסה הלשכה. עכשיו ב – 7 באפריל תכונס הלשכה אחרי שבית הדין חייב את התנועה.כל זה קורה מכיוון שלא נבחר יו”ר לשכה חדש, כפי שלא נבחר יו”ר צעירים מאז שיואל חסון פרש לקדימה, הגופים האלה משותקים. אולי גם בצעירים בית הדין יחייב את המפלגה לבצע בחירות.

 

תחקיר  דרוקר על “נסיעות נתניהו”

כליכודניק לא הרגשתי טוב כאשר ראיתי את השידור אך יותר מכל לא אהבתי את התגובה על הכתב רביב דרוקר שמסמנת אותו כמי שרודף את ראש הממשלה. רביב דרוקר עיתונאי מצויין שמבצע את עבודתו, שלא כמו אמצעי תקשורת אחרים הביא תחקירים וחשף פרשיות בממשלת קדימה. במקום להאשים את דרוקר עדיף ללמוד ולתקן את הדרכים.

ג’יי סטריט

מתברר כי תומכי הארגון בישראל מובלים ע”י שינאה נגד חברי כנסת מהליכוד. השינאה כה גדולה עד ששני פעילים עמדו בכניסה לועדה העליה והתפוצות ששם ניתנה במה לארגון להגיב על ההאשמות כי הוא פועל כנגד מדינת ישראל ופעילי הארגון כינו את יו”ר הועדה בשמות כמו פאשיסט ומקרתיסט. שוב אנו רואים כי מי שמגיע מהשמאל האנרכיסטי מתנהג באלימות מילולית אפילו כאשר נתנו להם במה מכובדת.

לאותם פעילים :מדינת ישראל היא מדינה יהודית דמוקרטית תכבדו את הדמוקרטיה.

הצעה לג’יי סטריט : אני מאמין כי אתם באתם מתוך כוונות טובות. תוציאו את התפוחים הרקובים שכן, יותר מאשר הם גורמים נזק למדינת ישראל הם גורמים נזק לכם.

 

סקר “הארץ”

שוב עיתון הארץ. בתקופה האחרונה אנו עדים לסקרים רבים כי הליכוד נחלש אך הסקר הבא מראה מגמה אחרת התחזקות הליכוד וגוש הימין.

סקר הארץ דיאלוג: 67% נתניהו מתפקד טוב מאוד או בינוני 

 

  סקר מפלגות:  הליכוד 31 עליה של 4, קדימה 31 עליה של 3, ישראל ביתנו 17, ש”ס 10, עבודה 6, האיחוד לאומי 5 יהדות התורה 5 .

גוש הימין מונה 68 מנדטים, 3 יותר מהמצב הקיים.

בכיר בקדימה אמר לליכודניק : “שוב אנו נופלים בפח של הסקרים המדומים שלבני מביאה שלטון. ברור כי לא לבני מביאה שלטון היא רק הביאה את המנדטים של מרץ והעבודה, אך זה נזיל מאוד כי כאשר תקום מפלגת שמאל רצינית המנדטים יברחו לנו, בקדימה צריך לקרוא לצחי הנגבי שיקח את המושכות עכשיו”.אתר "ליכודניק" הינו אתר לסיקור פוליטי. האתר עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמןלפנות להנהלת האתר

אולי גם זה יעניין אותך

השווארמה, הג’חנון ונתניהו

אריק זיו ויזר

פרס,ברק אנטומיה של אי חקירות

אריק זיו ויזר

האם בוגי שקרן

אריק זיו ויזר

פריש מיש בממשלה

אריק זיו ויזר

מקרתיזים כן או לא

אריק זיו ויזר

“רק לא ביבי”

אריק זיו ויזר
דילוג לתוכן